Okolo Bodamského jazera a Kostnice

Destinácia: Viac destinácií
Kód zájazdu: 675174
Cena od: N/A
Príplatky od: N/A
Poznávacie zájazdy
Eurovíkendy

Výber termínu

Je nám ľúto, ale tento zájazd bol už vypredaný a neobsahuje žiadne termíny. Vyberte si prosím iný zájazd.

Popis zájazdu

Rámcový program zájazdu:

1. deň: Odchod z Bratislavy v skorých ranných hodinách. Popoludní príchod do Bavorska k jazeru Chiemsee. Plavba loďou na ostrov Herreninsel , kde sa nachádza zámok Herrenchiemsee, postavený ako zmenšená kópia Versailles pre bavorského kráľa Ludovíka II. Príchod na ubytovanie , nocľah.

 

2.deň: Po raňajkách cesta na ostrov Reichenau na Bodamskom jazere , ktorý sa dostal vďaka areálu bývalého benediktinského kláštora z 8. storočia na zoznam UNESCO. Prejazd k ostrovu Mainau , nazývaného Ostrov kvetov. Tento ostrov je vo vlastníctve pôvodom švédskej šľachtickej rodiny Bernadotte. Vďaka tunajšej klíme rastú v zámockom parku palmy a ďalšie stredomorské rastliny. Súčasťou areálu je mimo zámku taktiež impozantný skleník , arboretum kvetinová vodná kaskáda alebo dom motýľov. Potom si prehliadnime historické Kostnice, kde odsúdili k smrti upálením Jana Husa.

 

3.deň: Dopoludnia návšteva švajčiarskeho mesta Sankt Gallen so slávnym kláštorom sv. Havla , zapísaným na zoznam UNESCO. Potom Bregenz, hlavné mesto rakúskeho Voralberska : hrad Hohenbregenz , najužší dom v Európe , kaplnka sv. Jana Nepomuckého , Martinsturm - najväčšia cibulovitá veža strednej Európy . Odtiaľ (možno loďou) do Bavorského Lindau s prehliadkou jeho historického centra , rozprestiarajúcim sa na malom ostrove v Bodamskom jazere.

 

4.deň: Ráno cesta do švajčiarskeho kantonu Graubunden k jazeru Igl Lai. Odtiaľ možnosť výjsť lanovkou na vrchol Parpaner Rothorn (2899 m) , odkiaľ je nádherný pohľad na viac ako tisíc alpských vrcholov. Popoludní návšteva Vaduzu , hlavného mesta Lichtenštajnského kniežactva a prehliadka Feldkirchu , najzápadnejšieho mesta Rakúska a najlepšieho dochovaného historického mesta Voralberska s hradom Schattenburg, katedrálou sv. Mikuláša alebo Lichtenštajsnkým palácom. Večer odchod domov.

 

5. deň: Návrat do Bratislavy v ranných hodinách.

Cena zahŕňa:
dopravu luxusným autokarom, 3x ubytovanie v dvojposteľových izbách s raňajkami, služby odborného sprievodcu, poistenie CK proti úpadku.

Cena nezahŕňa:
komplexné poistenie (je možné dojednať v našej CK), prípadné vstupy.

Krajiny

Zobraziť všetky »

GALANTA, Šafárikova 1526, tel/fax: 031/7802106-8, mobil: 0903 420 794, 0915 841 961-2, gita@gita.sk 

 

DOVOLENKA  TROCHU  INAK .... luxusné plavby s lodnými spoločnosťami:
Navštívte
Náš profesionálny partner pre informačnú techniku:
Predaj a servis novej a repasovanej výpočtovej a kancelárskej techniky, elektroniky
Odborné poradenstvo v oblasti IT
Služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajov

Web: www.itprofessional.sk
E-shop: obchod.itprofessional.sk 
Facebook: https://www.facebook.com/ITPro.sro