Faerské ostrovy - Miesto, kde počuť ticho

Destinácia: Faerské ostrovy (Dánsko)
Kód zájazdu: 1309142
Cena od: 2 249,25 €
Príplatky od: 0 €
Poznávacie zájazdy

Výber termínu

14.08.2024 5 dní First Minute 2 249,25 € +0 € odlet: Viedeň letecká

Popis zájazdu

Úvod:
5 - dňový letecký zájazd

1. deň:
Z Viedne odletíme cez Kodaň na Faerské ostrovy. Dedina Midvágur s „Jazerom nad morom“ na nás zapôsobí ako ilúzia. Všimneme si aj útes „Prst trollej ženy“ a minieme Sandavágur, ktorý je poslednou dedinou pred vstupom do podmorského tunela, vedúcim na ostrov Streymoy do Vestmanny. Vojdeme do Múzea Faerských ság, kde sa nám predstaví život prvých osadníkov až po súčasnosť. Loďou preskúmame dramatické útesy Vestmannabjorgini a podvečer si prejdeme Tórshavn, od pevnosti Skansin, cez vládnu štvrť, až ku prístavu.

2. deň:
Druhý deň na ostrovoch, kde „počuť len ticho“, poznávame Kirkjubour, najstaršiu faerskú dedinu. Keďže bola kedysi náboženským centrom, je tu kostol sv. Olafa, nedokončená katedrála sv. Magnusa a vraj najstaršia drevená budova sveta. V Tórshavne si ešte dokončíme prehliadku mesta a potom nás čaká presun trajektom na ostrov Nólsoy s najväčšou kolónou víchrovníčkov na svete. Spoznáme aj malebné mestečko a múzeum s loďou Diana Victoria. Maják Bordan, ktorého svetlo vidno až do diaľky 30 km, jeho šošovky vážia 4 tony a merajú takmer 3 metre, bude zaujímavým spestrením poznatkov. Popoludní si urobíme výlet do dedinky Saksun, a ku pobrežiu prejdeme okolo Saksunskej zátoky. Dnes náš ešte uchváti 140 m vysoký vodopád Fossá a návšteva dedinky Tjornuvik s výhľadom na majestátne útesy Obor a Čarodejnica.

3. deň:
Pred nami je presun do druhého najväčšieho faerského mesta Klaksvík, ktoré leží v nádhernom prostredí, kde prírodné scenérie pôsobia na každého okúzľujúco. Pri prehliadke mesta zistíme, ako sú miestni obyvatelia pevne ukotvení vo svojej námornej kultúre. Plavba loďou nás zaveje na ostrov Kálsoy, ale so zastávkou pri Kópakónan a s legendou o tulenej žene. Nenáročnou turistikou prejdeme ku majáku Trollanes, odkiaľ nás prekvapia výhľady a scenérie prírodných krás. Pokračujeme ďalej do najsevernejšej dediny Vidareidi a ešte oboplávame druhý najvyšší európsky útes, Enniberg.

4. deň:
Dnes zájdeme ešte ďalej v poznávaní ostrovov. Najzápadnejší, malý a skromný, tak sa nám bude javiť ostrov Mykines, známy pre najväčšiu kolóniu alky bielobradej. Tu nás čaká príjemná túra a aj predstavy o tom, ako tu na ploche 10 km2 žije len 16 obyvateľov. Na ostrove Vágar zastavíme v dedinkách Bour, ktorá je síce malá, ale plná veľkých výhľadov, a v Gásadálur, čo je domovom malebného vodopádu Múlafossur, chutných miestnych koláčov a kávy.

5. deň:
Ešte nám na preskúmanie ostal druhý najväčší a najľudnatejší ostrov Eysturoy. Tento „východný ostrov“ je hornatý s množstvom krásnych výhľadov na celé súostrovie, a do výšky 882 m sa tu dvíha najvyššia hora Faerských ostrovov. Cestou za jeho poznaním si spravíme zastávku pri futbalovom štadióne v Toftire, navštívime dedinku Gjogv, ktorá nesie svoje meno podľa 200 metrov dlhej rokliny. A čo na faerský záver? V prípade, ak to počasie dovolí, vystúpime na jeho najvyšší vrchol Slaettaratindur. Lúčime sa s ostrovmi ticha a presúvame sa na letisko. Odlet do Viedne.

Ubytovanie:
4* hotel

Stravovanie:
Raňajky

Doprava:
Letecká

Celková cena zahŕňa:
Leteckú dopravu s prestupom vrátane servisných a letiskových poplatkov. Transfer BA – letisko – BA. Dopravu mikrobusom počas programu. Všetky miestne trajekty. 4 x ubytovanie s raňajkami v 4* hoteli. Sprievodcu CK SATUR.

Celková cena nezahŕňa:
Doplatok za jednolôžkovú izbu. Fakultatívne aktivity. Stravu a nápoje mimo uvedenej. Vstupy do objektov. Cestovné poistenie.

GALANTA, Šafárikova 1526, tel/fax: 031/7802106-8, mobil: 0903 420 794, 0915 841 961-2, gita@gita.sk 

 

 
 
 
DOVOLENKA  TROCHU  INAK .... luxusné plavby s lodnými spoločnosťami:
Navštívte
Náš profesionálny partner pre informačnú techniku:
Predaj a servis novej a repasovanej výpočtovej a kancelárskej techniky, elektroniky
Odborné poradenstvo v oblasti IT
Služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajov

Web: www.itprofessional.sk
E-shop: obchod.itprofessional.sk 
Facebook: https://www.facebook.com/ITPro.sro