Dva medvede - Moskva a Petrohrad

/uploads/covery_2019/dva_medvede.jpg V Moskve sa vyznáme. foto: Tomáš HORŇÁK – BUBO Moskovské metro je miestom, ktoré Vás nielen prepraví, ale aj očarí svojimi umeleckými pokladmi. Mno Dáme si niekoľko jázd a pomaličky spoznáme najkrajšie stanice ozdobené lustrami, sochami, zastavíme Krásne miesto a pritom „len“ metro. foto: Adam Záhorský - BUBO Farebné cibuľové vežičky chrámu Vasila Blaženého sú symbolom ruskej architektúry. foto: Martin LIPIN Atmosféra ortodoxných chrámov. foto: Adam Záhorský - BUBO Na Červenom námestí. foto: Martin LIPINSKÝ – BUBO GUM na Červenom námestí dnes ponúka luxusné obchody aj reštaurácie. Nebudete veriť vlastným očiam. f Obrovský Chrám Krista Spasiteľa. Hoci je moderný, stal sa obeťou režimu, ktorý neváhal vraždiť vlast Ulovíme aj dokonalú vyhliadku na panorámu centrálnej Moskvy. Kremeľské vežičky tu kontrastujú s mrak Čo dobrého ochutnáme? Bliny? Pelmene? Soljanku? foto: Adam Záhorský - BUBO Ak sa povie Rusko, väčšina z nás si niečo predstaví a mnohé predstavy sa spoja práve v tradičných ma Štátne historické múzeum v Moskve. foto: Martin LIPINSKÝ – BUBO Pohľad na Moskovskú univerzitu. foto: Martin LIPINSKÝ – BUBO Najstaršia a najväčšia univerzita v Rusku. foto: Martin LIPINSKÝ – BUBO Impozantný pohľad ponúka aj v noci. Typická stalinistická architektúra. O kráse sa dá polemizovať. f Boľšoj teatrprodukujúce činoherné, operné a baletné inscenácie. foto: Martin LIPINSKÝ – BUBO Zlepšite si ubytovací štandard a užite si luxus v Moskovskom hoteli Baltshug Kempinski. Viac informá Zlepšite si ubytovací štandard a užite si luxus v Moskovskom hoteli Baltshug Kempinski. Viac informá Zlepšite si ubytovací štandard a užite si luxus v Moskovskom hoteli Baltshug Kempinski. Viac informá Zlepšite si ubytovací štandard a užite si luxus v Moskovskom hoteli Baltshug Kempinski. Viac informá Zlepšite si ubytovací štandard a užite si luxus v Moskovskom hoteli Baltshug Kempinski. Viac informá Zlepšite si ubytovací štandard a užite si luxus v Moskovskom hoteli Baltshug Kempinski. Viac informá Zlepšite si ubytovací štandard a užite si luxus v Moskovskom hoteli Baltshug Kempinski. Viac informá Zlepšite si ubytovací štandard a užite si luxus v Moskovskom hoteli Baltshug Kempinski. Takto vyzerá Leninovo mauzóleum. foto: Martin LIPINSKÝ – BUBO Červené námestie, miesto pompéznych vojenských prehliadok, na sebe nesie nielen múry a veže Kremľu, Kremeľ dodnes žije svojimi tradíciami a preto tu nesmie chýbať čestná stráž Nábrežie rieky Moskva spája niekoľko dominánt Moskvy od Kremľu až po Chrám Krista Spasiteľa. foto: a Prehodíme zopár ruských viet s miesnou babushkou? foto: Adam Záhorský - BUBO Prechádzka večernými ulicami. foto: Adam Záhorský - BUBO Moskva je vskutku impozantné mesto. foto: Adam Záhorský - BUBO Počkáme si až do tmy? foto: Adam Záhorský - BUBO Petrohrad pred búrkou.
foto: Tomáš HORŇÁK – BUBO foto: Martin LIPINSKÝ – BUBO foto: Martin LIPINSKÝ – BUBO Otváranie mosta na Neve. foto: archív BUBO foto: archív BUBO Na Zimný palác v roku 1917 smeroval výstrel z Aurory, ktorý premenil dejiny. foto: archív BUBO Petrohradu s jeho monumentálnymi priestormi kraľuje Palácové námestie pomenované podľa Zimného palác Spas na krvi, katedrála preliatej krvi na brehu petrohradského kanála v kráse konkuruje Moskve. foto Katedrála preliatej krvi dostala svoje tajomné meno po tom ako na tomto mieste spáchali atentát na r Isakyjevský chrám je najväčším v Petrohrade a jeho kupola ponúka fantastický výhľad.
foto: archív BU Bohato zdobené interiéry.
foto: archív BUBO Aj v Petrohrade Vám ponúkame možnosť vylepšenia ubytovania. Užite si luxus v hoteli Petrohrad Corint Aj v Petrohrade Vám ponúkame možnosť vylepšenia ubytovania. Užite si luxus v hoteli Petrohrad Corint Aj v Petrohrade Vám ponúkame možnosť vylepšenia ubytovania. Užite si luxus v hoteli Petrohrad Corint Aj v Petrohrade Vám ponúkame možnosť vylepšenia ubytovania. Užite si luxus v hoteli Petrohrad Corint Aj v Petrohrade Vám ponúkame možnosť vylepšenia ubytovania. Užite si luxus v hoteli Petrohrad Corint Aj v Petrohrade Vám ponúkame možnosť vylepšenia ubytovania. Užite si luxus v hoteli Petrohrad Corint Aj v Petrohrade Vám ponúkame možnosť vylepšenia ubytovania. Užite si luxus v hoteli Petrohrad Corint Petrohradská Aurora alebo loď Októbrovej revolúcie. foto: Tomáš HORŇÁK – BUBO Plavba petrohradskými kanálmi patrí k príjemným zážitkom Zimný palác alebo slávna Ermitáž, kde sa ukrývajú poklady nevyčísliteľnej hodnoty Palác v Cárskom Sele nechala postaviť Katarína Atmosféru Petrodvorca nádherne dotvoria rozprávkové fontány a zlaté sochy Fantastická fontána pred palácom Petrodvorca je neustále v pohybe a voda dotvára so zlatými sochami Súčasťou Petrodvorca je aj nádherný chrám so zlatými kupolami Zlaté sochy sa kúpu vo fontánach pod honosným palácom v Petrodvorci Petrodvorec a jeho fantastické fontány pripomínajú nezabudnuteľné divadlo Sochy vo fontánach v Petrodvorci ukazujú na staroveké mýty a tak nechýba ani Perzeus s hlavou medúzy
Destinácia: Rusko
Kód zájazdu: 1238077
Cena od: N/A
Príplatky od: N/A
Poznávacie zájazdy

Výber termínu

Je nám ľúto, ale tento zájazd bol už vypredaný a neobsahuje žiadne termíny. Vyberte si prosím iný zájazd.

Popis zájazdu

Rusko je majestátna krajina, pre ktorú je väčšina prívlastkov začínajúca na naj príliš malá. Doslova mamutia krajina, ktorej osud formovali dve mestá, ležiace v európskej časti Ruska. Ruskí cári z nich riadili krajinu, ktorá svojho času prekročila aj dátumovú líniu. Pozrieme si to najkrajšie z ruskej histórie a načrieme aj do moderného hrdého Ruska, ktoré vstáva z popola a pyšne si stráži svoje miesto vo svete.

1. deň:
Prelet do hlavného mesta najväčšej krajiny sveta. MOSKVA: najväčšie mesto Európy, sídlo patriarchu a výherca súťaže o najdrahšie mesto sveta posledných rokov. S CKm však máte všetko v cene! Úvodný dotyk s mestom a orientácia v rozľahlej metropole. Večera.

2. deň:
Prečo sa Červené námestie volá Krásnaja ploščaď? Farebné cibuľové vežičky chrámu Vasila Blaženého sú symbolom ruskej architektúry. Prejdeme sa v jednom z najluxusnejších obchodných domov našej planéty, v slávnom GUMe. Chrám Krista Spasiteľa je centrom ruskej pravoslávnej cirkvi. Jeho história je neuveriteľná. Dôkladná prehliadka exteriéru, najkrajšie fotografie, ale aj prehliadka interiérov s múzeom. Sedem Stalinových sestier a predstavenie projektu Paláca Sovietov, ktorý mal byť najvyššou budovou mesta so stometrovou sochou Lenina. Namiesto neho však vzniklo najväčšie verejné kúpalisko. Sklad zemiakov v kostole? Miesto, kde spáchala samovraždu Stalinova žena. Tretjakovska galéria je výnimočnou zbierkou ruského umenia. Prejdeme si ju s ruským sprievodcom, ktorý nám ukáže všetko od prvého obrazu, ktorý kúpil obchodník Pavel Tretjakov cez portrét Musorgského, mladého L. N. Tolstého, či Nekrasova, ktorý bol dokončený až po smrti umelca, až po monumentálne diela sovietskej éry. Množstvo parkov a fontán, čistota, zápchy. Kremeľ je centrom Moskvy a celého Ruska. Najväčší kanón a najväčší zvon sveta. Dotknete sa ich. Dozviete sa, že kanón nikdy nevystrelil a zvon nikdy nebil. Spasská veža je Big Benom Moskvy. Chrám Zvestovania Panny Márie, hrobky cisárov v kláštore Zjavenia archanjela Michaela, Uspenska katedrála sťa z renesančnej Florencie. Zvonica Ivana Veľkého a rozprávanie o Borisovi Godunovovi. V ktorom okne pracoval Lenin? Kde teraz pracuje ruský prezident? Kremeľ si pozrieme dôkladne, veď je to prvá pamiatka, ktorú si zobralo UNESCO v Rusku pod svoje krídla.

3. deň:
Poprechádzame sa po Arbate, pešej zóne Moskvy, po ulici umelcov a kaviarní. Prejdeme Sadovoje kalcó aj Bulvarnoe kalcó, zažijeme výmenu stráží a vyskúšame najvyťaženejšie metro sveta (prepraví vyše tri miliardy pasažierov ročne). Prejdeme si najluxusnejšie stanice, ktoré zahanbia všetky metrá západného sveta. Čítali ste Bulgakov román Majster a Margaréta? V knihe paralelne prebiehajú dva príbehy, ten druhý rozpráva o Pilátovi a Ježišovi v Jeruzaleme. Verte, že Moskva s CKm sa Vám bude páčiť! Večer prelet do Petrohradu.

4. deň:
Ak je Moskva najruskejším európskym veľkomestom, PETROHRAD je najeurópskejším mestom Ruska. Najsevernejšie položené veľké mesto. Mesto pod patronátom UNESCO. Paláce zelenej, zlatej, ružovej či modrej farby reflektujú skôr štýlovú eleganciu európskej šľachty než Kremeľ. Dvestoročnú tradíciu hlavného mesta Ruskej ríše cítiť a Petrohrad je považovaný za kultúrne centrum krajiny. Žili tu Čajkovskij, Rimskij-Korsakov, Puškin tu študoval a zomrel pri súboji, Dostojevskij sem umiestnil román Zločin a trest. S profesionálnym sprievodcom si prezrieme jedno z najlepších múzeí sveta Ermitáž. Vedeli ste, že Peter I. dostal prívlastok Veľký aj kvôli svojej výške? Meral viac ako 224 centimetrov. Keď v roku 1725 zomrel, jeho Benátky severu sa podieľali na medzinárodnom obchode Ruska vyše 90 %. Vedeli ste, že Neva vyteká z najväčšieho jazera Európy a je dlhá iba 28 kilometrov? Je však široká a úžasná. Prenajatým autobusom a peši sa prejdeme po jej oboch brehoch, prejdeme množstvo ostrovov, na ktorých je Petrohrad postavený. V ktorom paláci podávali prvýkrát hovädzie Stroganov? Čižik pižik? Potemkinov palác či zámok – pevnosť, kde zavraždili cára Pavla I. V ktorom hoteli spávajú americkí prezidenti? Koľko milencov mala Katarína Veľká? Prečo mešťania neznášajú Rasputina do dnešných čias? Čo sa udialo v Jusupovom paláci? Je najkrajší výhľad na mesto z Vasilevského ostrova? Krátka prechádzka popri Neve k Petropavlovskej pevnosti a vysoká katedrála neruského dizajnu. Budova Admirality, sochy Petra Veľkého a Puškina. Najkvalitnejšie obchody na suveníry, ale aj tie najlacnejšie na trhoch. Chrám vzkriesenia Krista je najmenej európskym a môže konkurovať chrámu Vasila Blaženého, postavený na mieste, kde spáchali atentát na cára Alexandra II. Aj takto môže dopadnúť neúspešný reformátor. Izakijevsky sabor – chrám francúzskeho architekta Montferranda je najväčším v meste. Kamenný Alexandrov stĺp vztýčený na počesť víťazstva nad Napoleonom. Už Vám je jasné, prečo sa o Petrohrade hovorí ako najkrajšom meste Európy. Krížnik Aurora svojím výstrelom zmenil naše životy. Prečo ho vyrobili a kde bojoval? Ako to v skutočnosti všetko s tou revolúciou bolo? Z ktorého dela sa strieľalo? Kúpite si námornícke tričko či námornú baretu? Smolnyj a Zimný palác. Socha Felixa Deržinského, zakladateľa KGB stále stojí. Pre záujemcov ešte ďalšie pamiatky a záhrady. Kam sa dostali Nemci počas blokády Leningradu? Prechádzky po Nevskom prospekte, najväčšej tepne mesta s kníhkupectvami, kaviarničkami a kasínami. Sme v meste, ktoré má svoju úroveň. Bliny a pelmeny tu vystrieda losos v bešamelovej omáčke a soté Stroganov. Ochutnáte kaviár a ruské šampanské práve tu?

5. deň:
Ruská cárska história je nesmierne bohatá a dnes sa za ňou vydáme do Carskeho Sela. Bývalá letná rezidencia ruských cárov dnes leží v mestečku, ktoré premenovali po veľkom ruskom básnikovi, Puškinovo. Trojposchodový katarínsky palác, ktorý je dlhý vyše 300 metrov a jeho súčasťou bola legendárna jantárová komnata. Nemci komnatu počas druhej svetovej vojny odniesli preč a dodnes sa nenašla. V paláci budeme obdivovať jej vernú repliku. Samozrejme, nevynecháme ani ostatné zaujímavé miestnosti ako modrú hosťovskú izbu, zelenú jedáleň či odpočíváreň Marie Fiodorovny. Prejdeme sa Katarínskym parkom a po jednotlivých záhradných pavilónoch. Petrodvorec pripomínajúci Versailles. Fantastický deň v okolí Petrohradu.

6. deň:
Rozlúčka s ruskými metropolami, posledné prechádzky po brehu rieky Neva a odlet domov. Prílet.
GALANTA, Šafárikova 1526, tel/fax: 031/7802106-8, mobil: 0903 420 794, 0915 841 961-2, gita@gita.sk 

 

 
 
 
DOVOLENKA  TROCHU  INAK .... luxusné plavby s lodnými spoločnosťami:
Navštívte
Náš profesionálny partner pre informačnú techniku:
Predaj a servis novej a repasovanej výpočtovej a kancelárskej techniky, elektroniky
Odborné poradenstvo v oblasti IT
Služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajov

Web: www.itprofessional.sk
E-shop: obchod.itprofessional.sk 
Facebook: https://www.facebook.com/ITPro.sro