Štokholm - Benátky severu

Destinácia: Švédsko, Stockholm
Kód zájazdu: 813924
Cena od: N/A
Príplatky od: N/A
Poznávacie zájazdy
Eurovíkendy

Výber termínu

Je nám ľúto, ale tento zájazd bol už vypredaný a neobsahuje žiadne termíny. Vyberte si prosím iný zájazd.

Popis zájazdu

Popis:
Benátky severu – oprávnený prívlastok hlavného mesta Švédska ležiaceho na 14 ostrovoch. Prehliadka najväčšieho a najzachovalejšieho stredovekého jadra severnej Európy, ostrovy Södermalm a Djugarden, skanzen – najstaršie múzeum pod holým nebom, návšteva súčasného sídla švédskej kráľovskej rodiny – Drottningholm.

Úvod:
4-dňový letecký zájazd


Program: 

1. deň:
Transfer z Bratislavy na letisko Schwechat. Prílet do Štokholmu, zastávka v meste Uppsala - bývalé sídlo arcibiskupa švédskej cirkvi. Svoj význam v krajine má aj vďaka tomu, že je tu aj najstaršia univerzita v Škandinávii, založená v roku 1477.  Po príchode do Štokholmu krátka autobusová prehliadka mesta, ležiaceho pri pobreží Baltského mora na 14 ostrovoch. Transfer do hotela a ubytovanie. 

2. deň:
Po raňajkách nám úzke uličky, múzeá a impozantné paláce rozpovedia svoju históriu. Dva ostrovy – Gamla Stan (Staré Mesto) a Riddarholmen – tvoria najväčšie a najlepšie zachované stredoveké jadro severnej Európy. Dominantou je Kráľovský palác (návšteva).  Navštívime Radnicu, kde sa každoročne koná slávnosť na počesť udeľovania Nobelovej ceny. Pozrieme si aj Štokholmskú katedrálu. Pohľad na staré mesto si vychutnáme z 38-metrovej výšky na vyhliadkovej veži Katarinahissen. To sa už nachádzame na ostrove Södermalm a nenecháme si ujsť príležitosť objaviť aj jeho pôsobivé zákutia. Návrat do hotela. 

3. deň:
Preskúmame ostrov Djurgarden a jeho historické zaujímavosti. Vo Vasa múzeu objavíme v pôvodnej veľkosti zrekonštruovanú vojnovú loď Vasa, ktorá sa v r. 1628 potopila pár minút po vyplávaní. Navštívime Skansen – najstaršie múzeum pod holým nebom, so 160 domami a dvormi, ktoré boli zozbierané z celej krajiny, aby dokumentovali život v minulosti. Čas zostane aj na prechádzky tunajším mestským parkom. Podľa chuti a záujmu možnosť stráviť čas v Tivoli (Gröna Lund) – historickom zábavnom parku, Aquaria – vodnom múzeu, kde zažijete dažďový prales na vlastnej koži, pre milovníkov rozprávok je tu Junibacken – čarovnýň svet autorky detských románov Astrid Lindgrenovej.  Fakultatívne plavba loďou, pri ktorej sa vám naskytne pohľad na mesto z vodnej hladiny. Návrat do hotela.

4. deň:
Raňajky. Vydáme sa do súčasného sídla švédskej kráľovskej rodiny – paláca Drottningholm (UNESCO). Krása zachovalej architektúry 17. storočia priam vyráža dych. V rámci individuálneho voľna bude čas na nákupy alebo návštevu jedného zo 70 múzeí. Transfer na letisko a odlet do Viedne, transfer do Bratislavy. 

Ubytovanie:
3x v hoteli 3*

Stravovanie:
3x raňajky

Doprava:
Lietadlo

Cena zahŕňa:
Leteckú dopravu na trase Viedeň – Štokholm – Viedeň, transfer Bratislava – Schwechat – Bratislava, transfer letisko – hotel – letisko, autobusovú prehliadku Štokholmu vrátane zastávky v Uppsale, 3x ubytovanie v hoteli 3* s raňajkami, sprievodcu CK.

Cena nezahŕňa:
Prepravu počas pobytu v Štokholme okrem uvedeného, vstupy, plavbu loďou a cestovné poistenie.

Povinné doplatky:
Servisné poplatky 190 EUR.

Ostatné doplatky:
Za 1/1 izbu 158 EUR.

Upozornenie:
Zmena letových časov, odletových miest a programu vyhradená. 


 

Stockholm

GALANTA, Šafárikova 1526, tel/fax: 031/7802106-8, mobil: 0903 420 794, 0915 841 961-2, gita@gita.sk
DOVOLENKA  TROCHU  INAK .... luxusné plavby s lodnými spoločnosťami:
Navštívte
Náš profesionálny partner pre informačnú techniku:
Predaj a servis novej a repasovanej výpočtovej a kancelárskej techniky, elektroniky
Odborné poradenstvo v oblasti IT
Služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajov

Web: www.itprofessional.sk
E-shop: obchod.itprofessional.sk 
Facebook: https://www.facebook.com/ITPro.sro