Norsko - vlakem a lodí mezi Fjordy a horami

NORSKO NORSKO NORSKO NORSKO
Destinácia: Nórsko
Kód zájazdu: 1218156
Cena od: N/A
Príplatky od: N/A
Poznávacie zájazdy

Výber termínu

Je nám ľúto, ale tento zájazd bol už vypredaný a neobsahuje žiadne termíny. Vyberte si prosím iný zájazd.

Popis zájazdu

TRASA ZÁJAZDU: Oslo • Hönefoss • Geilo • Myrdal • Flam • Sognefjord • Leikanger • Bergen

1. DEN

Odlet z Prahy do Oslo. Transfer z letiska do hotela. Nocľah.


2. DEŇ

Raňajky. Celodenná prehliadka Oslo, hlavného mesta Nórska, ktoré vás naladí svojim kľudným dianím. Prejdete sa centrom mesta až k záhradám kráľovského sídla. Ďalej uvidíte unikátny budovu opery so šikmou strechou a radnicu, kde sa každý rok odovzdávajú Nobelovej ceny mieru. Odtiaľ je to len kúsok k pevnosti Akershus. Popoludní navštívite polostrov múzeí Bygdoy. Zaujíma vás, ako v skutočnosti vyzerala vikingská plavidla? Zistíte to pri prehliadke múzea, ktoré sa týmto plavidlám venuje. Ďalej uvidíte expozícia dokumentujúca úspechy nórskych polárnikov a pozoruhodné múzeum Kon-Tiki, ktoré predstavuje expedície Thora Heyerdahla. Vo Vigeland parku sa prejdete medzi viac ako 200 sochami z bronzu, žuly či železa. Vytvoril je vynikajúci sochár Gustav Vigeland a predstavujú jeho celoživotné dielo. Návrat na ubytovanie a nocľah.


3. DEŇ

Raňajky. Ráno odchod vlakom po železnici Oslo-Bergen cez Hönefoss, Geilo a divokú krajinu Hardangeru do horského Myrdalu (866 m nm). Prestup na svetoznámu horskú železnicu Myrdal-Flam, ktorá je najstrmší na svete a zostupuje na dvadsiatich kilometroch medzi rozmanitými prírodnými scenériami na pobreží najväčšieho nórskeho fjordu Sognefjord. Plavba loďou po Sognefjordu do Leikanger. Nocľah.


4. DEŇ

Raňajky. Ráno pokračovanie plavby úchvatnou prírodnou krajinou k ústiu Sognefjordu a ďalej pozdĺž romantického pobrežia Atlantiku do Bergenu. Po pristátí okolo poludnia transfer do hotela a ubytovanie. Popoludní sa záujemcovia môžu vydať lanovkou na horu Ulriken s nádhernými vyhliadkami na mesto, okolité zálivy, hory a pobrežia Atlantiku. Nocľah (2 noci).


5.DEŇ

Raňajky. Celodenná prehliadka starobylého Bergenu, ktorú začnete na povestnom rybom trhu, kde sa iste necháte zlákať k ochutnávke niektorej z miestnych rybích špecialít. Určite vás očarí unikátny hanzové domy a k pohodovej relaxácii vám prispeje zastávka v nábrežnej kaviarničkách. Ďalej si prehliadnete starobylou prístavné pevnosť a stredoveké kostoly, z ktorých je najkrajšia Mariánsky kostol. Alternatívou k potulkám prístavom môže byť návšteva morského akvária s tučniakmi a tulene. Nocľah.


6. DEŇ

Raňajky. Podľa letového poriadku individuálne voľno. Transfer na letisko a odlet do Prahy.

Minimálny počet účastníkov: 20


CENA ZAHŔŇA: leteckú dopravu Praha-Oslo a Bergen-Praha s možným prestupom, letiskové taxy a ďalšie poplatky, transfery z letiska na hotel a späť, jazdu vlakom Oslo-Myrdal, jazdu horskou železnicou Myrdal-Flam, plavbu loďou Flam-Leikanger a Leikanger -Bergen, 5 nocí v 2lôžkovej izbe v hoteloch, 5x raňajky, služby česky hovoriaceho sprievodcu

FAKULTATÍVNE PRÍPLATKY: 1lôžková izba (7 490 Sk)

CENA NEZAHŔŇA: cestovné a covid poistenie, vstupy cca 500 NOK

GALANTA, Šafárikova 1526, tel/fax: 031/7802106-8, mobil: 0903 420 794, 0915 841 961-2, gita@gita.sk 

 

 
 
 
DOVOLENKA  TROCHU  INAK .... luxusné plavby s lodnými spoločnosťami:
Navštívte
Náš profesionálny partner pre informačnú techniku:
Predaj a servis novej a repasovanej výpočtovej a kancelárskej techniky, elektroniky
Odborné poradenstvo v oblasti IT
Služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajov

Web: www.itprofessional.sk
E-shop: obchod.itprofessional.sk 
Facebook: https://www.facebook.com/ITPro.sro