2-dňový zájazd na Orlie hniezdo a Königssee

Destinácia: Nemecko, Bavorsko
Kód zájazdu: 778202
Cena od: 99 €
Príplatky od: 0 €
Poznávacie zájazdy
Eurovíkendy

Výber termínu

07.09.2019 2 dni First Minute 99 € +0 € autobusová

Popis zájazdu

Orlie hniezdo je neslávne vychýrená budova v krásnom prostredí nemeckých Álp, Orlie hniezdo – Kehlsteinhaus. Postavili ju na prezentovanie nemeckej sily a precíznosti ako darček pre Führera k jeho 50. narodeninám. Miesto, kde sa stretávali nacisti – miesto, kde vznikli ich zvrátené plány. A zároveň miesto, kde  sa Hitler cítil mimoriadne zle, keďže trpel závratmi. Nádherná príroda bavorských Álp, smaragdové jazero Königsee, nezabudnuteľný výhľad z Orlieho hniezda a tajomstvo najstaršej soľnej bane v Európe Salzbergwerk. Na hraniciach Nemecka s Rakúskom sa vo výške 1 834 metrov vypína Orlie hniezdo - darček pre Adolfa Hitlera. Nacistický vodca však horské útočisko prakticky nevyužíval a po vojne začalo slúžiť turistom. Kehlsteinhaus, čiže Orlie hniezdo, postavili nad Obersalzbergom v rokoch 1937 až 1938. Mal to byť symbol nemeckého umu, vytrvalosti a vôle prekonávať prekážky. Južne od mesta sa nachádza Königssee  – turistické stredisko, ktorému dominuje veľké rovnomenné jazero. Dlhé a úzke jazero si vychutnáte z paluby loďky, ktoré z prístavu vyrážajú v pravidelných intervaloch. Priamo z vôd jazera sa dvíhajú strmé skalné steny do dvojtisícových výšok. 


Program zájazdu:


1. deň

Odchod zo Slovenska v ranných hodinách. Prvou zastávkou bude najstaršia solná baňa v Europe Salzbergwerk, kde zažijete nielen úžasnú laserovú show, povozíte sa vláčikom, a budete sa plaviť podzemným jazierkom. Po návšteve baní možnosť si zakúpiť suveníry, alebo si posedieť v miestnej reštauracií. Poobede ochutnávka alpských likérov Grassl a ak Vám niektorý z ních zachutí, budete si môcť aj kúpiť.  Prejdete sa centrom horského mestečka Berchtesgaden, ktoré je vsadené do rozprávkovo krásnej prýrody. Vo večerných hodinách odchod na ubytovanie.


2. deň

Po raňajkách navštivite Kahlsteinhaus-Orlie hniezdo, vyveziete sa lokalným autobusom k výťahu a následne k budove Orlieho Hniezda. V poobedňajších hodinách navšťivíte nádherné jazero Konigsee, kde sa preplavíte po jazere na ostrov svetého Bertalomeja. Tu sa nachádza muzeum, Kaplnka, a najlepšia rybarská reštaurácia v okolí. V popoludňajších hodinách odchod na Slovensko.


Upozornenie:

CK zabezpečuje rezerváciu dopravy z Obersalzbergu na parkovisko pod Kehlstein, výťah na samotné Orlie hniezdo s návratom a vstup do Soľnej bane v Berchtesgadene. Výlet loďou po jazere Konigsee si zabezpečujú klienti sami, sprievodca im je nápomocný. V prípade väčšieho záujmu o predĺženie pobytu na jazere Konigsee (najmenej 10 záujemcov), títo môžu zrušiť vstup do Soľnej bane a zostať na jazere a absolvovať výlet loďou na ostrov St. Bartholomä. Zvýšené náklady na dopravu predstavujú 5 €, ktoré na mieste uhradia sprievodcovi. 


V cene je zahrnuté:

• doprava luxusným klimatizovaným autobusom

• ubytovanie na 1 noc s raňajkami

• prehliadka so sprievodcom bez vstupov

• zákonné poistenie v znení zákona 281/2001 Zb.z


 V cene nie je zahrnuté:

• komplexné cestovné poistenie (možnosť poistiť cez CK za zvýhodnených podmienok v poisťovni KOOPERATIVA 1,80 € / deň do 70 rokov, 2,20 € / deň nad 70 rokov)

• miestenka v autobuse (môžete si zvoliť presné miesto) - 9 € / osoba

• odporúčané vreckové min. 20 € na osobu


Možné výdavky na vstupy (ceny sú orientačné a môžu sa meniť, hradia sa na mieste):

• Orlie hniezdo – dospelý cca 16,10 €, dieťa do 16 rokov cca 10 €

• Plavba po Königssee – cca 17,50 € + 5 € za dopravu

• Soľná baňa Salzbergwerk - dospelý cca 16,50 €, dieťa do 15 rokov cca 7 €

• Kombinovaný lístok Orlie hniezdo + Soľná baňa Salzbergwerk - dospelý cca 28 €, mládež do 17 rokov a študenti s kartou cca 17 €

GALANTA, Šafárikova 1526, tel/fax: 031/7802106-8, mobil: 0903 420 794, 0915 841 961-2, gita@gita.sk 

 

DOVOLENKA  TROCHU  INAK .... luxusné plavby s lodnými spoločnosťami:
Navštívte
Náš profesionálny partner pre informačnú techniku:
Predaj a servis novej a repasovanej výpočtovej a kancelárskej techniky, elektroniky
Odborné poradenstvo v oblasti IT
Služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajov

Web: www.itprofessional.sk
E-shop: obchod.itprofessional.sk 
Facebook: https://www.facebook.com/ITPro.sro