Transsibírska magistrála Ruskom 9288 km
Výber termínu
Je nám ľúto, ale tento zájazd bol už vypredaný a neobsahuje žiadne termíny. Vyberte si prosím iný zájazd.
Popis zájazdu
Zober partiu a poď! Epická cesta za zážitkom z Transsibírskej magistrály, ktorú pozná ako vlastnú dlaň. V tomto zájazde ponúkame jej alternatívny koniec na ruskom pobreží. 9288 km vo vlaku. Zájazd pre milovníkov Ruska, vlakov a príbehov. BAM je najväčší div sveta.
1. deň:
Ranný prílet do ruskej Moskvy a prehliadka mesta. Odvezieme sa najkrajším metrom sveta, kde stanice pripomínajú umelecké galérie a prejdeme sa slávnym Červeným námestím. Odfotíte sa pred Leninom alebo s jeho imitátorom? Chrám Vasilija Blaženého so svojimi cibuľkami pripomína rozprávkovú stavbu a dozviete sa o nej viac. Nazrieme za múry Kremľu, pozrieme sa na rieku Moskva a v GUME objavíme ruský luxus. Sadneme si tu na kávu alebo prvý boršč s pelemenami? Podvečer sa presunieme na vakzal, odkiaľ štartuje naša legendárna cesta. Do Vladivostoku nás čaká 9289 kilometrov. Uff, no verte, že to, čo počas nich zažijete Vám budú všetci závidieť. Vyrážame smer Yekaterinburg a prvá noc vo vlaku.
2. deň:
Naše prvé ruské ráno vo vlaku a pohľady na krajinu mihotajúcu sa za oknom. Každým kilometrom sa blížime k Ázii a transsibírskou magistrálou sa rozlieva pohoda. Oprášime ruštinu, dáme si vodku a zoznámime sa s vlakom. Večerný príchod do Jekaterinburgu, kde sa vyspíme v hoteli.
3. deň:
Po raňajkách sa vyberieme spoznávať krásy Jekaterinburgu. Poznáte Sverdlovsk? Tak sa totiž pred rokom 1991 Jekaterinburg volal, hoci jeho socha Sverdlova tu dodnes zostala. Príbeh cárskej rodiny Romanovcov a miesta, ktoré spečatili ich osud. V Dome Ipaťieva zabili v júli 1918 posledného ruského cára Mikuláša II. s rodinou a my navštívime vzácny chrám, ktorý má navždy túto udalosť pripomínať. Kde je cárska rodina dnes? Akú rolu tu zohrali československí legionári? Vedeli ste, že sa rodina stala svätou? Navštívime aj Ganinu Yamu neďaleko mesta, kde Romanovcov našli. Príbehy z ktorých mrazí, no tvorili históriu ruského národa. Obed v tradičnej reštaurácii. Viete čo je čeburek? Sto gram vodky, soľjanka či vareniki? Zaručene Vám tu bude chutiť. Večer nastúpime do vlaku smer Irkutsk.
4. deň:
Sme v Ázii. Ural sme nechali za nami a pred nami sa rozprestiera nedozierný Sibír. Táto oblasť je tak legendárna, že priťahuje ľudí z celého sveta. Lesy, lesy, lesy. Prekročíme slávne rieky a mestá o ktorých sme sa učili. Irtyš, Ob, Omsk, Novosibirsk. Celý deň aj noc strávime v našom vlaku
5. deň:
Za oknami tajga. Sibír nás dokonale pohltil a tu pochopíme rozprávky o širokej ruskej duší. Koľko stromov sme už na tejto ceste videli? Trať sa pomaličky zdvíha, vidno ponad tajgu, vlaky naložené drevom sú čoraz častejšie a náš cieľ Irkutsk je čoraz bližšie. Prekročíme Jenisej, minieme Krasnojarsk a zvuk koľajníc s hviezdnou sibírskou oblohou nás ukolíše k spánku.
6. deň:
Príchod do Irkutsku a transfer do 70 kilometrov vzdialenej dedinky Listvyanka, ktorá bude našou vstupnou bránou do čarovného sveta Bajkalu. BAJKALSKÉ JAZERO: je len zopár prírodných skvostov, ktoré sa mu vyrovnajú. Najväčšie sladkovodné jazero na svete a zdroj 20 percent všetkej sladkej vody na našej planéte. Perla Sibíri, domov sladkovodného tuleňa a viac než 50 druhov rýb, z ktorých niektoré ochutnáme na tradičný obed. Poznáte šamanskú skalu? Prejdeme sa unikátnym miestom, kde na nás dýchne klasická, drevená architektúra sibírskej dedinky. Toto bude deň na aký sa nezabúda.
7. deň:
Návrat do Irkutsku, jedného z najväčších sibírských miest. V 19.storočí tu jeden vyhnanec pripadal na dvoch miestnych a mesto sa tak naplnilo ľuďmi. Krásna katedrála postavená v sibírskom baroku, pohľady na rieku Angara, zrekonštruované domy miestnej aristokracie aj staručké drevené domy so sibírskou dušou. Obed v retro bistre Rassolnik, kde sa prenesieme v čase o niekoľko desaťročí. Polievka rassolnik a po nej skvelé, ruské pivko. Posilnení si dokúpime zásoby do vlaku a z nádhernej železničnej stanice pripomínajúcej palác sa vyberieme do Chabarovsku. Pred nami je necelých 57 hodín cesty. Noc vo vlaku
8. deň:
Sibírska krajina. Samovar. Čaj. Vodka. Brezy. Oddych a po niekoľkých dňoch v Rusku už hovoríme ako domáci. Vlak tu je život a my sme toho súčasťou.
9. deň:
Ešte nie sme v cieli, no Chabarovsk je stále bližšie a bližšie. Koľko sme už prešli?
10. deň:
Poobede zastaví vlak na železničnej stanici v Chabarovsku. Exotické miesto, kde sa mieša ruka sovietskych architektov, sibírskych ľudí a moderných vízii. Rusi majú Chabarovsk radi a dokonca sa umiestňuje medzi najobľúbenejšími miestami na život. Čínska hranica je len 30 kilometrov odtiaľto! Prejdeme sa promenádou pri známej rieke Amur a ukážeme si najkrajšie pamätihodnosti mesta. Pred nami je posledný nočný presun vlakom a posledných 800 kilometrov.
11. deň:
Vladivostok! Sme na konci transsibírskej magistrály! Moskva je od nás 9289 kilometrov a my máme hlavu plnú zážitkov z tejto obrovskej krajiny. Prehliadka mesta, ktoré prezývajú „Vládca východu“. Monumentálne námestie, Víťazný oblúk, ulica Admirála Fokina aj slávny prístav. Príbehy veľkej vojny nám rozpovie sovietska ponorka S-56 do ktorej sa pozrieme a napokon si užijeme najkrajší panoramatický pohľad na Vladivostok pri soche Cyrila a Metoda. Vladivostok ako na dlani a výhľad na Zlatý roh, kde sa prvé európske lode ocitli až v roku 1852. Sme na konci sveta. Posledná ruská večera, rozlúčime sa s vodkou, pelemenami či šašlíkom a telom prechádzajú zimomriavky z krásnej cesty. Zvládli sme to. Noc vo Vladivostoku
12. deň:
Po raňajkách sa presunieme na letisko a čaká nás presun cez pol sveta domov, tentokrát oveľa rýchlejšie.