Očarujúca Transylvánia, Transfagarašská magistrála - TOP miesta

Rumunsko 1 Rumunsko 2 Rumunsko 3
Destinácia: Rumunsko
Kód zájazdu: 1331962
Cena od: 299 €
Príplatky od: 0 €
Poznávacie zájazdy

Výber termínu

30.07.2024 6 dní First Minute 299 € +0 € autobusová

Popis zájazdu

Súhrn zájazdu:
Fascinujúce,nepoznané,ponúkajúce dychvyrážajúce prírodné zázraky, miesta plné histórie ako aj nezabudnuteľné gurmánske zážitky - také je Rumunsko.  Poďte s nami na výlet od históriou dýchajúcich miest, horskou diaľnicou cez najvyššie pohorie Rumunska. Poznajte netušenú krásu Rumunska, krajiny plnej tajomstiev a zázrakov.

Program zájazdu:
1. deň

Odchod zo Slovenska v nočných hodinách. Presun cez Maďarsko do Rumunska.


2. deň

V ranných hodinách príchod do mesta Hunedoara, kde sa nachádza najkrajší hrad Mateja Korvína – perla rumunských hradov, kde bol uväznený aj známy gróf Dracula.  Prehliadka gotického hradu, ktorý dal postaviť Ján Huňady v 15. storočí. Presun do Sibiu,  prehliadka mesta ktoré má pre Rumunsko mimoriadny význam. Je centum kultúry s množstvom zaujímavostí. Už od 14. stornočia to bolo najvýznamnejšie mesto Sedmohradska. Mesto sa hrdí množstvom prvenstiev, dokonca aj svetových. Oplatí sa vidieť Veľké a Malé (Piata Mare) námestie s Rímsko - katolíckym kostolom, Vežou a Palác Brukenthal, Bridge of lies - most Klamárov, Mestské hradby so strážnymi a obrannými vežami. Individuálne voľno. Po prehliadke sa presunieme do hotela na ubytovanie.


3. deň

Raňajky, po raňajkách presun do skanzenu rumunskej ľudovej kultúry. Prehliadka „ Celého rumunska „ domčeky, mlyny, história a mnoho dalšieho na jednom mieste. Na ploche viac ako 96 ha sú tu sústredené domy zo všetkých častí Rumunska, privezené z dediniek a postavené miestnymi majstrami do pôvodného stavu. Úžasný zážitok prenesenia sa do minulosti tradičného Rumunska. A aj tu budeme mať možnosť posedieť si vo vidieckej "karčme" a ochutnať "sarmale" a iné dobroty tak ako ich pripravovali rumunské staré matere. Neskôr sa vyberieme na najatraktívnejšiu cestu Rumunska a dá sa povedať aj Európy za zážitkom kde cesta je cieľ. Najmä motorkári so všetkých kútov prichádzajú na Trans Fagaraš vychutnať si neuveriteľné scenérie. Cesta, ktorá sa vinie ako stužka cez pohorie Fagaraš nás zavedie pod najvyšší vrchol Rumunska-Moldoveanu 2.544 mnm , pod ktorým vedie najdlhší tunel Rumunska. Naša cesta sa vyšplhá do výšky 2.042 mnm a poskytne nám úchvatné výhľady. Budeme sa zastavovať na tých najatraktívnejších miestach a na vrchole si vychutnáme tradičnú "mamaligu" kukuričnú kašu s typickým rumunským syrom Kaškaval pečenú na pahrebe. Kulinárny zážitok, na ktorý sa nezabúda. Presun na ubytovanie 


4. deň

Raňajky, presun do nádherného horského stediska Sinaia. Miesta ktoré očarilo aj rumunského kráľa Karola I. , pešia prechádzka k rozprávkovo krásnym zámkom Peleš a Pelišor – letné sídlo rumunskej kráľovskej rodiny.  Bohato zdobené interiéry. Očarí Vás výzdoba, zariadenie zámku, zbierky zbraní.  Je to jeden z najkrajších zámkov v Európe.  Presun do „ Draculovho hradu“ zo 14. Stor. hradu Bran. Prehliadka hradu zaručuje rozprávkový zážitok. Celý hrad je obkolesený veľkou krásnou záhradou. Návrat do Brašova - jedno z najnavštevovanejších miest v Rumunsku pod horou Tampa. Založil ho Rád nemeckých rytierov v roku 1211. Prehliadka mesta so sprievodcom. Navštívime najväčší gotický Čierny kostol, kde budeme mať možnosť prehliadnuť si jedinečnú zbierku orientálnych kobercov. Uvidíme nádherne zachovalé stredoveké hradby, Čiernu a Bielu strážnu vežu, jednu z najužších uličiek Európy. Individuálne voľno. Vo večerných hodinách návrat na ubytovanie. Nocľah. 


5. deň

Raňajky, po raňajkách presun do nádherného starovekého mestečka Sighisoara UNESCO. Prejdeme sa dobovými uličkami, navštívime rodný dom Vlada Tepeša, v ktorom je v súčasnosti reštaurácia, prezrieme si unikátne schody učencov, hodinovú vežu z pol 14. storočia, orloj, "Kostol na kopci ". Oddýchneme si pri dobrej kávičke, či posedením pri jedlách úžasnej rumunskej kuchyne. Priamo na maličkom útulnom námestíčku nás čaká množstvo kaviarničiek. Individuálne voľno. Presun do soľnej bane Turda Salina ktorá je označovaná za jedno z najkrajších miest pod zemou. Pobyt v tejto jedinečnej prírodnej atrakcii. Soľ sa tu ťažila už v 13. storočí. Navštívime túto jedinečnú prírodnú baňu. Vo vnútri sa nachádza množstvo zaujímavých atrakcií - plavba na lodičkách, ruské koleso, minigolf, bowling a pod. Biele zlato - jedinečnú soľ, si môžete zakúpiť v podobe množstva suvenírov.  Presun do mesta Cluj Napoca – prehliadka centra mesta so sprievodcom. Hlavné mesto historickej oblasti Transylvánie, je jedným z najnavštevo­vanejších miest v Rumunsku. Mesto je veľmi príjemné, a to je určite veľkým zážitkom pre tých, ktorí chcú vidieť  mestá so sedmohradským životom v celej svojej kráse. Dobré jedlo, vynikajúce kultúrne aktivity, nádherné historické dedičstvo a skvelá atmosféra, určite nesklame. Názov mesta Cluj pochádza z latinského názvu Clus, najprv použitý v 12-teho storočia s názvom pevnosti ktoré obklopovalo mesto. Clus znamená „zatvorený“ v latinčine a odvoláva sa na kopcoch, ktoré obklopujú mesto.  Vo večerných hodinách presun na Slovensko.


6. deň

príchod v ranných hodinách

Cena zahŕňa:
- dopravu klimatizovaným autobusom
- 3 x ubytovanie s  raňajkami
- služby sprievodcuprehliadky podľa programu bez vstupov 
- povinné zmluvné poistenie zájazdu v zmysle zákona č. 170/2018 Z.z.

Cena nezahŕňa:
- pobytová taxa - cca 3,50 EUR / osoba / noc
- vstup  turistického autobusu do Rumunska, dialničné poplatky a parkovné - 15 EUR

Voliteľné príplatky :
- komplexné cestovné poistenie - možnosť zabezpečiť v CK - 4,80  EUR 
- spiatočná miestenka 10,00 EUR - možnosť prednostného výberu sedadla v autobuse
- príplatok za 1/1 lôžkovú izbu – 30 EUR/noc - povinne pri obsadení izby jednou osobou

Termíny a nástupné miesta:
30.7. - 4.8.2024: Bratislava, Trnava, Sereď, Nitra, Žiar nad Hronom, Zvolen, Lučenec, Rimavská Sobota, Rožňava, Košice

NÁSTUPNÉ MIESTA:
nástupné miesta bez príplatku - Bratislava 
nástupné miesta s doplatkom 10 € - Trnava, Nitra, Sereď  Košice 
nástupné miesta s doplatkom 15 € - Zvolen, Žiar nad Hronom, Lučenec, Rimavská Sobota, Rožňava

Možné vstupy: ceny vstupov sú orientačné a počas sezóny sa menia
- Bran Zámok 55 Lei, Senior 65+ - 40 Lei, študent – 30 Lei
- Soľná jaskyňa 60 Lei,
- Čierny kostol 20 Lei,
- Sighisoara Radničná Veža 25 Lei  
- Hrad Hunedoara 45 Lei
- Peleš 100 Lei
- Skanzen Sibiu . 35 Lei 
Spolu cca 70 EUR

BLOG:
Rumunsko-tajomné a nepoznané. Krajina, ktorá svojho návštevníka príjemne prekvapí. Úžasne zachovalé historické mestá, tajuplné hrady a zámky, dychvyrážajúca krása Rumunskej prírody a v neposlednom rade vynikajúca kuchyňa. To všetko a ešte omnoho viac je Rumunsko-krajina netušených krás!

GALANTA, Šafárikova 1526, tel/fax: 031/7802106-8, mobil: 0903 420 794, 0915 841 961-2, gita@gita.sk 

 

 
 
 
DOVOLENKA  TROCHU  INAK .... luxusné plavby s lodnými spoločnosťami:
Navštívte
Náš profesionálny partner pre informačnú techniku:
Predaj a servis novej a repasovanej výpočtovej a kancelárskej techniky, elektroniky
Odborné poradenstvo v oblasti IT
Služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajov

Web: www.itprofessional.sk
E-shop: obchod.itprofessional.sk 
Facebook: https://www.facebook.com/ITPro.sro