6-dňový autobusový zájazd: Paríž a Londýn

Destinácia: Viac destinácií
Kód zájazdu: 1230063
Cena od: 249 €
Príplatky od: 0 €
Poznávacie zájazdy

Výber termínu

14.06.2022 6 dní Last Minute 249 € +0 € autobusová

Popis zájazdu

Program zájazdu:

1. deň:

Odchod z Bratislavy v obedných hodinách.

2. deň:
Príchod do Paríža v ranných hodinách. Prehliadku Paríža začneme na Place du Pantehon, kultovou stavbou zasvätenou najväčším osobnostiam Francúzka, prejdeme sa Luxemburkými záhradami , popri Sorbone  k Place de Saint Michaele, kde nám dobre padne krátke voľno  na občerstvenie v Latinskej štvrti. Nahliadneme do jedného z najstarších parížskych kostolov - Saint Severin , prejdeme Seinu a na ostrove Cité sa dostaneme na Place Notre Damme, kde sa môžeme aspoň z diaľky pozrieť na katedrálu, jeden z neodmysliteľných symbolov Paríža, ktorej tragický okamih zasiahol celý civilizovaný svet. Prejdeme sa k Justičnému Palácu, niekdajšiemu sídlu francúzkych kráľov, ktorého súčasťou je nádherná  La Chapelle a bývalé väzenie Conciergerie. Predpoludnie prvého dňa zakončíme na Place Hotel de la aVille s pohľadom na radnicu. Aby sme si ušetrili viac času na Louvre , presunieme sa metrom k Tuilierskym záhradám a známej ulici Rivoli, kde nájdeme miesto a voľno , nielen na nákup suvenírov ale aj na dobré občerstvenie. Návšteva najväčšieho umeleckého múzea sveta - Louvre, bude zlatým klincom dňa, ktorého návštevný program zakončíme cestou metrom k Víťaznému oblúku a krátkej prechádzke po vychýrenej Champs Elysees. Na hotel nás už odvezie náš autobus.

3. deň:
Po raňajkách sa presunieme k najznámejšej atrakcii Paríža, najfotografovanému objektu sveta – Eifelovej veži. Dostatok času na výstup na tretie poschodie, alebo schodmi na 2.poschodie s pohľadom na Paríž. Budeme pokračovať pešou prechádzkou cez Martové polia a pamätníku, ktorý pripomína stretnutie a dohodu revolucionárov a kráľa a ktorý dnes má pripomínať aj zrod myšlienky zjednotenej Európy k miestu ktoré je spojené s postavou malým ale významom veľkým - Napoleonom – k Invalidovni. Prestávka bude slúžiť na prípadnú návštevu múzeí a objektov s vojnovou tematikou a hrobky Napoleona.
Po návšteve Invalidovne sa metrom presunieme do štvrti Montmarte , aby sme sa vydali na najvyšší bod Paríža – Katedrálu Sacré Coeur. Place du Tertree, Kostol Saint Pierre a ulice k Moule Rouge, sú miesta s pravou atmosférou mesta, ktoré Ernst Hemingway nazval pohyblivým sviatkom.
Program zakončíme presunom autobusom do prístavu Bateux Mouche, aby sme romantickou plavbou po Seiene dokončili naše zoznámenie s Parížom. Následne presun na hotel.

4. deň:
Po skorých raňajkách vyrazíme z hotela smerom k Lamanšskému prielivu do Calaise, Podzemným - 45 km dlhým tunelom, spájajúcim europsky kontinent s britskými ostrovmi, sa dostaneme do Falkenstonu, kde si nastavíme miestny čas a začneme  našu cestu smerom k Londýnu.  Prehliadku mesta začneme pri Toweri, pevnosti, väznici, ale aj sídle anglických kráľov, miesta kde bola popravená manželka Henricha VIII, a miesta kde sedem havranov podľa uznávanej legendy, stále stráži Anglicko a jeho existenciu. Prejdeme sa mostom Tower Bridge do južného mesta – časti Londýna – Southwarku. Popri bojovej lodi a dnes plávajúcemu múzeu lodi Belfast sa dostaneme k Southwark Catedral v ktorej sa môžeme dotknúť tombu Wiliama Shakespeara, ale aj užiť skvelé atmosféru miestnej tržnice. Popri replike lodi piráta Francisa Drakeho, Shakespearovho divadla Globe, svätostánkou moderného umenia – Galérie Tate, mostom Milénium sa dostaneme k najznámejšej sakrálnej stavbe Londýna – St. Paul Catedral. Po voľne na návštevu interiéru, alebo na občerstvenie na Pater noster sqare sa autobusom presunieme k Londýnskemu oku, aby sme sa zažili, zo 123 m výšky pohľad na historický, ale aj moderný Londýn. Náš autobus nás dopraví na hotel.

5. deň:
Po raňajkách nás bude čakať návšteva centra Londýna.  Na britský – House of Parlament sa pozrieme z Westministerského mosta. A neunikne nám ani pohľad na známu vežu Clock Tower - Big Ben. Prejdeme sa na Westminister square k Westministerskému opátstvu a St. Margaret Church ktorý je spojený s príbehmi anglickej kráľovskej rodiny. Witehall, Downing street so sídlom ministerského predsedu, Admiralita, St. James Park nás dovedú k londýnskemu sídlu kráľovskej rodiny – Buckingahmskému palácu. Celkom iste sa  budeme budeme môcť potešiť pohľadom na  monument venovaný kráľovnej Viktórii a možno aj stihneme striedanie stráži na námestí pred palácom.
Po voľne na zaujímavé foto prejdeme Green parkom na Piccadilly street, na ktorej budeme môcť nazrieť  do jednej z najstarších európskych obchodných pasáží. Neobídeme Piccadilly square a Leicester square s výbornými možnosťami na občerstvenia a nákupy suvenírov.  Na blízkom Trafalgard  square s monumentom venovanom admirálovi Nelsonovi si môžu prísť na svoje milovníci maliarskeho umenia návštevou National galery a National Portrait Galery.
Pokiaľ nám to čas dovolí zastavíme sa nakrátko v Covent Garden s typickou londýnskou atmosférou. Po voľne nás bude čakať prechádzka k najrušnejšej obchodnej ulici – Oxford street. Tam sa naše záujmy môžu rozdeliť. Milovníci umenia a histórie iste neobídu British Museum a záujemcovia o nákupy si prídu na svoje v známom  obchodnom dome Primark.
Po tak náročnom programe sa potešíme stretnutiu s naším autobusom aby sme začali návrat smerom ku Falkestonu, na Slovensko.

6. deň:
Príchod na Slovensko v dopoludňajších hodinách


V cene je zahrnuté:
• doprava luxusným klimatizovaným autobusom
• 2x noc v Paríži a 1 noc v Londýne hoteli s vlastným sociálnym zariadením a sprchou
• 3x raňajky v hoteli
• 6-dňová prehliadka Londýna a Paríža so sprievodcom
• zákonné poistenie v znení zákona 170/2018 Zb.z

Možné výdavky na vstupy (ceny sú orientačné a môžu sa meniť, hradia sa na mieste):
• Tower: 27,50 L
• Eiffelova veža 2. poschodie - schody: 7 € (dospelý), 5 € (12 - 24 rokov), 3 € (4 - 11 rokov)
• Eiffelova veža 2. poschodie - výťah: 11 € (dospelý), 8,50 € (12 - 24 rokov), 4 € (4 - 11 rokov)
• Eiffelova veža 3. poschodie - výťah: 25 € (dospelý), 14,50 € (12 - 24 rokov), 10 € (4 - 11 rokov)
• Invalidovňa a hrobka Napoleona Bonaparte: 12 € - mladí do 25 rokov zdarma
• Louvre: 20 €
• Plavba po Seine: 10 € v skupine 20 osôb (inak 13,50 €) 
• Lístok na zubačku vedúcu k Sacre Coeur: 1,90 €
• veža Notre Dame: 10 € - mladí do 25 rokov zdarma
• Saint Chapelle: 10 € - mladí do 25 rokov zdarma
• Conciergerie: 9,5 € - mladí do 25 rokov zdarma
• kombinovaní lístok Saint Chapelle + Conciergerie - 15 €

V cene nie je zahrnuté:
• príplatok za jednoposteľovú izbu (80 € na celý zájazd)
• komplexné cestovné poistenie (možnosť poistiť cez CK za zvýhodnených podmienok v poisťovni UNIQA 1,80 € / deň do 70 rokov, 2,20 € / deň nad 70 rokov)
• poplatok za vstup do Paríža turistickým autobusom - 15 €
• prípadné vstupy do múzeí, pamiatok, atď. (individuálne viď vyššie)
• poplatok za miestenku (môžete si určiť presné miesto v autobuse) - 9 €
• odporúčané vreckové min. 150 € na osobu

Príplatky za nástupné miesta:
• Bratislava - bez príplatku
• Nitra - 7,00 €
• Banská Bystrica - 15,00 €
• Poprad - 21,00 €
• Prešov - 25,00 €

Krajiny

Zobraziť všetky »

GALANTA, Šafárikova 1526, tel/fax: 031/7802106-8, mobil: 0903 420 794, 0915 841 961-2, gita@gita.sk 

 

 
 
 
DOVOLENKA  TROCHU  INAK .... luxusné plavby s lodnými spoločnosťami:
Navštívte
Náš profesionálny partner pre informačnú techniku:
Predaj a servis novej a repasovanej výpočtovej a kancelárskej techniky, elektroniky
Odborné poradenstvo v oblasti IT
Služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajov

Web: www.itprofessional.sk
E-shop: obchod.itprofessional.sk 
Facebook: https://www.facebook.com/ITPro.sro