Fantastické Jordánsko privátnym lietadlom

/uploads/galleries/7516/mrtvemorecover.jpg Superior room, najlepšia hodnota za peniaze. Možnosť vylepšiť si výhľad smerom na more Hlavný hotelový bazén, ktorý poteší každého. Vstup na pláž a pobrežie Červeného mora Rezort poteší malých aj veľkých. Veľký rezort s množstvom atrakcií a priestoru Bazén či more? Ťažká otázka. Hlavný hotelový bazén Ako sa dá urobiť fotografia v Petre bez akýchkoľvek turistov? V BUBO máme množstvo trikov. foto: Ľub Kúpeľňa v izbe superior sea view family room Kúpeľňa vo veľkej suite Grand suite, pýtajte sa na cenu v BUBO Vaša superior room BUBO 4x4 púšťou Wadi Rum Rodinná superior izba Terasa v grand suite sea view, jedna z najlepších izieb Spálňa v grand suite Jedna z obľúbených reštaurácií, Sejan Suite sea view room Superior izba s výhľadom na bazén Štandardná superior izba Superior izba s výhľadom na more Rodinná izba Jakub sandborduje. Spúšťali ste sa už niekedy po piesku? Vyskúšajte! V bazéne sa vždy príjemne schladíte počas horúcich jordánskych dní Suita s výhľadom na more Superior king room s výhľadom na Červené more Exkluzívny hydro pool bazén v Zara Spa Nádherný north wing bazén Hlavná hotelová reštaurácia Najel Hlavná hotelová reštaurácia Najel Buď peši, alebo na koni. Na Aaronovej hrobke sme boli taktiež prví. Veľa informcii o treku nezískate Slečny Sára a Viky na púštnej dune vo Wadi Rum po zosadnutí z ťiav. foto: Ľuboš FELLNER – BUBO Alebo dáte prednosť ťavám? Ide o neuveriteľne krásne miesto.. Mŕtve more. Nižšie sa už naozaj nedá ísť! Deto sú v hoteli vítané. Miška s lokálnou opatrovateľkou Mŕtve more: Liečebné procedúri, alebo jednoducho ďalší ulovený zážitok. Aj pre naše deti Ďalší rekord! Mŕtve more. Najnižšie miesto na našej planéte Na konci kaňonu es-Siq sa vynorí legendárna pokladnica Petry, Khazneh. Vždy Vás prekvapí. Sme na úrovni mora a už to pôjde len dole kopcom! Sme na úrovni mora a už to pôjde len dole kopcom! My z BUBO však vieme čo je dobré! BUBO deti zvládajú v partii všetko. Miška vyšla až hore k Monastery (ku Chrámu!, ktorý je najvyššou budovou Petry postavený mnoho storoč Mirka a Ľuboš. Budete čítať noviny, alebo iba tak vegetiť? Procedúry podľa kožného lekára MUDr. Tomáša Dianišku. Pozrite ako omladnete. Tu kdesi je zvedavá Lótova žena. Khazneh, alebo Výhľad z úplného konca Petry, za Monastery. V týchto horách ste Petru nemali šancu nájsť. Až dodnes. Beduíni vo Wadi Rum Už viete prečo Hollywood chodí točiť filmy do Wadi Rum Chvíľka poézie vo Wadi Rum Silný, sladký čierny čaj s beduínom Ochutnáme tradičné jedlá a nezabudneme ani na mansaf.
Destinácia: Jordánsko
Kód zájazdu: 1161332
Cena od: 1 621 €
Príplatky od: 0 €
Pobytové zájazdy

Výber termínu

30.10.2021 8 dní First Minute 1 621 € +0 € odlet: Viedeň letecká

Popis zájazdu

šnorchlovanie wellness, spa fitness centrum internet, WiFi klimatizácia bazén
Jedna z najexotickejších krajín sveta vzdialená len niečo vyše troch hodín letu z Bratislavy. Dve moria, biblické miesta, dobrodružstvo, púšť a aj antika. Nájdete tu absolútne všetko. Privátne lietadlo Vás zoberie do jordánskeho hášimovského kráľovstva, ktoré Vás očaruje. sem stabilne chodí už od roku 1993. Začali sme autobusom a aktuálne destináciu lietame aj privátnym lietadlom. Ahlan wa sahlan bikum! Zbaľte sa a vyrazte. Čaká Vás luxusný hotel a jedinečné zážitky

Program:
1. deň:
S čerstvými PCR testami odletíme z letiska M.R.Štefánika a krátky let na Blízky Východ. CK sprievodcovia Vám už v lietadle povedia toľko zaujímavostí, že sa nebudete vedieť dočkať príletu. Imigračná kontrola na letisku, lokálny test a sme v Aqabe, meste na hraniciach štyroch krajín ( Jordánska, Egypta, Izraelu a Saudskej Arábie). Celoročne teplota nikdy neklesne pod 20 stupňov , Červené more je plné života a za chrbtom máme púšť a biblické miesta. Práve tu kdesi boli niekedy medené bane kráľa Šalamúna a zaujímavé je, že v Aqabe bol vybudovaný najstarší kostol na svete. Určite je na čo sa tešiť a okrem oddychu na pobreží budete mať možnosť množstva skvelých výletov a jedným z nich je aj novodobý div sveta či bláznivé Mŕtve more. Presun do nášho luxusného rezortu Mowenpick Tala Bay so súkromnou plážou, skvelým spa a množstvom osobného priestoru. Ahlan wa sahlan bikum!

2. deň:
Sme v krásnom luxusnom rezorte na brehu Červeného mora. Odporúčame Vám vstaňte skôr a vychutnajte si ako prvé lúče slnka padajú na morskú hladinu a osvetlujú kamenisté hory v okolí. Vidíte štyri krajiny, ktoré spája jedno more. Deň strávite na pláži, šnorchlovaním alebo jednoduchým relaxom. Ak máte chuť tak sa vydajte objavovať prímorskú Aqabu. Naši CK sprievodcovia sú Vám k dispozícii. 150 metrov dlhá privátna pláž, skvelé Zara spa, nádherný podmorský svet a hlavne sloboda a pokoj. Odporúčame vypnúť wifi, telefóny a doslova len oddychovať. Nesledujte správy, ale užívajte iný svet vo Vašom  rezorte.

3. deň:
Celodenný relax alebo fantastický fakultatívny výlet k Mŕtvemu moru. Ak ostanete v hotelu tak si budete užívať teplé slnečné lúče, šnorchlovať či individuálne spoznávať Aqabu. Alternatívou je  kúpanie sa v mori v ktorom sa nedá plávať.
Fakultatívny výlet Mŕtve more:
Vyrazíme skoro ráno a  deň strávime na brehu Mŕtveho mora. Sme si istý, že každý z Vás vojde do vody a spraví si ikonickú fotku s novinami, knihou či dokonca notebookom. Nie plávať sa skutočne nedá. Vychutnáte si more, bazén a začneme nasávať atmosféru Jordánska. Relax, oddych a liečebné procedúry v Mŕtvom mori.Uvidíte, že nie je voda ako voda a niekde sa plávať naozaj nedá. Na vlastnej koži si vyskúšate nemožné. Zoberte si noviny, naozaj sa dajú čítať ležiac na vode! Výborný hotel, strava a fantastické miesto, ste predsa na najnižšie položenom mieste na svete!! Mŕtve more je jedinečný fenomén, ktorý Vám pripravý nezabudnuteľný zážitok. Má rozlohu 1050 km2 a je najnižšie položenou vodnou plochou na zemeguli. Voda v mŕtvom mori obsahuje 10x viac solí ako obyčajná morská voda. Na pobreží sú nánosy bahna, ktoré majú takisto ako voda významné liečebné účinky na ľudský organizmus. Na nervový systém pôsobí kombinácia vody, vzduchu a bahna s veľkým množstvom jódu a brómu, ďalej síra a horčík pomáhajú liečiť kožné choroby a draslík pôsobí na artritídu a reumu. Pri príchode k morskému brehu môžete zabudnúť na prirodzené nutkanie nás stredozemcov z krajiny bez mora, kedy sa s radosťou malého dieťaťa vrháme do vôd aby sme sa čo najrýchlejšie ponorili pod hladinu. Odhliadnuc od toho, že pri mŕtvom mori sa Vám to kvôli vysokej hustote tak ľahko nepodarí , tak by ste súčasne zažili silu koncentrácie solí a minerálov v podobe niekoľko hodín intenzívneho štípania očí a ostatných otvorov na hlave do ktorých by sa voda z mŕtveho mora dostala. Aby ste naplno využili potenciál liečebnej sily mŕtveho mora, dodržujte nasledujúce pravidlá: 1: plávajte, lepšie povedané nadnášajte sa vo vode mŕtveho mora 10 - 15 minút. Nesnažte sa ponárať hlavu pod vodu, nerobte prudké pohyby, aby ste nešpliechali na seba, alebo iného človeka. 2: vyjdite na breh a ponatierajte sa bahnom. Bahno nedávajte do tesnej blízkosti očí, úst, nosa a uší. 3: počkajte na brehu 15 až 20 minút, kým bahno dokonale uschne na Vašom tele 4: vráťte sa do mora a zmite zo seba všetko bahno. Zostaňte vo vode maximálne ďaľších 10 minút. 5: vyjdite na breh a použite sprchu na brehu na starostlivé osprchovanie celého tela. Túto procedúru ideálne urobte 2x denne. Pokiaľ sa Vám žiada viac kúpania, využite širokú škálu bazénov s menej slanou morskou vodou alebo aj sladkou vodou na brehu.

4. deň:
Sme v krásnom luxusnom rezorte na brehu Červeného mora. Odporúčame vstaňte skôr a vychutnajte si ako prvé lúče slnka padajú na morskú hladinu a osvetlujú kamenisté hory v okolí. Vidíte štyri krajiny, ktoré spája jedno more. Deň strávite na pláži, šnorchlovaním alebo jednoduchým relaxom. Ak máte chuť tak sa vydajte objavovať prímorskú Aqabu. Naši CK sprievodcovia sú Vám k dispozícii. 150 metrov dlhá privátna pláž, skvelé Zara spa, nádherný podmorský svet a hlavne sloboda a pokoj. Odporúčame vypnúť wifi, telefóny a doslova len oddychovať. Nesledujte správy, ale užívajte iný svet vo Vašom  rezorte.

5. deň:
Mŕtve more je zážitkom. Čo tak Petra? Tá je našim ďalším zastavením. Novodobý div sveta, ktorý bol celé stáročia ukrytý pred zrakom ľudstva. Dnes nás čaká celodenný výlet k novodobému divu sveta. Jeden z divov sveta....PETRA. Švajčiarsky cestovateľ Burckhardt objavil toto mesto v prestrojení v roku 1812. Tajomnú, ba priam magickú atmosféru si mesto udržalo dodnes. Splnený sen. Celodenná prehliadka Petry, ktorá je ukrytá hlboko v horách, ktorým dominuje Áronova hora s hrobkou Mojžišovho brata. Samotná cestička až do Petry je dlhá takmer 2 kilometre, miestami je široká len pár metrov a hlboká až do 80 metrov. Celkovú neuveriteľnú atmosféru dotvára pomerne rušný život. Na každom kroku vás míňajú oslíky a koče, ktoré odvezú za  poplatok  aj  unavených turistov. Stretnete beduínske deti,  ktoré sa snažia predať rôzne drobnosti, ale aj  unavene túlavé psy, ktoré hľadajú kúsok chládku v tienistých miestach. Všetko to vytvára jedinečnú a nezabudnuteľnú atmosféru, a to najlepšie vás ešte stále len čaká. Cez legendárny kaňon sa dostaneme pred červenú pokladnicu Khazneh, známej z filmu Indiana Jones. Celá pokladnica je vytesaná do skaly tak dômyslene, že je prakticky nepoškodená eróziou, alebo inými poveternostnými výkyvmi. Kultúra antického kmeňa Nabatejcov sa nám ukáže v celej kráse. Mesto mŕtvych, kolonády, divadlo a do toho hra svetla na červenom pieskovci sa postarajú o nádherné zábery. Aktívnejší vystúpia až na úplný koniec k najväčšej pamiatke ku kláštoru Ad Deir. Ku kláštoru sa dostanete úžasnou kolonádovou ulicou, následne magickými 800 schodmi,  ktoré vás dovedú až k monumentálnemu kláštoru postavenom na náhornej plošine, odkiaľ je úžasný výhľad na okolitú púšť. Vo vstupných dverách, ktoré sú vysoké 8 metrov sa budete cítiť ako mravec. Cez Siq sa vrátime späť a zatvoríme za Petrou dvere. Ostane skrytá v týchto tichých, červených horách.

6. deň:
Sme v krásnom luxusnom rezorte na brehu Červeného mora. Odporúčame vstaňte skôr a vychutnajte si ako prvé lúče slnka padajú na morskú hladinu a osvetlujú kamenisté hory v okolí. Vidíte štyri krajiny, ktoré spája jedno more. Deň strávite na pláži, šnorchlovaním alebo jednoduchým relaxom. Ak máte chuť tak sa vydajte objavovať prímorskú Aqabu. Naši CK sprievodcovia sú Vám k dispozícii. 150 metrov dlhá privátna pláž, skvelé Zara spa, nádherný podmorský svet a hlavne sloboda a pokoj. Odporúčame vypnúť wifi, telefóny a doslova len oddychovať. Nesledujte správy, ale užívajte iný svet vo Vašom  rezorte.

7. deň:
Mŕtve more aj Petru máme za sebou a sme v krásnom luxusnom rezorte na brehu Červeného mora. Odporúčame vstaňte skôr a vychutnajte si ako prvé lúče slnka padajú na morskú hladinu a osvetlujú kamenisté hory v okolí. Vidíte štyri krajiny, ktoré spája jedno more. Deň strávite na pláži, šnorchlovaním alebo jednoduchým relaxom. Ak máte chuť tak sa vydajte objavovať prímorskú Aqabu. Naši CK sprievodcovia sú Vám k dispozícii. Ak máte chuť na extra porciu zážitkov tak vyrazte s nami na fakultatívny výlet do údolia Wadi Rum, domova beduínov a azda najkrajšej scenérie v krajine. Z Aqaby prejdeme do údolia Wadi Rum s nádhernou púštnou scenériou. Práve tu, v období prvej svetovej vojny pôsobil aj britský vojak, cestovateľ a arabista T. E. Lawrence, ktorého príbeh poznáte z knihy a filmu Lawrence z Arábie). Pozrite si film a budete toto miesto spoznávať. Wadi Rum prekvapí svojou farebnosťou, bizarnými skalnými útvarmi, ale aj petroglyfmi, ukrytými na skalách či v kaňonoch a obrovitánske pieskové duny. Pripomína vám táto púšť Mars? Nie ste ďaleko od pravdy, práve tu totiž simulujú jeho podmienky a aj film Mars sa natáčal práve v týchto končinách. Povozíme sa na jeepoch 4x4 po púšti a navštívime pôvodných obyvateľov krutej púšte - beduínov. Dáte si beduínsky čajík v príbytku nomádov púšte? Okrem dobrodružnej cesty džípom bude čas na vozenie sa na ťave. Na okolí nie sú pieskovce, ale granitové nádherné hory. Saudská Arábia je tu za rohom. Ďalšie dobrodružstvo a lá CK – sandbordovanie na obrovskej pieskovej dune. Vyskúšate? Podvečerný návrat do Aqaby. Stihnete sa ešte hodiť do mora?

8. deň:
Cez deň sa ešte stále budeme kúpať v Červenom mori a užívať si arabskú pohostinnosť. Podvečer sa zbalíme a opálení odletíme domov. Dodržiavajte aktuálne nariadenia a potom zdieľajte svoje zážitky s priateľmi. Hmm, možno môžete začať plánovať aj ďalšiu cestu!

Ubytovanie:
Mövenpick Resort & Spa Tala Bay Aqaba 5* patrí medzi najlepšie rezorty v Aqabe. Historická ale aj moderná Aqaba je z hotela vzdielaná iba 15 minút jazdy. Perfektná lokalita znamená kúsok od mesta ale predsa ďaleko. Koniec koncov bližšie to máte do Saudskej Arábie ako do centra mesta. 
Čaká Vás súkromná pláž, fantastický podmorský svet a príjemná voda Červeného mora. Značka overená časom nesklame a práve naopak, ukáže Vám, že na Blízkom východe je doma. Bezplatné wifi, 306 izieb vrátane rodinných izieb či luxusných suit. Každá jedna izba má svoju vlastnú terasu alebo balkón odkiaľ si môžete užívať výhľady na hory, mesto či more. Súčasťou je klimatizácia, minibar, LCD TV či kávovar.
Ak Vám nestačí pláž tak využijete hotelové bazény, potápačské centrum, saunu alebo masáže v Zara Spa Tala Bay. Nuda v tomto rezorte nehrozí rovnako ako hlad. Ten zaženiete čerstvými rybami, talianskou kychyňou, blízkovýchodným mezze či skvelým steakom. Osem reštaurácií a barov garantuje, že vždy budemte spokojný. Raňajky si dáte v Najeel, drink a tradičnú vodnú fajku v Siraj, ľahký obed v Sejane a večeru trebárs v Casalingo.
Odporúčame jednoznačne slobodu výberu. Neplaťte polpenziu či plnú penziu, naopak nechajte si voľnú ruku a vyberte si to načo máte práve chuť.

Stravovanie:
V cene zájazdu sú raňajky.
Raňajky sú v hoteloch pripravené formou bufetových stolov, podávané v ranných hodinách a máme ich v každom z našich hotelov. Obedy a večere nie sú v cene a kým obedy absolvujeme v rámci prehliadok, tak večera je často individuálna, ale sprievodca vám vždy rad poradí kam sa ísť najesť. Raňajky v hoteloch sú väčšinou kontinentálne so širokým výberom, kde si viete vybrať syry, jogurty, mäsové výrobky, zeleninu, chlieb či chlebové placky a nechýba tu ani káva, čaj či džúsy. Pri zájazde nie je možné doplatiť si polpenziu. Ostaňte slobodní a stravujte sa podľa vašej chuti a nie podľa toho čo Vám prikazuje hotel.
Strava v Jordánsku je veľmi podobná tej s akou sa stretnete v Palestíne či v Izraeli, veď koniec koncov vznikali tieto kuchyne hneď vedľa seba. Aj tu sa stretnete s vynikajúcou shawarmou či falafelom o ktorých sme písali vyššie, no medzi typické jordánske jedlá, ktoré by ste nemalí obísť patrí tradičný beduínsky Mansaf. Predstavte si beduínske jedlo z jahňacieho (alebo môže byť aj iné) mäsa, ktoré sa dlho dusí a napokon sa podáva s ryžou, fermentovaným jogurtom a často aj kyslou zeleninou. Cítiť v ňom beduínsku tradíciu krajiny. Nájdete tu aj jedlo zvané Maklouba, kus kuracieho mäsa s ryžou s orientálnymi koreniami, Kofta bi Tahini, mleté mäso v sezamovej omáčke alebo Kebab Halabi, kúsky kebabov v rajčinovej omáčke. Jordánska kuchyňa je prevažne mäsová, ale ak hľadáte zeleninu, netreba sa báť, že by tu chýbala. Nájdete tu vynikajúco pripravené baklažány od pečených až po grilované, výborne tu pripravujú okru, alebo rôzne šaláty  či fazuľovú kašu Foul. Milovníci sladkého si zamilujú dezert Um Ali podobný žemľovke s chuťou vanilky, škorice a orieškov. Nájdete tu aj Kanafeh, baklavu, halvu a iné známe chuťovky.
Národným nápojom Jordánska je čaj. Pije sa tu čierny čaj do ktorého sa vloží vetvičky čerstvej mäty, kopec cukru a je to. Ak ste na púšti Wadi Rum, zaujme vás aj púštny čaj s chuťou sušených byliniek ako púštna mäta, šalvia a pridáva sa do neho aj kardamón aj škorica. Jordánska káva má chuť kardamónu. Alkohol sa tu predáva, no nemajú ho všade, väčšinou len v špecializovaných obchodoch alebo v lepších, turistickejších reštauráciách. Jednotkou je anízový Arak a spomedzi jordánskych pív sa oplatí ochutnať pivo Petra. Ak máte radi vína, Jordánci vyrábajú aj tie a ochutnajte víno Mount Nebo alebo Saint George. Vodu vo fľašiach nájdete všade a vodu z vodovodných kohútikov nepite.
Aj najväčší gurmáni budú nadšení, pretože tento zájazd je rozhodne gastronomickým zážitkom. Máme vybrané veľmi kvalitné reštaurácie, ale aj overené stánky na ulici.
V tejto stati apelujeme na dodržiavanie rád Vášho sprievodcu. Nikto z našich klientov ešte vážne neochorel a nedoniesol si domov neželaný suvenír vo forme exotickej choroby aj preto, lebo sa vždy dodržiavali pokyny sprievodcu. Základnou vecou je, že vodu budeme počas celého pobytu piť z fliaš, ktoré budeme kupovať. Vždy si skontrolujeme, či je uzáver zatvorený naozaj originálne. Vodu nebudeme piť z kohútika ani v hoteloch! Ovocie si vždy ošúpeme a väčšinu vecí budeme konzumovať až po tepelnom spracovaní.
Hovorí sa, že láska ku krajine ide cez žalúdok. Radi Vám sprostredkujeme tie najlepšie reštaurácie a bary.
GALANTA, Šafárikova 1526, tel/fax: 031/7802106-8, mobil: 0903 420 794, 0915 841 961-2, gita@gita.sk 

 

 
 
 
DOVOLENKA  TROCHU  INAK .... luxusné plavby s lodnými spoločnosťami:
Navštívte
Náš profesionálny partner pre informačnú techniku:
Predaj a servis novej a repasovanej výpočtovej a kancelárskej techniky, elektroniky
Odborné poradenstvo v oblasti IT
Služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajov

Web: www.itprofessional.sk
E-shop: obchod.itprofessional.sk 
Facebook: https://www.facebook.com/ITPro.sro