Zlatá cesta Japonskom a relax na Palau

Destinácia: Viac destinácií
Kód zájazdu: 479614
Cena od: 5 840 €
Príplatky od: 460 €
Poznávacie zájazdy
Exotika

Výber termínu

19.02.2019 17 dní 5 840 € +460 € odlet: Viedeň letecká
18.03.2019 17 dní 5 940 € +460 € odlet: Viedeň letecká
03.04.2019 17 dní 6 140 € +460 € odlet: Viedeň letecká
16.04.2019 17 dní 6 140 € +460 € odlet: Viedeň letecká
01.05.2019 17 dní 5 940 € +460 € odlet: Viedeň letecká
18.06.2019 17 dní 6 140 € +460 € odlet: Viedeň letecká
03.07.2019 17 dní 6 140 € +460 € odlet: Viedeň letecká
18.07.2019 17 dní 6 140 € +460 € odlet: Viedeň letecká
02.08.2019 17 dní 6 140 € +460 € odlet: Viedeň letecká
10.10.2019 17 dní 5 940 € +460 € odlet: Viedeň letecká
23.10.2019 16 dní 6 040 € +460 € odlet: Viedeň letecká
06.11.2019 17 dní 5 940 € +460 € odlet: Viedeň letecká

Popis zájazdu

Fantastická cesta zvláštnym a atraktívnym Japonskom, zakončená relaxom na tichomorskom ostrove Palau. Zaručene výborný výber a exkluzívna destinácia na rozprávanie.

1. deň:
Odlet z Európy a prelet do TOKIA.

2. deň:
Prílet do TOKYA a prvé zoznámenie sa s najväčším mestom na svete - aj s predmestiami tu žije 33-miliónov obyvateľov. Ubytovanie v kvalitnom hoteli. Stihneme dnes nezabudnuteľný výhľad na mesto? (Ak budeme mať šťastie, po prvýkrát uvidíme bájnu Fudži). Takto ste si predstavovali Japonsko? Tokyo bude na tomto zájazde hlavne modernou vsuvkou, ale naše prechádzky pretkáme aj návštevami historických zákutí.

3. deň:
Raňajky a ideme na to! Prehliadka Tokia, dnes budeme ako Japonci a využijeme geniálnu sieť tokijského metra. Zažijeme tak toho oveľa viac. Tsukiji, najväčší rybí trh na svete, kde nájdete vyslovene neskutočné živočíchy. Dáme si na desiatu to najčerstvejšie suši? Ginza, nazývaná aj Champs-Elysees Tokia. Tu jazdili prvé japonské autá, tu sa prvýkrát tancoval vtedy moderný charleston, sem sa chodila promenádovať japonská fašistická mládež. Dnes je Ginza obchodnou a neskutočne luxusnou štvrťou hlavného mesta. Prechod cez Dúhový most, Ódaiba - kedysi súčasť obranného opevnenia Tokia, dnes oddychové miesto obyvateľov mesta a IT centrum celej krajiny. Individuálne nákupy v elektrickom meste Akihabara, kde nájdete elektroniku, o ktorej ste ani netušili, že sa dá vymyslieť. Shibuya s najväčšou križovatkou sveta a fotografia s Hachikó. Stihneme počas tokijských dní aj niečo navyše? Bláznivé Harajuku, či tradičnú Asakusa štvrť s krásnym budhistickým chrámom?

4. deň:
Raňajky. Prenajatým klimatizovaným autobusom do KAMAKURY, bývalého hlavného mesta Japonska, kde sa začala písať história šógunov a bojovných samurajov. Hačimangú, naša prvá šintoistická svätyňa, so všetkým, čo k nej patrí. Veštenie budúcnosti tak, ako to robia Japonci až doteraz. Národný park HAKONE so svojou prekrásnou prírodnou scenériou. Uvidíme ešte raz Fudži? Návšteva vulkanického údolia ÓWAKUDANI, známeho svojimi horúcimi prameňmi. Dáte si vajíčko uvarené v sopečnej vode? Podľa legendy Vám každé takéto vajíčko predĺži život o 7 rokov. Prechod cez Kawasaki a Jokohamu, prvý dotyk so šírym oceánom a pozorovanie šantiacich surfistov. V prípade nemožnosti navštíviť pre zvýšenú seizmickú aktivitu údolia Ówakudani zmeníme trasu a snažíme sa dostať do inej časti NP Hakone, do oblasti Piatich jazier, čo najbližšie pod horu Fudži.

5. deň:
Celodenný výlet do NIKKÓ. Japonci hovoria: „Nehovor o kráse, kým si nevidel Nikkó!“ Pochopíte prečo. Pozrieme si celý komplex chrámových budov, zasadený v nádhernom prostredí národného parku. Tóšógú – svätyňa a zároveň mauzóleum zakladateľa dynastie Tokugawa zo 17. storočia, ktorej krása svedčí o bohatstve a moci šógunov. Brána slnečného jasu Jómeimon – národný poklad – hýriaca farbami a stovkami jemných drevorezieb. Svetoznámy reliéf opíc (nepočujem, nehovorím, nevidím). Stajňa s posvätným bielym koňom. Revúci drak na strope budhistického chrámu. Mohutné cédrové aleje. Cesta serpentínami do hôr k najvyššiemu vodopádu Japonska Kegon, výťahom dole k vodopádu, fotografie. Náročný, ale nádherný deň. Návrat do hotela.

6. deň:
Zážitok z presunu šinkansenom na teplý juh až do HIROŠIMY, kde si pripomenieme najväčšiu tragédiu 20. storočia. Návšteva Parku mieru s množstvom papierových žeriavov, ktoré sem zasielajú ľudia z celého sveta. Múzeum a Atómový dom. Nákupná avenue Hondóri a asi najlepšie okonomiyaki v Japonsku. Je Hirošima smutným miestom? Budete veľmi milo prekvapení.

7. deň:
Výlet na nádherný ostrov MIJADŽIMA. Svätyňa ICUKUŠIMA a jej slávna červená plávajúca brána torii, ktorá pri prílive zdanlivo pláva po hladine. Svätyňu dala v roku 593 postaviť cisárovná Suiko a je tiež pod ochranou UNESCO. Ide o najfotografovanejší objekt Japonska, ktorý však pre svoju nedostupnosť vidí málo zahraničných turistov. Na obed ochutnáme špecialitu ostrova – ustrice, alebo úhora. Túlanie sa po ostrove a jeho budhistických chrámoch. Ak ste romantická duša, tu si určite poviete „takto som si predstavoval Japonsko“. Dávajte si pozor na milé srnky, chutí im papier, vrátane pasu vo vašom pootvorenom ruksaku ?. Večer si môžete vyskúšať onsen-mániu v tradičných japonských kúpeľoch.

8. deň:
Presun šinkansenom do najkrajšieho mesta krajiny. KJÓTO, sídlo cisára od roku 794 do 1868, je kultúrnym a náboženským centrom krajiny. V tomto meste s viac ako 1 700 chrámami a svätyňami by sa dal stráviť mesiac. Návšteva Zlatého pavilónu, Kinkakudži, ktorý je najznámejšou pamiatkou celého Japonska. Slávna zenová záhrada v chráme Rjóandži z 15. storočia, v ktorej nenájdete ani jednu rastlinu, ani jeden kvet. Budete nadšený, keď pochopíte symboliku japonskej záhradnej architektúry. Podvečer ubytovanie v hoteli a večer prvá prechádzka štvrťami tajomných gejší. Uvidíme ich tento večer?

9. deň:
Prehliadka Kjóta po vlastných. Určite si nenecháme ujsť úžasný Kiyomizudera na úpätí hory. Prechádzame uličkami starého Kjóta, cítite atmosféru z filmu Gejša? Podmanivý Kodaiji postavený pre jedného z najväčších japonských hrdinov Toyotomiho Hideyoshiho. Svätyňa Jasaka a park, kam chodia Japonci jeden deň v roku pozorovať kvitnúce sakury (japonská čerešňa). Brána budhistického chrámu Čionęin – najväčšia v Japonsku. Svätyňa Heian, dokonalá replika prvého cisárskeho paláca v Kjóte z roku 794.

10. deň:
Raňajky. Navyše: Výlet do NARY so slovenským sprievodcom. Nara, bývalé hlavné mesto Japonska, s množstvom zaujímavých chrámov a svätýň, roztrúsených po okolí. Chrám Tódaidži z 8. storočia – najväčšia drevená stavba na svete. Šestnásťmetrová socha sediaceho bronzového Budhu. Pôsobivá svätyňa Kasuga, známa svojimi 3 000 kamennými a bronzovými lampášmi. Spoločnosť nám bude robiť vyše 1 200 krotkých srniek. Príchod do Osaky.

11. deň:
Naša cesta Japonskom pokračuje. Smerujeme do Osaky, obchodného centra, kde sa ľudia na ulici zdravia: „Koľko si dnes zarobil?“ Neóny, reklamy, herne pačinko, nádherne vystavané mesto s uvoľnenou atmosférou. Návšteva Osackého hradu, najväčšieho v Japonsku.

12. deň:
Odlet z Osaky na Palau. Nasledujúce 4 noci strávite v letovisku Palau.

13. deň:
Palau je samostatná mladučká republika (od r. 1994), zložená zo 16 spolkových štátov. Má iba 22 000 obyvateľov, no má Rock Islands (UNESCO) a tam jazierko, kde sa dá potápať s miliónmi medúz, ktoré vôbec nepŕhlia. Celý deň máte rezervovaný na tento zážitok.

14. deň:
Úžasné more plné rýb a korytnačiek odborníci hodnotia ako jedno z najlepších na svete, bielučké pieskové pláže. Omladzovacie krémy z Mliečnej dráhy, čerstvé grilované ryby.

15. deň:
Ubytovanie je zabezpečené v 4* rezorte Palau Royal resort, ktorý patrí medzi najlepšie v tomto maličkom štáte. Služby na vysokej úrovni, ľahko dostupná pláž a fantastické okolie.

16. deň:
Celodennný relax a poobede transfer na letisko. Odlet z Mariánskych ostrovov domov.

17. deň:
Prílet domov

 

Cena zahŕňa:

medzinárodnú letenku do Tokya a späť z Palau, prelet Osaka – Guam/alebo Palau, 10 x ubytovanie v 3* hoteloch vyššej strednej triedy v dvojposteľových izbách v Japonsku, 4 noci ubytovanie na ostrove Guam alebo Palau v rezorte podľa popisu bez stravy, kvalitné raňajky formou švédskych stolov počas pobytu v Japonsku, dopravu po Japonsku šinkansenmi, rýchlovlakmi, vlakmi, prenajatými autobusmi, trajekt na ostrov Mijadžima, vstupy podľa programu, slovenského sprievodcu, najlepšie poistenie proti insolventnosti, asistenčné služby CK

Cena nezahŕňa:

letiskové poplatky, dopravu metrom, vreckové, cestovné poistenie.

Krajiny

Zobraziť všetky »

GALANTA, Šafárikova 1526, tel/fax: 031/7802106-8, mobil: 0903 420 794, 0915 841 961-2, gita@gita.sk 

 

DOVOLENKA  TROCHU  INAK .... luxusné plavby s lodnými spoločnosťami:
Navštívte
Náš profesionálny partner pre informačnú techniku:
Predaj a servis novej a repasovanej výpočtovej a kancelárskej techniky, elektroniky
Odborné poradenstvo v oblasti IT
Služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajov

Web: www.itprofessional.sk
E-shop: obchod.itprofessional.sk 
Facebook: https://www.facebook.com/ITPro.sro