Gruzínsko a Arménsko

Destinácia: Viac destinácií
Kód zájazdu: 811636
Cena od: 1 299 €
Príplatky od: 100 €
Poznávacie zájazdy

Výber termínu

14.09.2019 9 dní 1 299 € +100 € odlet: Košice, Viedeň, Praha letecká

Popis zájazdu

Názor CK:
Pri skorom prihlásení odlet mozny Košice, Viedeň , Praha !!!! Po minuloročnej úspešnej premiere, aj tento rok dominuje táto ponuka za poznaním krajín južného Kaukazu. Počas zájazdu uvidíte miesta : TBILISI o UPLISTSIKHE o GORI o MCCHETA o SIGHNAGHI o VELISTSIKHE o TSINANDALI o KLÁŠTOR HAGPAT o JAZERO SEVAN o JEREVAN o ECHMIADZIN o ZVARTNOTS o KLÁŠTOR KHOR VIRAP o HORA ARARAT o KLÁŠTOR NORAVANK o CHRÁM GARNI o KLÁŠTOR GEGHARD

Rámcový program zájazdu:


1. deň:

Popoludní odlet z Prahy, Viedne a Košíc do Tbilisi.


2. deň:

Skoro ráno prílet do Tbilisi, transfer do hotela a ubytovanie, odpočinok po prílete a neskoré raňajky. Predpoludním prehliadka hlavného mesta Gruzínska. Prechádzka historickou časťou mesta - úzke uličky s krásnymi fasádami domov, katedrála Sioni, most Mieru, kostoly a slávne sírne kúpele. Výjazd lanovkou na pevnosť Narikala s peknými výhľadmi na mesto. Večer návrat do hotela.


3. deň:

Po raňajkách odchod do starovekého hlavného mesta a centra náboženstva Gruzínska Mccheta, kde navštívime pamiatky pod ochranou Unesco: kostol Jvari zo 6. stor. a katedrálu Svetitskhoveli z 11. stor. Pokračujeme do Uplistsikhe, jedného z prvých gruzínskych miest vytesaných do skál k návšteve jaskynného mesta. Potom prejazd do oblasti Veľkého Kaukazu, cestou zastávka pri pevnosti Ananuri a ubytovanie v hoteli v lyžiarskom rezorte Gudauri. Večera.


4. deň:

Dopoludnia výjazd do osady Stepantsminda pod bájnou horou Kazbek, u ktorej bol podľa gréckych bájí prikovaný Prométheus za trest, že ukradol bohom oheň. V terénnych autách výjazd po zalesnených svahoch k chrámu Gergő zo 14. storočia, odkiaľ sa otvára nádherný výhľad na okolité hory. Popoludní odchod späť do Tbilisi. Cestou možnosť návštevy vinárstva s ochutnávkou gruzínskeho vína. Večer ubytovanie v Tbilisi a možnosť individuálnych prechádzok po starom meste Tbilisi.


5. deň:

Po raňajkách odídeme ku gruzínsko-arménskej hranici a návšteva prvej pamiatky Unesco na území Arménska, kláštora Hagpat. Pokračujeme do hôr k vysokohorskému jazeru Sevan, nazývanému smaragd Arménska, kde sa nachádza aj arménska riviéra. Návšteva tunajšieho kláštora Sevan z 9.stor. s krásnymi výhľadmi na jazero. K večeru príchod do hotela v Jerevane, ubytovanie.


6. deň:

Dopoludnia prehliadka Jerevanu, hlavného mesta Arménska, moderného mesta, ktoré si udržuje svoje čaro a atmosféru vďaka čulému životu v centrálnych štvrtiach - na trhoch, v pouličných kaviarňach a krčmičkách. Potom sa vydáme na výlet do bývalého hlavného mesta a centra arménskej cirkvi Echmiadzinu. Návšteva katedrály zo 4. stor., v ktorej bolo ako v prvej krajine na svete oficiálne prijaté kresťanstvo za štátne náboženstvo. Mesto sa pýši radom kostolov zo 7. stor., prastarých náhrobkov i krásnych bazilík. Na spiatočnej ceste prehliadka ruín Zvartnots zo 7. storočia, ktoré sú zapísané na zoznam pamiatok UNESCO. Večer návrat do hotela.


7. deň:

Po raňajkách odchod ku kláštoru Khor Virap s najromantickejšou polohou zo všetkých arménskych kláštorov s krásnym výhľadom na údolie Ararat a biblickú horu Ararat. Odtiaľ budeme pokračovať do vinárskej oblasti Areni, kde sa produkuje známe arménske vína. Popoludní návšteva kláštorného komplexu Noravank, stále fungujúceho kláštora s prístupovou cestou priesmykom Selim, ktorým kedysi viedla hodvábna cesta. Večer návrat do hotela.


8. deň:

Dopoludnia návšteva helenistického chrámu Garni z 1. stor. n. l., zasväteného bohu slnka. Ďalej návšteva kláštora Geghard zo 13. stor. napoly vytesaného do skaly a napoly postaveného z veľkých vápencových kvádrov, ktorý je asi najkrajším arménskym kláštorom. Bol založený v 4. storočí, fungoval nepretržite a dodnes sa tu vykonávajú krsty. Drevený kostol s pristavanou vstupnou halou je najstaršou časťou kláštora. V jednej z troch hál vytesaných do skaly tečie svätý prameň živej vody. Legenda hovorí, že sem bol prinesený jeden z tŕňov z Kristovej tŕňovej koruny. Tento kláštor je tiež zapísaný na zoznam pamiatok UNESCO. Obed v Garni s možnosťou sledovať pečenie arménskeho chleba a ochutnávkou miestnej barbecue. Popoludní návrat do Jerevanu a fakultatívne návšteva výrobne arménskej brandy s ochutnávkou. Večer návrat do hotela.


9. deň:

Skoro ráno transfer na letisko a odlet z Jerevanu do Prahy, Viedne a Košíc.

Cena zahŕňa:
leteckú dopravu Košice/Praha/Viedeň - Tbilisi , leteckú dopravu Jerevan - Praha/ Viedeň/Košice, letiskové taxy a poplatky , dopravu autokarom po Gruzínsku a Arménsku podľa programu ,výlety uvedené v programe, výjazd autami k chrámu Gergeti, 8 x ubytovanie v 3* hoteloch, 7 x raňajky , 1 x obed, 1 x večera, služby sprievodcu.

Cena nezahŕňa:
príplatok za jednolôžkovú izbu 240,-€/osoba,5 x večera v hoteli 120,-€/osoba, návšteva výrobne brandy 10,-€/osoba, komplexné cestovné poistenie.

Krajiny

Zobraziť všetky »

GALANTA, Šafárikova 1526, tel/fax: 031/7802106-8, mobil: 0903 420 794, 0915 841 961-2, gita@gita.sk 

 

DOVOLENKA  TROCHU  INAK .... luxusné plavby s lodnými spoločnosťami:
Navštívte
Náš profesionálny partner pre informačnú techniku:
Predaj a servis novej a repasovanej výpočtovej a kancelárskej techniky, elektroniky
Odborné poradenstvo v oblasti IT
Služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajov

Web: www.itprofessional.sk
E-shop: obchod.itprofessional.sk 
Facebook: https://www.facebook.com/ITPro.sro