Sv. Charbel a Libanon - pútnický zájazd

Destinácia: Libanon
Kód zájazdu: 1238253
Cena od: N/A
Príplatky od: N/A
Poznávacie zájazdy

Výber termínu

Je nám ľúto, ale tento zájazd bol už vypredaný a neobsahuje žiadne termíny. Vyberte si prosím iný zájazd.

Popis zájazdu

Program:

1. a 2.deň » popoludní odlet z Viedne (s prestupom) do Libanonu, po polnoci prílet do Bejrútu. Transfer do hotela, ubytovanie a nocľah. Raňajky, prehliadka krasovej jaskyne Jeita. Návšteva pútnického miesta Harisa, kde si uctíme Pannu Máriu (patrónka Libanonu) pri jej soche nad mestom Jounieh pri Stredozemnom mori. Prehliadka jedného z najstarších obývaných miest sveta – Byblos, ktoré bolo pred 5000 rokmi centrom obchodu s papyrusom. Budeme pokračovať do Annanya - „Lurd Blízkeho východu“ ku hrobu sv. Charbela. Návrat do hotela v Bejrúte, večera a nocľah.
3.deň » raňajky, v Anjare (UNESCO) uvidíme príklad mestského plánovania v 8. st., prejdeme údolím Bekaa a navštívime rímsky antický chrámový komplex v Baalbeku (UNESCO). Zastavíme sa i vo vinárskej oblasti Ksara na ochutnávku vína. Návrat do hotela v Bejrúte, večera a nocľah.
4.deň » raňajky, cestou cez údolie Kadisha uvidíme množstvo kláštorov, prídeme k nádherným cédrovým lesom (oboje UNESCO) a popri Bshare do rodnej dedinky sv. Charbela - Bekaa Kafra. Uvidíme tiež kláštor maronitov sv. Antona z Kozhaya. Návrat do hotela, večera a nocľah.
5.deň » raňajky, presun na prehliadku prístavu Sidon (s jedinečným morským križiackym hradom) a Tyre (antický hippodrom). Zastavíme sa v Maghdouche pri veži Panny Márie z Mantary, kde čakala na Ježiša, keď učil v Sidone a Tyre. Návrat do hotela v Bejrúte a večera.
6.deň » po polnoci transfer na letisko a odlet z Bejrútu (s prestupom) do Viedne.

Informácia » Youssef Antoun Makhlouf sa narodil 8.5.1828 v Bekaa Kafra. Prijal meno Charbel, žil 16 rokov ako rehoľník a 23 rokov ako pustovník v modlitbách a tichu. Zomrel 24.12.1898 a je pochovaný na cintoríne kláštora v Annanya. Ľudia sa k nemu utiekajú s prosbami o uzdravenie tela i duše. Je preukázaných niekoľko zázrakov na jeho príhovor. Počas zájazdu 9882 účasť na oficiálnom programe 22.10.2022 v kláštore Annanya - na mieste rehoľného života sv. Charbela.

Ubytovanie:
4 x v izbách s vlastným príslušenstvom (sprcha, WC) v 3* hoteloch.

Stravovanie:
4 x polpenzia (raňajky, večere).

Doprava:
Letecká doprava » Viedeň – Bejrút a späť.

Ostatné:
doprava klimatizovaným autobusom podľa programu, program podľa popisu vrátane všetkých vstupov, prehliadky s miestnym sprievodcom, služby sprievodcu/doprovod kňaza, DPH.

Povinné príplatky:
letiskové, bezpečnostné a servisné poplatky vo výške 199 €/os., obslužné 50 €/os. (platí sa sprievodcovi priamo v Libanone).

GALANTA, Šafárikova 1526, tel/fax: 031/7802106-8, mobil: 0903 420 794, 0915 841 961-2, gita@gita.sk 

 

 
 
 
DOVOLENKA  TROCHU  INAK .... luxusné plavby s lodnými spoločnosťami:
Navštívte
Náš profesionálny partner pre informačnú techniku:
Predaj a servis novej a repasovanej výpočtovej a kancelárskej techniky, elektroniky
Odborné poradenstvo v oblasti IT
Služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajov

Web: www.itprofessional.sk
E-shop: obchod.itprofessional.sk 
Facebook: https://www.facebook.com/ITPro.sro