Filipíny

Destinácia: Filipíny
Kód zájazdu: 990385
Cena od: 1 980 €
Príplatky od: 0 €
Poznávacie zájazdy
Exotika
Pobytovo-poznávacie

Výber termínu

19.11.2019 14 dní 1 980 € +0 € odlet: Viedeň letecká

Popis zájazdu

Súostrovie, kde každý z ostrovov pôsobí ako iná krajina. Zem, kde tempo života je o poznanie pomalšie a ľudia vás odmenia širokými úsmevmi. Ostrovy ako Luzon a nedotknutý Palawan, Miniloc s rozprávkovými lagúnami a súostrovie Bacuit. To je len zlomok z nášho poznávania.

Popis zájazdu

Krajina s večne usmiatymi obyvateľmi
Manila so svojou nádhernou koloniálnou architektúrou je v ostrom kontraste oproti priam panenskej prírode ostatných ostrovov.
Typické jeepney nám zdvihnú adrenalín v tej najideálnejšej miere, zmixované prekvapeniami, aké ulice Manily rozhodne ponúkajú.
Čakajú len na to, aby boli odhalené dušou dobrodruha.
Ryžové políčka pri Banaue pod ochranou UNESCO nám svojou krásou doslova vyrazia dych a inak to nebude ani pri panenských plážach vybraných ostrovov.
Je sa na čo tešiť!

Program zájazdu: 
1.-2.deň:
Odlet z Viedne a prílet na Filipíny. Hneď na úvod nás čaká exotická MANILA, s ktorou sa na našich potulkách dôkladne zoznámime. Chaos, smog, veľa ľudí a… všadeprítomné jeepney, ktoré sú doslova umeleckými dielami. Vyskúšate sa previesť? Prehliadka Manily sa ani nemôže začať na inom mieste, ako v parku Rizal. Ten bol pomenovaný po národnom hrdinovi J. Rizalovi, ktorý je na tomto mieste aj pochovaný. Dostaneme sa za múry starého mesta, aby sme si užili príjemnú koloniálnu architektúru. Fasády budov pamätajú ešte časy, keď nad ostrovným štátom vládli Španieli. Pozrieme si pevnosť Fort Santiago, kde sídlilo obávané väzenie a nevynecháme ani Kostol sv. Augustína (UNESCO), ktorý je najstarším kostolom v krajine. Náročný, ale úžasný deň!

3.-5.deň:
Presun do BANAUE. Mesto vystrieda nádherná juhoázijská príroda. Míňame pokojnú krajinu, kde sa zastavil čas a kde miestni obyvatelia pestujú na svojich políčkach ryžu od nepamäti. Aby sme sa dostali do Banaue, musíme prejsť priesmykom Dalton. Pôjdeme cez mestečko BAGABANG, kde miestna príroda s nádhernými kopcami doslova vyráža dych. Viac ako 2 000 rokov staré  ryžové políčka. Snívame? To je ten pravý symbol Filipín. Prenajmeme si džípy, aby sme sa vydali cez malé dedinky až do BANGAANU. Navštívime aj dedinku lovcov lebiek kmeňa IFUGAO. Tu sa zoznámime s tradičným životom tohto
horského kmeňa.

6.-7.deň:
Z Banaue prechádzame až do horských oblastí severných Filipín, kde navštevujeme mestečko SAGADA. Práve toto mesto, posadené medzi nádherné kopce, si zachovalo svoj starobylý šarm. Pozrieme sa na miestne jaskyne, ktoré dlhé stáročia slúžili na pochovávanie predkov – vo visiacich a voľne uložených truhlách. Aj tu si uvedomíme, ako je svet neuveriteľne rozmanitý a fascinujúci. Pokračujeme do mesta Bontoc, s atraktívnym múzeom tradičnej kultúry miestnych kmeňov. Návrat čarovnou horskou cestou cez mesto BAGUIO do Manily.

8.-14.deň:
Prelet na ostrov PALAWAN. Najodľahlejší a najmalebnejší ostrov, ktorý je zároveň posledným z ostrovov, kde nájdeme  nedotknutú tropickú prírodu. Väčšinu filipínskych ostrovov možno považovať za preľudnené, toto však neplatí o Palawane. Hlavné mesto ostrova – PUERTO PRINCESA v zátoke Honda. Presun na sever ostrova do oblasti EL NIDO. Ubytovanie v kvalitnom hoteli na pláži. Oddych, pohoda a kúpanie sa na tomto najkrajšom ostrove. Vitajte v raji! My však nekončíme. Súostrovie BACUIT. Ostrov MINILOC a čarovná MALÁ a VEĽKÁ LAGÚNA – to najkrajšie, čo môžete na Filipínach vôbec vidieť! Vysoké vápencové homolovité skaly roztrúsené v okolí pobrežia objavíme na lodi. Na niektorých z ostrovov aj vystúpime, aby sme sa pokochali rozprávkovou krásou neobývaných ostrovčekov. Pre záujemcov výlet k podzemnej rieke (UNESCO), ktorá je často označovaná ako ôsmy div sveta. Ešte donedávna to bola najdlhšia podzemná rieka na svete! Letecký presun späť do Manily a let do Viedne.
Trasa zájazdu
Manila – Banaue – Sagada – Puerto Princesa – El Nido

CENA ZAHŔŇA:
Medzinárodnú letenku, sprievodcu CK Victory Travel a miestnych sprievodcov, prehliadku všetkých navštívených miest, ubytovanie v hoteloch strednej kategórie s raňajkami, ak nie je v programe uvedené inak, na ostrove Palawan (oblasť El Nido) ubytovanie v kvalitnom 4* hoteli s raňajkami, miestnu dopravu medzi mestami, prenajatú dopravu na ostrove Luzon, výlet k ryžovým terasám, výlet do Bangaanu, jazdu na terénnych autách, organizačné zabezpečenie víz, poistenie CK proti insolventnosti.

CENA NEZAHŔŇA:
Fakultatívne výlety, let na ostrov Palawan (150 €), stravu, vstupy, povinné príplatky, poistenie liečebných nákladov.

PRÍPLATKY:

Príplatky: Príplatok za jednolôžkovú izbu: 350 €
GALANTA, Šafárikova 1526, tel/fax: 031/7802106-8, mobil: 0903 420 794, 0915 841 961-2, gita@gita.sk 

 

DOVOLENKA  TROCHU  INAK .... luxusné plavby s lodnými spoločnosťami:
Navštívte
Náš profesionálny partner pre informačnú techniku:
Predaj a servis novej a repasovanej výpočtovej a kancelárskej techniky, elektroniky
Odborné poradenstvo v oblasti IT
Služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajov

Web: www.itprofessional.sk
E-shop: obchod.itprofessional.sk 
Facebook: https://www.facebook.com/ITPro.sro