Veľká africká expedícia 2018

Destinácia: Viac destinácií
Kód zájazdu: 858036
Cena od: N/A
Príplatky od: N/A
Poznávacie zájazdy
Exotika

Výber termínu

Je nám ľúto, ale tento zájazd bol už vypredaný a neobsahuje žiadne termíny. Vyberte si prosím iný zájazd.

Popis zájazdu

Pre lovcov zážitkov, skúsených a otrlých cestovateľov. Od mágie a kúziel, náročné presuny s minimom asfaltu na cestách po bezstarostné úsmevy domorodcov, rozmanitou kmeňovou kultúrou, dychberúcou prírodou a špinavých, chaotických a hlučných afrických veľkomiest.


Popis zájazdu:
Osem krajín západnej Afriky – nefalšovaná, číra exotika bez príkras

Bezkonkurenčný program, aký na slovenskom trhu nenájdete pre tých, čo dychtia po ešte väčších dobrodružstvách! 8 krajín za 25 dní. Zájazd, na ktorý nezabudnete do konca života!

 

Program zájazdu:

 
1.-2.deň

Odlet z Viedne a následný let do Sierra Leone. Hlavné mesto krajiny – FREETOWN. Už ste išli z letiska loďou? Vitajte v Afrike, tu je všetko možné! Preplavíme sa do mesta, ktoré je považované za najkrajšie v západnej Afrike. Národné múzeum, COTTON TREE – obrovský strom ako symbol mesta aj celej krajiny. Vedeli ste, že je vyobrazený aj na bankovke v hodnote 10 000 leones? Čaká nás rušné mesto pravého afrického chaosu.


3. – 4.deň

Smerujeme na jednu z najkrajších pláži v regióne – BURECH BEACH. Kúpanie sa a oddych na zlatistom pobreží s vulkanickými skalami a belasými priezračnými vodami Atlantiku. Pre záujemcov vybavíme rybačku.


5.deň

Presun do ďalšieho štátu západnej Afriky – Guinea a jeho hlavné mesta CONAKRY.


6. – 7.deň

Po oddychu začína africké dobrodružstvo. Cez mesto MAMOU a LABE sa dostaneme do oblasti FOUTA DJALLON.


8. deň

Na autách 4×4 ideme k miestnej komunite Ainguel. Návšteva vodopádu, kde sa v prírodnej lagúne dá okúpať. Noc strávime v miestnej komunite. Miesto sa nedá rezervovať a možno ostaneme v miestnych stanoch.


9. – 10. deň

Dva dni plného dobrodružstva. Cez oblasti, kam vela ľudí nechodí a spoločnosť nám budú robiť miestne domorodé kmene. Asfalt? Neznámy pojem. Náročné presuny africkou “infraštruktúrou”. Večer príchod do KANDIKA.


11.deň

GUINEA BISSAU – jedna z najmenších krajín Afriky. A prejazd trvajúci desať hodín do hlavného mesta BISSAU.


12.deň

Zaslúžený oddych v civilizácii. Dôkladna prehliadka mesta. Miestne trhovisko, hlavné námestie, radnica či prezidentský palác.


13.deň

Z hlavného mesta smerujeme k hraniciam Senegalu. Našim cieľom je CAP SKIIRING. Je to miesto, ktoré je vyhľadávané Senegalčanmi ako najkrajšia plážová oblasť.


14.deň

Oddych na senegalských plážach. Chce sa niekto prejsť na koňovi na pláži? Zasurfovať si? Alebo sa previezť na loďkách na blízke ostrovy? Ten, kto má motor v zadku sa určite nudiť nebude.


15.deň

Prechod do najmenšej krajiny Afriky – Gambia a jeho exotického hlavného mesta BANJUL.


16.deň

Prejdeme rieku Gambia ako domáci na obrovských člnoch. Bojíte sa? Na obed prejdeme hranice so Senegalom druhýkrát. Okolo baobabov a nížinatú oblasť ideme smer na Dakar. Baobab ako symbol Senegalu. Tu ochutnáme nápoj z baobabu, kúpime si lekvár či mydlo z tohto stromu.


17.deň

Celodenná prehliadka DAKARU, kde končila slávna automobilová súťaž. Miestne trhovisko, radnica, hlavné námestie, ale aj výlet na ostrov otrokov. Večer skočíme do vychýrených jazz clubov, ktoré oslávime s tancom s miestnymi.


18.deň

Transfer do SAINT LOUISE (UNESCO), ktorý má viac historických budov ako Dakar a má príjemnú atmosféru. Most, ktorý projektoval Eiffel, ale aj najexotickejší rybí trh na svete.


19.deň

Ďalšia exotická hranica s Mauretániou a po púštnej diaľnici sa dostaneme do NOUAKCHOTT. Viete ten názov správne vysloviť? Moderné senegalské mestá vystriedajú púštne ulice.


20. – 24.deň

Prechod cez Západnú Saharu cez mestá ako Dakhla a Al Ajjun. Západná Sahara je neuznaný štát a málo navštevovaný.


25.deň

Odlet z marockého Marrakéšu domov. Africký sen sa stal skutočnosťou.


CENA ZAHŔŇA:
Medzinárodnú letenku, skúseného sprievodcu CK a miestnych sprievodcov, prenajatú dopravu, rôzne hraničné poplatky, ubytovanie v africkej kategórii 3*- 4* hotelov a hostelov s raňajkami, vstupné do národných parkov, poistenie CK voči insolventnosti.

CENA NEZAHŔŇA:
Víza (340 Eur), ostatnú stravu, vreckové, povinné príplatky, poistenie lieč.nákladov.

PRÍPLATKY:
Príplatok za jednolôžkovú izbu 550 €

Trasa zájazdu:

Freetoown – Burech Beach – Conakry – Mamou – Labé – Kandika – Bissau – Cap Skiiring – Banjul – Dakar – Saint Louis – Nouakchot – Dakhla – El Aaiún – Marrakes


DÔLEŽITÉ VEDIEŤ:
Tento zájazd je v malej skupine. Pre skúsených cestovateľov, ktorí už majú africkú „experience“. Garantujeme najlepšie zážitky a neuveriteľnú energiu Jedinečná cesta na slovenskom trhu.


Zdroj: web CK 2.3.2018

Krajiny

Zobraziť všetky »

GALANTA, Šafárikova 1526, tel/fax: 031/7802106-8, mobil: 0903 420 794, 0915 841 961-2, gita@gita.sk 

 

DOVOLENKA  TROCHU  INAK .... luxusné plavby s lodnými spoločnosťami:
Navštívte
Náš profesionálny partner pre informačnú techniku:
Predaj a servis novej a repasovanej výpočtovej a kancelárskej techniky, elektroniky
Odborné poradenstvo v oblasti IT
Služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajov

Web: www.itprofessional.sk
E-shop: obchod.itprofessional.sk 
Facebook: https://www.facebook.com/ITPro.sro