Dánsko, krajina rozprávok a šťastných ľudí s výletom do Švédska LETECKY

Destinácia: Viac destinácií
Kód zájazdu: 1309500
Cena od: 599 €
Príplatky od: 0 €
Poznávacie zájazdy

Výber termínu

01.08.2024 4 dni First Minute 599 € +0 € odlet: Bratislava letecká

Popis zájazdu

Popis a program zájazdu:
Chcete zažiť krajinu rozprávok a šťastných ľudí ? Zavítajte do hlavného mesta Dánska do Kodane, do mesta rozprávok, gurmánov, cyklistov, do mesta, kde žije tretina Dánov a cítiť tu toleranciu a kľud, jednoducho do mesta, kde sa dobre žije.
V Kodani sa môžete stretnúť s malou morskou vílou, ktorá je symbolom mesta a čerešničkou na torte bude aj výlet do švédskeho mesta Malmö.

Program


1.deň:
Odlet z Viedne do Kodane. Presun na hotel, kde si odložíte batožinu. Neskôr na vás čaká veľkolepá vyhliadka na celé mesto z veže Rundetarn, kam sa údajne aj cárovná Katarína Veľká nechala vyviezť v kočiari. Neskôr možnosť návštevy zámku Rosenborg, kde sú uložené kráľovské korunovačné klenoty.
Individuálne voľno. Možnosť vyhliadkovej plavby po kanáloch mesta, kde uvidíte Kodaň z iného uhľa pohľadu. 
Vo večerných hodinách presun na hotel. Ubytovanie. Nocľah. 

2.deň: 
Po raňajkách sa vydáte k najfotografovanejšiemu objektu v Kodani k nežnej malej morskej víle, ktorá sedí na kameni na brehu mora obklopená rozbúrenými vlnami. Žeby stále čakala na svojho princa ? 
Neskôr prejdete ku Gefioninej studni. Podľa legendy bohyni Gefione prisľúbil švédsky kráľ toľko zeme, koľko si dokáže za jednu noc vyorať. A ako to pokračovalo ? Dozviete sa na zájazde. Presuniete sa k zámku Amalienborg, ktorý je zimným sídlom dánskej kráľovskej rodiny. Prehliadka bude pokračovať do malebného starého prístavu Nyhawn, ktorý je plný farebných historických domov. 
Na ulici v prístave Nyhawn žil a tvoril aj rozprávkar Hans Christian Andersen v dome číslo 20. Na konci prístavu je kotva, ktorá je pamätníkom dánskych námorníkov, ktorí prišli o svoj život v druhej svetovej vojne. 
Prejdete námestím Kongens Nytorv, ktoré leží v samotnom srdci mesta. V popoludňajších hodinách sa ulicou Stroget, ktorá je najväčšou nákupnou triedou v meste, presuniete k neobyčajnému zábavnému parku Tivoli, ktorý svoje brány otvoril už v roku 1843 a neskôr bol inšpiráciou pre mnohé zábavné parky po celom svete.
Predtým sa ale ešte odfotíte so sochou Andersena na námestí Radhuspladsen. Potom vstúpite do jedinečného parku Tivoli Gardens, ktorý je obrovskou atrakciou pre malých aj veľkých a objavuje sa aj v mnohých filmoch. 
Rozprávkový spisovateľ Hans Christian Andersen navštevoval zábavný park mnohokrát, rovnako ako Walt Disney a mnoho ďalších známych osobností, ktoré sa do parku zamilovali.
Súčasťou tajomstva parku Tivoli Gardens je, že pre každého tu existuje niečo. Prostredie je nádherné s exotickou architektúrou, historickými budovami a sviežimi záhradami. V noci vytvárajú tisíce farebných svetiel rozprávkovú atmosféru, ktorá je úplne jedinečná.
Zábavné atrakcie sú zasadené do pekného prostredia skutočných záhradných parkov a exotickej architektúry. Kolotoče tu nájdete od výmyslu sveta, obľúbené je aj koleso, ktoré má 80 metrov a je z neho výborný výhľad na celé mesto.
V Tivoli sa zvykne konať aj veľmi populárne audiovizuálne predstavenie, kedy sa jazero v parku premení na zmes zvukov, svetiel, ohňa a laseru. Najstarší a najpopulárnejší je vláčik na drevenej kolieskovej dráhe. Ak vás prepadne hlad, nájdete tu množstvo reštaurácií. Návrat na hotel v neskorších večerných hodinách. Nocľah.


3. deň:
Po raňajkách výlet do tretieho najväčšieho švédskeho mesta Malmö. Prejazd vlakom cez Öresundský most bude veľkým zážitkom. Most je unikátny a skladá sa z 3 častí - z podmorského tunelu, cesty cez umelo vytvorený ostrov a samotný most nad morom.
Navštívite historické centrum Malmö s námestím Stortorget, kde vás zaujme renesančná radnica z roku 1546. Farebné domy budete obdivovať na nádhernom námestí Lilla Torg, ktoré je najrušnejším miestom v celom Malmö.
Nazriete aj do kostola Sankt Petri kyrka, ktorý je najstarším kostolom v Malmö a najstaršou zachovalou tehlovou stavbou a pôvodne jediným farským kostolom v meste. Oltár kostola je jedným z najväčších v severských krajinách, je vyrobený z dubového dreva a dosahuje výšku 15 metrov.
A viete o tom, že práve tu sa nachádza najvyššia budova v Škandinávii Turning Torso?
Meria 190 metrov a určite ju neobídete. Vo večerných hodinách návrat do Kodane.

4.deň: 

Po raňajkách vás presun na letisko. Odlet z Kodane do Viedne.
Zmena programu vyhradená. Zájazd sa podrobuje letovému poriadku. Pokyny k zájazdu obdrží e-mailom každý objednávateľ zájazdu najmenej 7 dní pred odchodom na zájazd.

Cena zájazdu zahŕňa:
leteckú dopravu Viedeň - Kodaň - Viedeň
letiskové a servisné poplatky
služby overeného sprievodcu počas celého zájazdu
3 x hotelové ubytovanie v kategórii min. 3*
3 x raňajky
1 x príručná batožina do 5kg ( 35 x 20 x 20 cm )
poistenie insolventnosti CK

V cene nie je zahrnuté:
cestovné poistenie A2 EXCLUSIVE - 4,50 € / deň
príplatok za jednolôžkovú izbu 60 € / osoba / noc
1 x príručná batožina do 10 kg ( 56 x 45 x 25 cm) - 45 € / osoba / vrátane cesty tam aj naspäť
v prípade záujmu možnosť zabezpečiť transfér Bratislava - Viedeň - Bratislava 35 € / osoba
preprava z letiska na hotel a späť 10 €
vstupné na vežu Rundetarn - 25 DKK ( cca 4 € ), deti od 5-15 rokov - 5 DKK ( cca 1 € )
vstupné na zámok Rosenborg - dospelá osoba - 115 DKK ( cca 16 € ), študenti 75 DKK ( cca 10 € )
vstupné do zábavného parku Tivoli - osoby 8 rokov a viac  - 140 DKK ( cca 20 € ), deti od 3-7 rokov 60 DKK ( cca 9 € )
plavba po kanáloch - cca 15 € / osoba
vlak Kodaň - Malmö - Kodaň - cca 30 € / osoba
Cestovná kancelária nezodpovedá za presné ceny vstupov, lístkov..., nakoľko sa ceny počas roka menia a CK ich nedokáže ovplyvniť.

Krajiny

Zobraziť všetky »

GALANTA, Šafárikova 1526, tel/fax: 031/7802106-8, mobil: 0903 420 794, 0915 841 961-2, gita@gita.sk 

 

 
 
 
DOVOLENKA  TROCHU  INAK .... luxusné plavby s lodnými spoločnosťami:
Navštívte
Náš profesionálny partner pre informačnú techniku:
Predaj a servis novej a repasovanej výpočtovej a kancelárskej techniky, elektroniky
Odborné poradenstvo v oblasti IT
Služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajov

Web: www.itprofessional.sk
E-shop: obchod.itprofessional.sk 
Facebook: https://www.facebook.com/ITPro.sro