Tajomný Edinburgh, hlavné mesto Škótska a najstrašidelnejšie mesto Európy LETECKY

Destinácia: Veľká Británia, Škótsko, Edinburgh
Kód zájazdu: 1208768
Cena od: 459 €
Príplatky od: 0 €
Poznávacie zájazdy
Eurovíkendy

Výber termínu

02.10.2022 4 dni First Minute 459 € +0 € odlet: Bratislava letecká

Popis zájazdu

Popis a program zájazdu:

Navštívte Edinburgh, hlavné mesto Škótska, ktorého história sa spája s množstvom tajomných príbehov. Edinburgh je považovaný za najstrašidelnejšie európske mesto. Stretnúť sa s niečím neobvyklým a strašidelným je takpovediac každodennou realitou. Navštívte najkrajšie a najromantickejšie mesto Škótska, mesto nádherných historických pamiatok, romantických zákutí, kamenných domov, strašidiel, nasávajte atmosféru, ochutnajte pravú škótsku whisky a vráťte sa o storočia späť v čase.

Toto romantické stredoveké mesto je prezývané ako Atény severu pre svoj bohatý kultúrny život. Narodil sa tu spisovateľ Arthur Conan Doyle, ktorý sa preslávil poviedkami o Sherlockovi Holmesovi. V kaviarni v Edinburghu vznikol aj prvý román od J.K.Rowlingovej o Harry Potterovi. 

Program :


1.deň :
odlet z Bratislavy do Edinburghu, po prílete presun do hotela. Ubytovanie. Nocľah.


2.deň :
po raňajkách navštívite Holyroodhouse, ktorý je jedným z oficiálnych sídiel kráľovskej rodiny. Prejdete sa po slávnej Edinburghskej Royal Mile, ktorá je lemovaná starými kamennými budovami a dláždenými nádvoriami. Je pravdepodobné, že stretnete typického škótskeho gajdoša v károvanom kilte.

Daniel Defoe, autor Robinsona Crusoa, označil túto cestu za najkrajšiu na svete. Uvidíte aj jednu z dominánt mesta, katedrálu St. Giles, ktorá bola pomenovaná podľa patróna mesta svätého Gilesa. Podľa legendy bol Giles omylom zranený poľovníkom, ktorý chcel zabiť laň a po jeho smrti boli v Anglicku a v Škótsku založené útulky pre bezdomovcov a žobrákov. Giles býva často zobrazovaný ako chráni laň pred šípom. Tento výjav je možné vidieť aj v katedrále nad hlavným vstupom.

Budete pokračovať na Grassmarket. Tento historický trh bol svedkom mnohých verejných popráv. Ak pocítite hlad, môžete si pochutnať na tradičných škótskych jedlách v mnohých reštauráciách, ktoré sa tu nachádzaju. Neskôr navštívite symbol Edinburghu - Edinburghský hrad, ktorý patrí k najstrašidelnejším miestam v Edinburghu. Viac ako 900-ročný hrad je neodmysliteľnou dominantou tohto škótskeho mesta. Slúžil aj ako kráľovský palác, ako štátna väznica a v súčasnosti tu nájdete škótske korunovačné klenoty. Pod hradom sa nachádza rozsiahle väzenie, kde zomrelo počas stáročia veľa väzňov, ktorých duše sa tu podľa mnohých svedectiev môžu stále vyskytovať.

Po prehliadke hradu budete mať možnosť individuálne navštíviť múzeum whiskey s najväčšou zbierkou škótskej whiskey na svete. Dozviete sa napríklad, čím je tento škótsky poklad výnimočný. V prípade záujmu môžete individuálne navštíviť Real Mary Kings Close, podzemnú časť mesta zo 17.storočia. Oboznámite sa s tým, že osud tohto mesta bol veľmi temný a jeho obyvatelia zažívali peklo. Individuálne voľno. Vo večerných hodinách odchod na hotel. Nocľah.

3.deň :
po raňajkách návšteva jednej z najnavštevovanejších škótskych atrakcií - Kráľovská jachta Britannia. Historický prístav v Edinburghu získal tú česť, že kráľovská jachta zakotvila práve v tomto prístave. Jachta slúžila dlhých 44 rokov kráľovnej Alžbete II. a počas tohto obdobia bola loď jej druhým domovom.

V tomto období jachta absolvovala 968 oficiálnych plavieb po celom svete, preplávala vyše milióna námorných míľ a kotvila v 600 prístavoch  v 135-tich krajinách sveta. Nazrite do útrob tejto výnimočnej jachty a pozriete si na vlastné oči obrovskú jedáleň, divadelnú sálu a taktiež kajutu panovníčky.

Nasledovať bude pešia prehliadka mesta, kde medzi zastávky bude patriť Calton Hill s inšpiratívnym pohľadom pre mnohých maliarov a fotografov. Ďalej uvidíte luxusný Hotel Balmoral, pamätník škótskeho básnika a spisovateľa Waltera Scotta - Scott Monument a prejdete cez záhrady Princes Street Gardens. Kto bude chcieť, večer môže zakončiť v Rose Street s množstvom reštaurácii a tradičných barov. Individuálny program. Návrat na hotel. Nocľah.

4.deň :
skoré raňajky. Transfér na letisko a odlet z Edinburghu do Bratislavy.

Zmena programu vyhradená. Zájazd sa podrobuje letovému poriadku. Pokyny k zájazdu obdrží e-mailom každý objednávateľ zájazdu najmenej 7 dní pred odchodom na zájazd.

Cena zájazdu zahŕňa:
leteckú dopravu Bratislava - Edinburgh - Bratislava
letiskové a servisné poplatky
služby overeného sprievodcu počas celého zájazdu
prehliadku Edinburghu
3 x hotelové ubytovanie v min. 3* hoteli
3 x raňajky
1 x príručnú batožinu do 5 kg ( 35 x 20 x 20 cm)
poistenie insolventnosti CK

V cene nie je zahrnuté:
príplatok za jednolôžkovú izbu 40 € / osoba / noc
cestovné poistenie A1 PANDEMIC - 4 € / deň
1 x príručnú batožinu do 10 kg ( 55 x 40 x 20 cm) - 25 € / osoba / vrátane cesty tam aj naspäť
doprava z letiska do centra Edinburghu- cca 4,50 L / osoba / jedna cesta alebo spiatočný lístok cca 7,50 L 
pobytová taxa v hoteli cca 3 € / osoba/ noc ( v prípade, že si ju bude hotel účtovať, platí sa priamo v hoteli)
garantované sedenie vedľa seba v lietadle - 20 € / osoba
Kráľovská jachta Britannia - 16,50 L / dospelá osoba, 14,50 L / nad 60 rokov a študenti, 8,75 L / deti od 5-17 rokov
Edinburghský hrad - 17,50 L / dospelá osoba, 13,60 L / nad 60 rokov, 10,20 L / deti od 5-15 rokov,
Holyroodhouse - 15,00 L / dospelá osoba, 13,50 L / nad 60 rokov a štundeti, 8,70 L / deti od 5-17 rokov
Scotch Whiskey Heritage Centre - 16,00 L / osoba ( Silver tour )
Mary Kings Close - 15,95 L / dospelá osoba, 13,95 L / seniori a študenti, 9,75 L / deti 5-15 rokov
Cestovná kancelária nezodpovedá za presné ceny vstupov, lístkov..., nakoľko sa ceny počas roka menia a CK ich nedokáže ovplyvniť.

Edinburgh

GALANTA, Šafárikova 1526, tel/fax: 031/7802106-8, mobil: 0903 420 794, 0915 841 961-2, gita@gita.sk 

 

 
 
 
DOVOLENKA  TROCHU  INAK .... luxusné plavby s lodnými spoločnosťami:
Navštívte
Náš profesionálny partner pre informačnú techniku:
Predaj a servis novej a repasovanej výpočtovej a kancelárskej techniky, elektroniky
Odborné poradenstvo v oblasti IT
Služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajov

Web: www.itprofessional.sk
E-shop: obchod.itprofessional.sk 
Facebook: https://www.facebook.com/ITPro.sro