JAR, Eswatini, Madagaskar a Lesotho

/uploads/covery_2019/ZuzkaHabekova_Madagaskar_DSCF1503-1.jpg Durban, ktorý domáci volajú eThekwini. Mesto, kde začal svoje pôsobenie Mahátmá Gándhí si vychutnáme Oddýchnite si v hoteli Southern Sun Elangeni, ktorý dominuje plážam Durbanu. Viac informácií nájdete Oddýchnite si v hoteli Southern Sun Elangeni, ktorý dominuje plážam Durbanu. Viac informácií nájdete Minimálny časový posun a maximálna exotika. Prelet ponad rovník až do metropoly juhu, Johannesburgu Pristávame v africkom Johannesburgu. foto: Ľuboš FELLNER – BUBO Niekdajší prezident Juhoarickej republiky a bojovník proti apartheidu Nelson Mandela. foto: archív B Ochutnáte steaky z Orange Free State?
foto: archív BUBO Veľkú päťku – Big 5 – viete v skutočnosti nájsť na celom svete iba na miestach ktoré spočítate na pi Poobedňajšia siesta. foto: František KEKELY – BUBO So skúsenými a rokmi overenými sprievodcami sa aj na divokom safari budete cítiť bezpečne. foto: Fra BUBO rangeri Kruger navštevujú už 25 rokov, a máme ho prebrázdený od severu na juh. Rozlohou veľký a Jedno z našich ubytovaní v národnom parku Kruger.
foto: Pestana Kruger Lodge Jedno z našich ubytovaní v národnom parku Kruger.
foto: Pestana Kruger Lodge Jedno z našich ubytovaní v národnom parku Kruger.
foto: Pestana Kruger Lodge Jedno z našich ubytovaní v národnom parku Kruger.
foto: Pestana Kruger Lodge Jedno z našich ubytovaní v národnom parku Kruger.
foto: Pestana Kruger Lodge Jedno z našich ubytovaní v národnom parku Kruger.
foto: Pestana Kruger Lodge Jedno z našich ubytovaní v národnom parku Kruger.
foto: Pestana Kruger Lodge Toto nie je ZOO, toto je divočina. 
foto: Martin KARNIŠ - BUBO Pruhy každej zebry sú jedinečné. foto: František KEKELY – BUBO Uvidíme aj menších obyvateľov tunajšej divočiny. foto: František KEKELY – BUBO Rozľahlé pláne, kde budeme sledovať zvieratá v ich prirodzenom prostredí. foto: František KEKELY – B V Hippo pool budeme hľadať hrochy a aj najnebezpečnejšie zviera Afriky – byvola. foto: František KEK Vedeli ste, že žirafy sú najvyššími cicavcami na Zemi? Už len ich nohy sú dlhšie, než je výška priem Každé stretnutie so zvieratami je veľkým zážitkom. So skúseným sprievodcom je šanca mnohonásobne vyš Kto je predátor a kto korisť? A ktoré zvieratá si navzájom foto: František KEKELY – BUBO Sme v kráľovstve eSWATINI, jednej z najmenších krajín Afriky, kde je kráľ dodnes prezývaný Lev. foto foto: archív BUBO foto: Ľuboš FELLNER – BUBO Vzájomná radosť pri návšteve miestnej školy.
foto: Martin ŠIMKO - BUBO Oddýchnite si v hoteli Southern Sun Elangeni, ktorý dominuje plážam Durbanu. Viac informácií nájdete Oddýchnite si v hoteli Southern Sun Elangeni, ktorý dominuje plážam Durbanu. Viac informácií nájdete Oddýchnite si v hoteli Southern Sun Elangeni, ktorý dominuje plážam Durbanu. Viac informácií nájdete Oddýchnite si v hoteli Southern Sun Elangeni, ktorý dominuje plážam Durbanu. Viac informácií nájdete Nádherná príroda v okolí Sani Pass. foto: archív BUBO Navštívime najvyššie položený bar v južnej Afrike a tradičnú lesothskú dedinku. foto: Ľuboš FELLNER Výhľady zo foto: Ľuboš FELLNER – BUBO foto: Robert TARABA – BUBO Typická krajina na náhornej plošine Lesothského kráľovstva Royal Natal national park, kde sa Vám naskytnú nádherné výhľady na sýtozelenú krajinu.
foto: Ľuboš F Typická lesothská architektúra.
foto: archív BUBO Prelietame do hlavného mesta ostrova. Antananrivo leží vo výške cez 2800 metrov nad morom. foto: Rob Antananarivo je veľmi zaujímavé mesto, rozťahané po rovinách aj kopcoch. V hornej časti menom Rova n Malí športovci na štadióne v dolnom meste. foto: Katarína LÍŠKOVÁ – BUBO Ryža je život. foto: Robert TARABA – BUBO Stále sa sádza ručne. foto: Robert TARABA – BUBO Výhľady z Ambohimangy. Ryžové polia a modré lesy. foto: Zuzana HÁBEKOVÁ – BUBO Prelietame na teplý juh ostrova. Čaká nás oddych pri Indickom oceáne. Tunajšie deti sú potomkami ryb Oddychujeme na plážach Indického oceánu. Zaplávate si? Vyberiete sa šnorchlovať? A možno budete mať Skúsite si zachytať ryby na piroge? foto: Ľuboš FELLNER – BUBO Na povoze ťahanom zebu sa dopravíme do unikátneho lesa baobabov Reniala. foto: Zuzana HÁBEKOVÁ – BUB V unikátnom prostredí takzvaného ostnatého lesa rastie hneď niekoľko druhov baobabov. Pre domácich j Navštívime aj miestnu záchrannú stanicu korytnačiek Sokake. Napadlo by vám, že kým tu nestála, konči V diaľke sa už týčia skaly národného parku Isalo. foto: Jakub KOPČA – BUBO Naše skvelé ubytovanie s francúzskou kuchyňou a výhľadom na skaly národného parku Isalo. foto: Zuzan Kúpanie s výhľadom. foto: Zuzana HÁBEKOVÁ – BUBO Naše ubytovanie v luxusnej stanovej logii s výhľadom na Isalo. foto: Zuzana HÁBEKOVÁ – BUBO Isalo NP - Pochádza z jurského obdobia. Prejdime sa históriou. foto: Robert TARABA – BUBO Jurský park Isalo. S profesinálnym sprievodcom sa ponoríme do tajov miesta, ktoré pôsobí ako z inej Na tejto ceste uvidíme zvieratá, o akých sme doteraz nemali ani páru. foto: Zuzana HÁBEKOVÁ – BUBO Nádherná zelená oáza s jazierkom a vodopádikom, v ktorom si zaplávame počas nášhu treku. foto: Rober Izby sú riešené ako permanentné luxusné stany s murovanou kúpeľňou. Dokonalé bývanie uprostred príro Interiér kúpeľne. foto: Martin KARNIŠ – BUBO Ak je u nás symbolom bohatstva počet áut v garáži, na Madagaskare je to počet zebu v maštali. Toto z V rezervácii Anja. Anja je domovom najsevernejšej populácie najznámejších lemurov kata. Ráno sa vždy Pozrieme sa na projekt záchrany lemurov kata.
foto: archív BUBO V lese pri dedine Anja možno uvidíme aj jedného z najmenších chameleónov. foto: Martin KARNIŠ – BUBO Čistenie ryže tradičným spôsobom foto: Zuzana HÁBEKOVÁ – BUBO Rod Baobab zahŕňa 8 druhov. Centrum druhovej rozmanitosti je práve na Madagaskare. Iba 2 druhy sa vy Madagaskar vždy bol aj je poľnohospodárskou krajinou. Kuchyňa je tu čerstvá a výborná. foto: Robert Dobré ráno ku raňajkám. Malgaši sú veľmi milí ľudia. foto: Zuzana HÁBEKOVÁ – BUBO Malgašká kuchyňa s francúzskymi vplyvmi vám jednoznačne zachutí. foto: Zuzana HÁBEKOVÁ – BUBO Rikšiarov vo farebnom Antsirabe vždy potešia zákazníci. foto: Zuzana HÁBEKOVÁ – BUBO Aj tu nájdete ulicu s menom nášho rodáka Mórica Beňovského. foto: Zuzana HÁBEKOVÁ – BUBO Dedinka Ambositra je centrom drevorezbárstva. Tunajší obyvatelia majú ruky zo zlata. foto: Zuzana HÁ Lemur je jednoznačne symbolom ostrova. foto: Zuzana HÁBEKOVÁ – BUBO Rozličný tovar a lá Madagaskar. foto: Zuzana HÁBEKOVÁ – BUBO Pohľady na zelené dažďové lesy ostrova. Každým rokom je ich menej. foto: Zuzana HÁBEKOVÁ – BUBO Prichádzame na východ krajiny. Pralesy Madagaskaru skrývajú jedinečné druhy živočíchov. V pralese pri Andasibe hľadáme rôzne druhy lemurov.
foto: archív BUBO Niektoré zo zvierat sa maskujú vskutku dokonale. foto: Zuzana HÁBEKOVÁ – BUBO Opäť krásne ubytovanie. Vaša izba je domčekom uprostred lesa. foto: Zuzana HÁBEKOVÁ – BUBO Interiér recepcie našej lodge v národnom parku Andasibe. foto: Zuzana HÁBEKOVÁ – BUBO Moskytiéry sú tu samozrejmosťou. foto: Zuzana HÁBEKOVÁ – BUBO Lemur vari vytvára desiatky rôznych poddruhov a nájdeme ho takmer na celom ostrove. foto: Robert TAR Pralesy ale aj suché lesy tu ukrývajú poklady, ako napríklad tento úžasný rohatý chameleón. foto: Zu Ukážkový Uroplatus. foto: Zuzana HÁBEKOVÁ – BUBO Rozkošná mantela zlatá. foto: Zuzana HÁBEKOVÁ – BUBO Lemury hnedé, ktoré nám budú skákať po hlavách a pleciach. Fantastický zážitok a spôsob, ako sa ku t Uvidíme ich vo voľnej prírode aj v záchrannej stanici. foto: Zuzana HÁBEKOVÁ – BUBO Na ostrov lemurov sa musíme dostať loďkou. foto:Martin KARNIŠ Dovidenia, Madagaskar!
foto: archív BUBO
Destinácia: Viac destinácií
Kód zájazdu: 1238059
Cena od: 6 560 €
Príplatky od: 790 €
Poznávacie zájazdy
Exotika
Safari

Výber termínu

17.01.2024 21 dní First Minute 6 730 € +790 € odlet: Viedeň letecká
15.02.2024 21 dní First Minute 6 560 € +790 € odlet: Viedeň letecká
24.04.2024 21 dní First Minute 6 660 € +790 € odlet: Viedeň letecká
07.08.2024 21 dní First Minute 6 730 € +790 € odlet: Viedeň letecká
25.09.2024 21 dní First Minute 6 660 € +790 € odlet: Viedeň letecká
13.11.2024 21 dní First Minute 6 760 € +790 € odlet: Viedeň letecká
02.01.2025 21 dní First Minute 6 960 € +790 € odlet: Viedeň letecká

Popis zájazdu

Kedysi dávno bola pevnina len jedna. Pred miliónmi rokov sa jedna časť odtrhla a z nej vznikol Madagaskar. Túto časť-nečasť Afriky vám ponúkame s kombináciou troch ďalších juhoafrických krajín. Ak máte dosť času tak v jednej ceste budete mať túto časť Afriky v kocke. Safari v najstaršom národnom parku Afriky, kráľovstvo leva a vysokohorské Lesotho. Kultúra búrov, zulu, xhosa a malgašov. Bujná savana v JAR, vysoké hrozivé hory v Lesothe, suché pláne v južnom Madagaskare, tropický prales na východe. Aktívne hľadanie lemurov v pralese, treking jurským parkom v NP Isalo, spoznávanie rozličných tabu a aj kúpanie v teplom Indickom oceáne. Celý zájazd pod vedením skúseného sprievodcu, ktorý je v Afrike doma.

1. deň:
Večerný odlet z Európy po 20:00 na najstarší kontinent menom Afrika. Minimálny časový posun a maximálna exotika. 

2. deň:
Prelet ponad rovník až do metropoly juhu, Johannesburgu. Prílet v neskorších poobedňajších hodinách. Pasová kontrola a naša prvá noc pod južným krížom. Briefing so sprievodcom a večer si dáte prvú Savanu či skvelý steak. Namkelekile!

3. deň:
Opúšťame najväčšie mesto južnej Afriky a vydávame sa na východ. Transvaal. Oblasť za riekou Vaal, ktorá bola baštou búrov nás privedie cez dnešnú provinciu Mpumalagma až takmer na hranice s Mozambikom, ktoré lemuje najstarší národný park v Afrike, Kruger national park. Najteplejšia časť krajiny, kde aj počas chladných zimných mesiacov pestujú pomaranče. Budeme prechádzať na pohľad prázdnou krajinou, kde sú rozľahlé farmy. Po prekročení jednej z častí Dračích hôr, ocitneme sa subtropickom pásme, kde sa zrazu objavia plantáže s citrusmi, ananásmi alebo papayou. Dnešná noc je už v tesnej blízkosti Krugerovho parku a na prvé zvieratá možno budeme mať šťastie už dnes. Z terasy pri chutnom víne alebo pivku možno uvidíme niektorých z obyvateľov neďalekej divočiny, ktorý sa prichádzajú napiť alebo nakŕmiť na okraj parku.

4. deň:
Veľkú päťku – Big 5 – viete v skutočnosti nájsť na celom svete iba na miestach ktoré spočítate na piatich prstoch vašej ruky. Najstarší národný park Afriky, Kruger je jedným z nich. CK rangeri ho navštevujú už 25 rokov, a máme ho prebrázdený od severu na juh. Rozlohou veľký ako polovica Slovenska s populáciou 2200 stále hladných levov. Skaliská ktoré milujú leopardy, savany ktoré milujú gepardy a tône, kde nájdete takú vzácnosť ako psov hyenovitých. Toto nie je ZOO, ale drsná príroda. Uvidíme žirafy, slony a možno najkrajšie antilopy impala. Ročne pytliaci v tomto parku zabijú 700 nosorožcov. My budeme pozorovať ich stopy, značenie teritória a budeme sa snažiť ich vystopovať. V Hippo pool budeme hľadať hrochy a aj najnebezpečnejšie zviera Afriky – byvola. Opice a samotárske slony. Každé stretnutie so zvieratami je veľkým zážitkom. So skúseným sprievodcom je šanca mnohonásobne vyššia ako keď ide človek sám. Boj o život prebudí naše skryté reflexy.

5. deň:
Smerujeme do kráľovstva eSWATINI, jednej z najmenších krajín Afriky, kde je kráľ dodnes prezývaný Lev. Malý štát s dvoma hlavnými mestami. Po mnohých rokoch aj tu máme program, kde našim klientom ukazujeme kultúru, ktorá sa rýchlo stráca. Prútené domorodé domčeky, náčelníci, králi a šamani. Koľko žien môže mať svazisjký muž? Kto vchádza v eSwatini prvý do dverí? Aké postavenie má stará mama? Nezanedbáme ani nádhernú prírodu tohto exotického štátika. Prechádzka džungľou k vodopádom. Pozor na opice, aby Vám nezobrali fotoaparát a prosím nekúpte sa, sú tu krokodíly.

6. deň:
Prejdeme naprieč swazijským kráľovstvom. Východná časť je odlišná od tej západnej. Hory vymeníme za úrodnú nížinu, kde sa pestuje väčšina plodín, ktoré končia na miestom, ale aj zahraničnom trhu. Cez oblasť Zululand v provincii Kwazulu-Natal, odkiaľ pochádza Shaka Zulu budeme prechádzať miestami kde prebiehali boje medzi Angličanmi, búrmi a zulu. Ako to dopadlo? Hovorí Vám niečo meno „Krvavá rieka“. Dozviete sa viac o nedávnej histórii krajiny. Viete kde vznikli koncentračné tábory a kto ich zaviedol? Kam zmizlo Krugerove zlato? Blížime sa k pobrežiu a prichádzame do tretieho najväčšieho mesta Juhoafrickej republiky - Durbanu.

7. deň:
DURBAN, ktorý domáci volajú eThekwini. Mesto, kde začal svoje pôsobenie Mahátmá Gándhí si vychutnáme z každej strany. Jeho farebné obyvateľstvo je príkladom, že Rainbow nation funguje! Viac než 320 slnečných dní ročne garantuje, že sa určite okúpete. Mesto ponúka niekoľko pláží ako North, South, Addington, Bay of Plenty či Dairy. Indický oceán tu poskytuje výborné podmienky aj na bodyboarding alebo surfovanie. Dokonalý záver našej atraktívnej cesty.
Voľný deň spojený s relaxom na pláži či spoznávaním miestnej gastronómie a jedinečného juhoafrického vína.
4 milionový Durban je najrýchlejšie sa rozvíjajúcim mestom krajiny. Nádherný futbalový štadión, promenáda krajšia ako na Cote d Azure a morské akvárium svetových parametrov. Najväčší obchodný dom južnej pologule, zápasy rugby, kriketu či omša, kde to vyzerá ako na diskotéke. Tropická klíma celoročne a investície do infraštruktúry robia z Durbanu destináciu budúcnosti.
Zláka vás luxusná večera v reštaurácii najznámejšieho golfového šampióna krajiny Ernieho Elsa. Somelier Erik nam napáruje vínka k nášmu menu. Čerstvé morské potvorky s typickým durbanským kari či šťavnatý steak? Začíname sektom, ktorý na svojej inaugurácii pil Barack Obama či v roku 1994 pri inaugurácii Nelson Mandela. Dokonalá cesta pripravená od profesionálov. 

8. deň:
Voľný deň, alebo fakultatívny výlet do Lesotha.
Dnes sa dostaneme na strechu južnej Afriky. LESOTHO, vysokohorské kráľovstvo, ktoré sa týči nad nekonečnými rovinami Juhoafrickej republiky. Horská scenéria, typické klobúky a dážď. V autách 4x4 sa z nížiny prepracujeme kľukatými cestami s nádhernými výhľadmi. Z Dračích hôr, ktoré pkaždú zimu zažívajú poriadnu pokrývku snehu, steká množstvo potokov a riečok. Práve voda je najväčším bohatstvom tejto maličkej krajiny na streche Afriky, ktorú si nikto nikdy nepodmanil vďaka mohutnej hradbe Dračích hôr. Vedeli ste, že toto je najchladnejšia krajina Afriky? Prichádzame na hraničný prechod za priesmykom Sani Pass a vstupujeme do tohto kráľovstva. Navštívime najvyššie položený bar v južnej Afrike a tradičnú lesothskú dedinku. Porozhliadneme sa po nádherných horách a pomaly začneme zostupovať z nadmorskej výšky 2876 m.n.m. späť k oceánu.

9. deň:
Presun na letisko a odlet na Madagaskar. Prílet do exotického hlavného mesta štvrtého najväčšieho ostrova sveta. Tento obrovský ostrov sa odtrhol od prapevniny Gondvana a plaví sa Indickým oceánom ako pokusné biologické laboratórium, ako Noemova archa. Takmer všetko je tu jedinečné, unikátne a rozkošné.

10. deň:
ANTANANARIVO v nadmorskej výške Kathmandu má príjemnú klímu. Vymieňame naše eurá za exotickú menu ariary a hneď sa cítime ako milionári. Centrálne námestie a Avenue de I’ Independence plná staručkých Citroenov, najluxusnejšia štvrť Rova s palácom krutej kráľovnej je centrom kmeňa Merino, ktorý je indonézsko-malajského pôvodu. Vyhliadka na miliónové mesto. Porozprávame si o minulosti a súčasnosti na miestach, kde sa všetko deje. A nezabudneme ani na velikána, kráľa Madagaskaru Mórica Beňovského!

11. deň:
Miestny prelet na Obratník kozorožca a 30 kilometrov na najkrajšie pláže juhu. Rybári kmeňa Vezo sú afrického pôvodu. Slnko, ticho, pohoda aká môže byť len v Afrike. Sedíme na terase, sŕkame drink a pozeráme na spenené vody na koralovej bariére. Potom nasadneme na domorodú pirogu a ideme šnorchlovať do Indického oceánu. Uvidíme veľryby? Gurmánske hody, plody mora, homár za pár eur, desiatky príchutí trstinového rumu a slušné pivo. Kmene Sakalawa a Mikea na miestnom trhu.

12. deň:
Dnes nasadneme na domorodú pirogu a ideme šnorchlovať do Indického oceánu. Uvidíme veľryby? Gurmánske hody, plody mora, homár za pár eur, desiatky príchutí trstinového rumu a slušné pivo. Kmene Sakalawa a Mikea na miestnom trhu. Sedem z deviatich druhov baobabov pochádza z Madagaskaru a my sme práve tu objavili Baobabí les. RENIALA PARK. Ide o svetový unikát, kde na jednej ploche môžeme vidieť desiatky baobabov (vysokánske, tučné, tvaru mrkvy) a kaktusov.

13. deň:
Náš tretí deň v pobrežnom mestečku Ifaty, individuálny relax alebo poznávanie s Vašim exkluzívnym CK sprievodcom. TULEAR je milé mestečko, kde rikše ťahajú bosí rikšiari. Le marché aux coquillages.

14. deň:
Vyrážame cez krajinu kmeňa Mahafaty. Pomaľované hrobky plné rohov zo zebu a ukážkami typického naivného umenia. Cestu lemujú pichľavé kríky typické pre južný Madagaskar. Prenocujeme priamo pred „Jurským parkom".

15. deň:
ILAKAKA: mestečko plné zafírovej horúčky. Morské špeciality vymeníme za steak zo zebu. ISALO – Jurský park je najnavštevovanejším národným parkom ostrova. Nenáročná vyhliadková turistika s profesionálnymi sprievodcami. Slonie nohy, bizarné skalné útvary a my ako keby sme boli na Mesiaci. Nádherné fotografické scenérie z Cascades des Nymphs. Hrobky kmeňa Bara, ktorý je jednoznačne bantusského pôvodu. Na záver sa okúpeme v čistom prírodnom jazierku. Veľký zážitok

16. deň:
ANJA: magický skalný útvar, posvätné miesto a stovky fotogenických lemurov prstencovochvostých. AMBALAVAO: a ukážka tradičnej výroby papiera. Príroda sa stále mení z púšte je step a zo stepi sýtozelené ryžové polia na strmých svahoch. FIANARANTSOA: je centrom vzdelanosti, vína a čaju.

17. deň:
Dnes budeme prechádzať kráľovstvom kmeňa Betsileo. Dnes nakúpime tie najkrajšie suveníry. AMBOSITRA je centrom drevorezbárstva. V ANTSIRABE kúpite najkvalitnejšie výrobky z tkanín. Vysvetlíme si čo je to Fady. Ryža znamená život. Čo je to Famadihana?

18. deň:
Cez hlboké údolia a pláne sa dostaneme až do východnej časti centrálneho Madagaskaru. Suché hory a lesy sa zmenia na štavnatú zelenú farbu a my sa vnárame do oblasti východných pralesov. Po ceste sa zastavíme na mieste, kde ešte "stredovekou" metódou vyrábajú hliníkové hrnce, známe na celom ostrove. Podvečer príchod do dedinky PÉRINET na okraji dažďového lesa.

19. deň:
Dnes je našim cieľom džungľa východu. Opäť totálne zmeníme prostredie a mierime do národných parkov ANDASIBE- MANTADIA. Ponoríme sa pod majestátne stromy a začneme hľadať miestne zvieratká a vtáctvo. Spravíme si aj večernú prechádzku dažďovým pralesom, z ktorého sa v tme na nás pozerajú stovky žiariacich očí. V hustom lese, kde budeme hľadať lemure, orchidee, chameleóny, tenreky a piknikovať pod panenským vodopádom. Jeden z lemurov je modrooký a ako jediné zviera má modré oči. Na Madagaskare nie je nič jedovaté a tak sa v džungli nemusíme báť. Každopádne máme vždy prenajatého profesionálneho sprievodcu. Našim cieľom je uvidieť najmenšieho lemura sveta a aj najväčšieho lemura Indri. Najmenšieho chameleóna sveta a aj najväčšieho. Nájdete odvahu a siahnete si aj Vy na niektoré z týchto endemitov? Tak či onak, budete nadšení.

20. deň:
Jeden z lemurov je ako jediné zviera modrooký. Na Madagaskare nie je nič jedovaté a tak sa v džungli nemusíme báť. Každopádne máme vždy prenajatého profesionálneho sprievodcu. Naším cieľom je uvidieť najmenšieho lemura sveta a aj najväčšieho lemura Indri. Najmenšieho chameleóna sveta a aj najväčšieho. Nájdete odvahu a siahnete si aj Vy na niektoré z týchto endemitov? Tak či onak, budete nadšení. Odchod späť do Antananariva transfer na letisko.

21. deň:
Prílet domov z výborného zájazdu.

Krajiny

Zobraziť všetky »

GALANTA, Šafárikova 1526, tel/fax: 031/7802106-8, mobil: 0903 420 794, 0915 841 961-2, gita@gita.sk 

 

 
 
 
DOVOLENKA  TROCHU  INAK .... luxusné plavby s lodnými spoločnosťami:
Navštívte
Náš profesionálny partner pre informačnú techniku:
Predaj a servis novej a repasovanej výpočtovej a kancelárskej techniky, elektroniky
Odborné poradenstvo v oblasti IT
Služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajov

Web: www.itprofessional.sk
E-shop: obchod.itprofessional.sk 
Facebook: https://www.facebook.com/ITPro.sro