Cesta okolo sveta BUBO lietadlom - 7 divov sveta

Drsná no úchvatná. Kamčatka.
foto: archív BUBO Oddych a poznávačka plná zážitkov, to je BUBO. Sme pred štvrtým z naších divov, mayskou Chichen Itzá Miesto, kde sa konala staroveká Champions league. Koloseum v Ríme. Večerná N-Soul tower. Hlavné mesto Južnej Kórei je jedným z tohtoročných rozšírení programu. foto: Z Kyvadlovými autobusíkmi sa vezieme až ku bránam samotného inkského mesta. Výhľady na okolité hory be /uploads/galleries/15234/plane.jpg Naše lietadlo na ceste okolo sveta B 737-800 Všetko je pripravené na Vašu cestu okolo sveta súkromným lietadlom. Vaše miesto, Váš kapitán, Váš sp Zastávka prvá, Jordánsko.
foto: Zuzana HÁBEKOVÁ – BUBO Pozostatky najstaršieho kostola na svete. Unikátnosti hľadáme aj tam, kde by ste to nečakali. foto: Privátne transfery s profesionálnymi šoférmi počas celej cesty. foto: Ľuboš FELLNER – BUBO Jordánske hašimovské kráľovstvo, krajina bohatá na históriu aj prírodné krásy. Tu, uprostred rozpráv Púštnymi údoliami viedli cesty karaván do mesta hlboko skrytého v skalách o ktorom sa písali básne a Uzučkým siqom prechádzame ku najznámejšiemu klenotu starobylého obchodníckeho mesta Petra.
foto: Mar Najkrajšia stavba Indie, postavená z čistej lásky.
foto: Ľuboš FELLNER – BUBO Preveziete sa na koni? Jazda ku siqu je v cene Vášho vstupného. foto: Ľuboš FELLNER – BUBO Prvý pohľad na slávnu Pokladnicu Al-Khazneh Vám vyrazí dych.
foto: Ľuboš FELLNER – BUBO Ťavy beduínov sa na túto krásu dívajú deň čo deň. foto: Ľuboš FELLNER – BUBO Fotogenická Petra. Ktorá z jej častí je najkrajšia? Siq? Pokladnica? Kláštor? Skryté vyhliadky? Na t Chodíme sem už tridsať rokov a s beduínmi sa poznáme. 
foto: Ľuboš FELLNER – BUBO Výhľady na umesto ukryté v púštnych horách. Petru s nami spoznáte z iného uhla.
foto: Ľuboš FELLNER Dozvieme sa viac aj o tajuplných Beduínoch, žijúcich v púšti.
foto: Ľuboš FELLNER – BUBO Na ceste k hrobke Mojžišovho brata Árona. Ak sa chcete vybrať na tento trek, prečítajte si Ľubošove Al-Khazneh. Pohľad, ktorý v Petre očakávate, ale vždy Vám vyrazí dych. Pocit objaviteľa budete mať s Nechajte sa ponúknuť sladkým mätovým čajom, ktorý je v Jordánsku národným nápojom.
foto: Tomáš KUBUŠ Púštna krása.
foto: Ľuboš FELLNER – BUBO Najmohutnejšia budova v Petra, al-Deir. Len vstupné dvere sú vysoké 8 metrov. Vyšliapete si k nej s Neuveriteľné stavby vytesané do pieskovca. Ako sa asi cítil Johan Ludwig Burckhart, keď Petru objavi Západ Slnka nad Petrou.
foto: Zuzana HÁBEKOVÁ – BUBO Všade, kde sme, degustujeme lokálnu kuchyňu. Hummus, falafel, baba ghanoush, mäkkučký pita chlieb... Prečítajte si blog o hoteloch na ceste okolo sveta, ktoré sme pre Vás popísali a nafotili. foto: Ľub Je čas ísť ďalej... foto: Ľuboš FELLNER – BUBO Cesta dotiahnutá do detailov.
foto: Zuzana HÁBEKOVÁ – BUBO Čoskoro pristávame v Indii. S posádkou lietadla sme dobrí kamaráti. Možno nám kapitán dovolí nazrieť Sme v Indii, krajine svätcov.
foto: archív BUBO Spanilá jazda cyklorikšou v Starom Dillí bude jedným z vaších top zážitkov cesty. foto: Ľuboš FELLNE Na rikšiach sa budeme preháňať indickými ulicami. Najkrajšie pamiatky aj každodenný život. Uvidíme toho naozaj veľa.
foto: Zuzana HÁBEKOVÁ – BUBO Čo viete o sikhizme? Po návšteve Indie s nami už omnoho, omnoho viac.
foto: Ľuboš FELLNER – BUBO Dojímavý príbeh Šahdžahána a jeho milovanej Mumtáz stvárnený v našom druhom novodobom dive sveta - T Koľkokrát si s Vami domáci spravili fotografiu? Sme si navzájom exotickí. foto: Ľuboš FELLNER – BUBO Taj Mahalom sa budeme kochať hodiny. Spoznáte ho s nami z kažého uhla.
foto: Ľuboš FELLNER – BUBO Každý deň iné tváre, iná kultúra, iné a nové zážitky.
foto: Zuzana HÁBEKOVÁ – BUBO Bar v našej reštaurácii. Dáte si naše obľúbené pivo Kingfisher? Alebo ochutnáte indický rum? foto: Ľ Každý deň aj večer Vás chceme prekvapiť. foto: Ľuboš FELLNER – BUBO Letíme do krajiny stredu. V lietadle sa už začíname cítiť ako doma. Letušky a stewardov poznáme po m Veľký čínsky múr, ktorý chránil krajinu pred hordami zo severu.
foto: Ľuboš FELLNER – BUBO Čínsky múr má mnoho prezývok. Jednou z nich je aj Dračí chrbát. Je to naozaj obrovitánska stavba, kt Minulý rok sa nám podarilo byť na múre jedinou skupinou. Mať pamiatku takéhoto charakteru iba pre se Číňania sú nanajvýš komunitný národ. Stretávajú sa v parkoch a na námestiach, cvičia, tancujú a hraj foto: Zuzana HÁBEKOVÁ – BUBO Na prechádzke nočným Pekingom.
foto: archív BUBO Magický ženšenový vývar, z ktorého omladnete a vyzdraviete. foto: Zuzana HÁBEKOVÁ – BUBO Incheon je hodnotené ako jedno z najlepších letísk na svete. foto: Ľuboš FELLNER – BUBO Čaká nás prelet cez ohnivý kruh až ku teplučkému, tyrkysovému Karibiku.
foto: Zuzana HÁBEKOVÁ – BUBO Postaráme sa o Váš komfort aj bezpečie.
foto: Zuzana HÁBEKOVÁ – BUBO Tu sa Rusko, nekončí, tu sa začína. foto: Ľuboš FELLNER – BUBO Viac o viere v tomto chladnom kúte zemegule si povieme v Kostole Svätej trojice. foto: Zuzana HÁBEKO Ochutnáte lahodný kavíár v miestnej tržnici? foto: Zuzana HÁBEKOVÁ – BUBO Zima tu vie byť naozaj tuhá. foto: Zuzana HÁBEKOVÁ – BUBO Práve tu žijú kráľovské kamčatské kraby, považované za jednu z najväčších delikates na svete.
foto: Naservírujeme vám luxusné gurmánske zážitky. foto: Zuzana HÁBEKOVÁ – BUBO foto: Zuzana HÁBEKOVÁ – BUBO ... sme predsa v Rusku... foto: Ľuboš FELLNER – BUBO Prichádza zaslúžený oddych. Sme v nádhernom, farebnom Mexiku.
foto: Zuzana HÁBEKOVÁ – BUBO Teplo, pohoda, nádherné more a horúce latino rytmy. Oddychujeme a užívame si každý moment v kvalitný Toto je pláž pred naším hotelom Paradisus Cancún.
foto: Ľuboš FELLNER – BUBO Kvalitné all-inclusive s vynikajúcim jedlom. foto: Ľuboš FELLNER – BUBO Na pláži si rozlievame Don Perignon a život nám chutí ešte akosi viac.
foto: Ľuboš FELLNER – BUBO foto: Ľuboš FELLNER – BUBO Každý rok si pripomíname výročie nežnej revolúcie krstením nového katalógu na budúci rok. Tentokrát Koľko bohov z mayského panteónu už poznáte? 
foto: Zuzana HÁBEKOVÁ – BUBO Mayovia boli okrem iného majstrami v astronómii. Pohyby planét, nebeských telies, plynutie času a mo Ostanete oddychovať na pláži, alebo sa vyberiete na fakultatívny výlet do Tulumu, jedinej mayskej pa Spoločnosť nám budú robiť nosále coati aj iguany.
foto: Zuzana HÁBEKOVÁ – BUBO Tyrkysové more, šťavnatá zeleň. Okúpete sa na mieste, kde pristávali mayské obchodné loďky? Yucatánsky polostrov je posiaty posvätnými jaskyňami so sladkou vodou. Ulovte s nami ďalší zážitok a Nasledujúca zastávka, Peru.
foto: Zuzana HÁBEKOVÁ – BUBO Prelietame do Limy a následne do Cuzco. Večer sa môžete prejsť po nádhernom námestí Plaza de Armas n Najlepšie hotely sveta: Palacio Nazarenas koloniálny luxus Ochranca a patrón Ria. Spasiteľ nás všetkých. Čarovnú atmosféru miesta dotvára nenásilný mix koloniálneho a inského štýlu. foto: Ľuboš FELLNER – B foto: Ľuboš FELLNER – BUBO foto: Ľuboš FELLNER – BUBO foto: Ľuboš FELLNER – BUBO foto: Ľuboš FELLNER – BUBO Ochutnáte tradičné pisco sour, hroznovú pálenku s vaječným bielkom?
foto: Laura LACKOVIČOVÁ – BUBO Alebo rovno pečené morské prasiatko cuy? Gurmánske zážitky každý deň.
foto: Ľuboš FELLNER – BUBO Mierime za piatym novodobým divom sveta, úchvatným Machu Picchu. Cestou sa nám naskytajú nádherné vý Stretnutia s domácimi.
foto: Zuzana HÁBEKOVÁ – BUBO Máte už svoju fotku s lamou?
foto: Zuzana HÁBEKOVÁ – BUBO Sme v dedinke Ollantaytambo, kde nastúpime na luxusný vlak do Machu Picchu.
foto: Zuzana HÁBEKOVÁ – Vozne len pre nás, občerstvenie na palube a neuveriteľná krajina pozdĺž rieky Urubamba za oknami. Aj Naši profi lokálni sprievodcovia nás vítajú vo vlaku.
foto: Ľuboš FELLNER – BUBO Skryté tajomstvá Inkov a ich zabudnutej civilizácie. Vyhrá v ankete o najkrajší div aj tento rok?
fo Poľnohospodárske terasy aj posvätné budovy. Ako sa inkom podarilo vybudovať celé mesto takto vysoko Zákutiami inkskej ríše.
foto: Ľuboš FELLNER – BUBO Vysvetlíme vám rozdiel medzi lamou, alpakou a vicunou.
foto: Martin ŠIMKO – BUBO Farebný trh.
foto: Ľuboš FELLNER – BUBO Autentická atmosféra farebného trhu.
foto: Ľuboš FELLNER – BUBO Gastronómia v Peru patrí v svetovej špičke. Ochutnáte ceviche?
foto: archív BUBO Trojchodové BUBO menu, šampanské a argentínske červené na ceste naspäť do Ollantaytambo. Servis na ú Prelietame do Ria. Čakajú nás horúce brazílske noci a temperament Cariocas.
foto: Ľuboš FELLNER – BU Vitajte v Riu!
foto: Ľuboš FELLNER – BUBO Najlepšie hotely sveta: Belmond Copacabana Palace Náš výhľad z hotela priamo na Copacabane.
foto: Ľuboš FELLNER – BUBO Západ slnka nad Copacabanou.
foto: Ivan STRÁPEK – BUBO Nasadáme na vláčik za naším predposledným novodobým divom sveta.
foto: Zuzana HÁBEKOVÁ – BUBO Cestou sa pokocháme aj nádhernými výhľadmi.
foto: Zuzana HÁBEKOVÁ – BUBO Sme na Corcovade.
foto: Zuzana HÁBEKOVÁ – BUBO Rio je drzé a sexy. Jeho temperament vás dostane.
foto: Ľuboš FELLNER – BUBO Šiesty z divov sveta nad nami. Socha Krista Spasiteľa na hore Corcovado.
foto: Zuzana HÁBEKOVÁ – BUB Zalietate si vrtuľníkom v meste s najkrajšími panorámami na svete?
foto: Zuzana HÁBEKOVÁ – BUBO Neuveriteľný zážitok.
foto: Zuzana HÁBEKOVÁ – BUBO Ochranca a patrón Ria. Spasiteľ nás všetkých.
foto: Zuzana HÁBEKOVÁ – BUBO Kde je futbal náboženstvom.
foto: Zuzana HÁBEKOVÁ – BUBO Výhľady z Cukrovej homole.
foto: Laura LACKOVIČOVÁ - BUBO Aj vy sa budete chcieť na Rio len dívať a dívať.
foto: archív BUBO Okúpete sa na Copacabane alebo v rooftop bazéne?
foto: Ľuboš FELLNER – BUBO Na ceste, ako je táto, sa vytvorí najlepšia partia.
foto: Ľuboš FELLNER – BUBO Neuveriteľné panorámy mesta bohov.
foto: Ľuboš FELLNER – BUBO Aj ubytovanie je na tejto ceste dôkladne vyberaným zážitkom.
foto: Ľuboš FELLNER – BUBO Tradičná churrascaria alebo brazílske barbecue, ktoré sa zaradí k Vaším top gurmánskym zážitkom.
fot Posledný plážový oddych vo Fortaleze.
foto: archív BUBO Exotické tváre Brazílie.
foto: Zuzana HÁBEKOVÁ – BUBO Najlepšie hotely sveta: St.Regis, Rím...záver v grandióznom štýle Rimanov? Za viac ako 120 rokov jeho existencie tu boli ubytované mnohé osobnosti zo sveta umenia, politiky či foto: Ľuboš FELLNER – BUBO Hotel Regina Baglioni v Ríme.
foto: Ľuboš FELLNER – BUBO Naše hotely sú v centre, a tak sa hneď večer môžete prejsť ku najslávnejšej fontáne v Ríme či Španie Posledný z našich divov. Naša cesta sa blíži k záveru. foto: Zuzana HÁBEKOVÁ – BUBO Krása v detailoch.
foto: Ľuboš FELLNER - BUBO Gigantický amfiteáter Fláviovcov, vybudovaný za vyše 8 rokov a neskôr nazývaný Koloseum, je jednou z Dôkladná prehliadka večného mesta s profesionálnymi miestnymi sprievodkyňami. Stavíme sa, že aj keď Romulus a Remus založili na siedmich kopcoch mesto, ktorému možno právom patrí prívlastok „večné“. f Tu sa formovala západná civilizácia a základné kultúrne hodnoty moderného sveta. Starovekí Rimania, Kto by nepoznal legendu o Romulovi a Rémovi,, vychovávaných vlčicou?
foto: Ľuboš FELLNER – BUBO Elegancia a luxus v nádhernom, starosvetskom Ríme.
foto: Ľuboš FELLNER – BUBO Jednoduchá a pritom geniálna. Taká je talianska kuchyňa.
foto: Zuzana HÁBEKOVÁ – BUBO Jordánsko, India, Čína, Mexiko, Peru, Brazília a Taliansko. Ktorá z krajín si získala vaše srdce? Na Prečo nezískať tento diplom? Doprajte si cestu svojho života.
foto: BUBO
Destinácia: Viac destinácií
Kód zájazdu: 1128552
Cena od: 20 870 €
Príplatky od: 1 120 €
Poznávacie zájazdy
Exotika

Výber termínu

31.10.2022 21 dní First Minute 20 870 € +1 120 € odlet: Viedeň letecká

Popis zájazdu

pre vás pripravilo cestu okolo Zeme, ktorá nemá obdobu. Preletíme 50 715 kilometrov, pristaneme na šiestich kontinentoch a navštívime všetkých sedem novodobých divov sveta, a to všetko vo vlastnom lietadle s najlepšími sprievodcami na svete. Vlastné sedadlo, vlastná letuška, vlastný kapitán, vlastný sprievodca. 30-ročné know-how tímu, ktorý realizoval cesty okolo sveta ešte v minulom storočí. Ešte dotiahnutejšia a vyladenejšia než mimoriadne úspešná prvocesta v roku 2019.

1. deň:

Na letisku stojí Vaše lietadlo. Všetko je pripravené na Vašu cestu okolo sveta súkromným lietadlom. Vaše miesto, Vaša posádka, Váš sprievodca. Pred vstupom do lietadla Vás osobne víta kapitán, podá Vám ruku a asistentka Vás následne s pohárom kvalitného francúzskeho šampanského uvedie na palubu. Vaše sedadlo, Vaše kráľovstvo označené Vašou menovkou. „Toto som ešte nikdy nezažil. Všetko je iné,“ hovorili naši klienti na ceste v roku 2019. Letuška vie koľko cukru si dávate do kávy, s pilotmi sa spoznáte, dozviete sa zákulisné informácie, ktoré sú pri bežných cestách ukryté a možno si aj potykáte. Veď je to Vaše privátne lietadlo!

Počas celej cesty Vás vďaka profesionálnej posádke nášho lietadla čaká perfektný servis. Letecká spoločnosť vznikla pred 11 rokmi, všetci sú maximálni profesionáli a na túto cestu vyberáme ten najskúsenejší personál s dôrazom na bezpečnosť. Berieme aj dvoch náhradných pilotov a posádku počas cesty 2x vystriedame. Bezpečnosť a profesionalita je na prvom mieste!

CK sprievodcovia, ktorí sú studnicou vedomostí a zážitkov, sú pripravení byť s Vami a odpovedať na každú otázku. Do krajín, kam cestujete, cestujú s klientmi po celý rok a na každom kontinente budete mať svojho CK sprievodcu. O Vaše pohodlie sa bude starať rozsiahly team špičkových ľudí! Vedeli ste, že všetky slovenské cesty okolo sveta vždy odsprevádzali CK sprievodcovia? V roku 2019 sme túto unikátnu cestu privátnym lietadlom po všetkých 7 divoch sveta zrealizovali taktiež ako prví. Pre veľký úspech Vám ju prinášame opäť. Riaditeľ CK a najscestovanejší Slovák Ľuboš Fellner ju osobne prešiel od prvého divu po posledný a program ešte viac vyladil.

Kolesá nášho lietadla sa lúčia s runwayom bratislavského letiska. Popíjate šampanské, stewardky sú milšie ako je bežné a vy počúvate fundované referáty CK sprievodcu – znalca oblasti. Náš prvý let smeruje ponad Stredozemné more až na brehy Červeného mora. Pristávame v jordánskom hašimovskom kráľovstve. Ani sme si nevšimli, ako rýchlo nám let prešiel, „nezabíjali sme čas“ ale dozvedeli sme sa vtipné pikošky o arabskom svete a islame. Aqaba, sme na mieste, kde sa stretávajú hranice štyroch štátov. Pozriete si pozostatky najstaršieho kostola na svete? Ten je hneď vedľa vášho hotela. Alebo sa okúpete pri západe slnka? Vybrali sme pre Vás kvalitné hotely Moevenpick a Intercontinental so súkromnými plážami, a tak to máte k moru doslova na skok. Zároveň sú vzdialené len pár minút chôdze od centra Aqaby s reštauráciami, kaviarňami, barmi a obchodíkmi.

Večeru sme pre Vás pripravili taktiež výnimočnú. Opäť pre nás príde autobus a prevezie nás k najtradičnejšej reštaurácii Aqaby. Celé vrchné poschodie je objednané iba pre nás. Cítime sa ako v luxusnom beduínskom stane. Vedeli ste, že vládcovia Jordánska sú priamymi potomkami proroka Mohameda? Ako to, že sa tu môže piť alkohol, ženy nechodia zahalené a je tu absolútne bezpečne? Vaši sprievodcovia Vám všetko objasnia.

Neobjednali sme bežnú stravu, ale najlepšie arabské špeciality. Lahodný hummus, falafel, baba ganoush, fatoush, tabouleh mäkučký pita chlieb ale aj mäsové lahôdky, čerstvé šaláty a orientálne sladkosti od výmyslu sveta. Majiteľ reštaurácie Vám sám naberá a vysvetľuje čo je čo. Ste VIP skupina a preto môžete ochutnať všetko a naberú Vám aj 1000x. Cítime sa ako v rozprávke tisíc a jednej noci a čaká nás prvá noc našej cesty.

Zážitok: Prvý let privátnym lietadlom2. deň:

. Švajčiarsky cestovateľ Johann Ludwig Burckhardt objavil toto mesto v prestrojení v roku 1812. Tajomnú, ba priam magickú atmosféru si mesto udržalo dodnes. Splnený sen. Prichádzame do mestečka Wadi Musa, ktoré je vstupnou bránou do slávnej Petry. Biblia hovorí, že práve tu udrel Mojžiš palicou do skaly, z ktorej vytryskol prameň a napojil Izraelitov, putujúcich do zasľúbenej zeme. My si to miesto ukážeme. A verte, videlo ho minimum turistov! Domáci si do dnešných dní z prameňa naberajú posvätnú vodu... Celodenná prehliadka Petry, ukrytej hlboko v horách, ktorým dominuje Áronova hora s hrobkou Mojžišovho brata. Cez legendárny kaňon Siq, miestami úzky len tri metre, sa dostaneme pred červenú pokladnicu Al-Khazna, známu z filmu Indiana Jones. Odveziete sa k Siqu na koni? Jazda je už v cene Vášho vstupného. Kultúra antického kmeňa Nabatejcov sa nám ukáže v celej kráse. Mesto mŕtvych, kolonády, divadlo a do toho hra svetla na červenom pieskovci sa postarajú o nádherné zábery. Vystúpite s nami až na úplný koniec k najväčšej pamiatke Ad-Deir? Vo vstupných dverách, ktoré sú vysoké 8 metrov, sa budete cítiť ako mravec. Osviežite sa sladkým mätovým čajom alebo čerstvo vytlačenou šťavou z granátového jablka?

Do Petry chodíme už tridsať rokov. Poznáme miestnych beduínov, ukážeme vám skryté zákutia a neobídeme ani obchodík novozélanďanky Marguerite, ktorá našla v púšti lásku na celý život. Pozná Petru tak dobre ako CK a rada Vám o svojich zážitkoch porozpráva. Zatvoríme za Petrou dvere. Ostane skrytá v týchto tichých, červených horách, ale aj v našich srdciach. Petru sme Vám ukázali z iného uhla než ju poznáte. „Konečne som Petru spoznal“, vraveli nám klienti, ktorí už predtým v Petre boli s inou cestovkou, „s CK je to naozaj úplne iné“. Posnažíme sa, aby ste aj na tejto ceste mali rovnaké pocity.

Pri trekkingu k Áronovej hrobke ide o maximálnu špecialitu pre zdatných. Popis celodenného fakultatívneho trekkingu na najvyššiu horu nájdete na našom Výstup ku kláštoru Ad-Deir s profesionálnymi CK sprievodcami je súčasťou našej prehliadky a v cene máte aj vstup do hypermoderného múzea, čo je taktiež novinka v podaní CK. Západ slnka nad púštnou krajinou, prvé suveníry, arabská kávička s kardamonom a zmysluplná obohacujúca cesta. A to je iba začiatok.

Zážitok: Výstup až na vyhliadku nad kláštorom Ad-Deir3. deň:

Po grandióznych raňajkách v najlepších hoteloch prímorského jordánskeho letoviska nás privátne autobusy dovezú na letisko. Žiadne čakanie v rade, privátny check-in a rýchle „nalodenie sa“, veď každý si svoje sedadlo pozná... Odlepíme sa z horúceho asfaltu bez akéhokoľvek zdržiavania a ponad Indický oceán preletíme priamym letom do najfarebnejšej krajiny sveta.

Krajina s najstarším náboženstvom na svete a s takým množstvom tisícročných skúseností a zvykov, aké nenájdete nikde inde. Možno práve tu po výklade našich odborných sprievodcov dostanete na Indiu ešte väčšiu chuť. Náš dlhoročný partner v Indii a miestni sprievodcovia nás už v CK tričkách netrpezlivo čakajú na letisku. Ruch veľkomesta s menom Dillí. Posvätné kravy sa prechádzajú po uliciach, kde si podáva ruky najväčšia chudoba a najvyšší luxus.

Privátne autobusy nás prevezú do vychytenej reštaurácie, kde na nás čaká fantastické jedlo v štýle indického barbeque, pri ktorom si mäso a ryby opečieme na vlastnom stole. Ako pikantné je vaše obľúbené kari? Tu má úplne iné grády, než sme zvyknutí. Ochutnať môžete všetko, na čo len máte chuť. Šalát paneer pudina, chicken aj fish tikka masala, tandoori chicken, rizoto biryani, šošovicový dal makhani, jahňacie keema, rybu v bazalkovej omáčke, murgh masala jhodhpuri a ešte omnoho, omnoho viac... Na svoje si prídu aj vegetariáni. Výber je len a len na Vás. Dáte si naše obľúbené pivo Kingfisher alebo radšej prvé mangové lassi? V Indii máme kamarátov už 30 rokov a Vy ten rozdiel pocítite. Prenocujete v posteli maharadžov? Vyberte si ubytovanie v Oberoi, najlepšom hoteli v Dillí s neuveriteľnou obsluhou. Popis aj fotografie našich hotelov na Ceste okolo sveta sme pre Vás spísali v .

Zážitok: Zmysluplný let s perfektnou obsluhou a výkladom a prvý dotyk s neuveriteľným Dillí.4. deň:

Tádž Mahál! Kvôli nemu sme sem prišli. Najkrajšia stavba postavená z čistej lásky umocnená mramorom a dotvorená polodrahokamami. Slza na tvári večnosti vo veršoch indického básnika Rabindranatha Tagora, stelesnenie absolútnej čistoty v riadkoch Rudyarda Kiplinga.

Slnko sa opiera o bielu zdobenú fasádu a v každú hodinu dňa ju maľuje iným odtieňom. Naplno si vychutnáme prechádzky perzskými záhradami, nafotíme si túto geniálnu stavbu takmer z každej strany a na stenách obdivujeme majstrovstvo ľudí, ktorí takéto niečo dokázali v 17. storočí vytvoriť. Absolútna symetria, nadčasová krása. V dnešnej dobe by takúto drahú stavbu už nikto nezaplatil. Neuveriteľný pohľad. Samotná stavba vyzerá dokonale z piatich kilometrov aj piatich centimetrov. Spoločne nazrieme až do samotných útrob hrobky, kde sa ukrýva jediná asymetria tejto dokonalej stavby. Tie najkrajšie a najvzácnejšie drahokamy a vyrezávané paravány. Nie však z bambusu, ale z mramoru... neuveriteľné umelecké dielo. Máte už fotografiu na lavičke, kde sedela princezná Diana? Príbeh Šáh Jahana a jeho milovanej Mumtáz dojíma generácie už takmer štyri storočia a dnes sme pochopili prečo.

Hostina ako pre kráľov. Indických špecialít sa aj dnes najeme do sýtosti. Už máte svoje obľúbené? Aký je rozdiel medzi roti, čapati a naanom? Isté je, že všetky tu chutia dokonale. Návrat do Dillí. Aj náš druhý div sveta sme si pozreli kvalitnejšie, strávili tu viac času a dozvedeli sa viac než iní. Ľuboš Fellner navštívil Taj Mahal 23-krát: „Je to taká krásna stavba, že sa sem vždy teším. Je to ako pohľad na krásnu ženu. Neviem sa vynadívať a vždy objavím čosi nové. Priznám sa, mne sa Taj viac páčil až na druhý raz. Až vtedy som precítil naozaj každý detail“. Večerný návrat do Agry a oddych.

Zážitok: V bielom oblečení v bielom Taj Mahale.5. deň:

Neuveriteľné, nenapodobiteľné, nezabudnuteľné. Metropola označovaná prívlastkom Ázijský Washington, kde človek aspoň sčasti porozumie, o čom India je. Nasadáme na cyklorikše a prepletáme sa uzučkými uličkami starého mesta. V uliciach štvrte Chandni Chowk pulzuje život od skorého rána a my sa pomaly vnárame do ich krásneho chaosu. Korenia od výmyslu sveta, pestrofarebné šatky a neskutočná tlačenica. V sikhskom chráme si porozprávame o histórii náboženstva, ktoré nás v CK fascinuje. Kto sú sikhovia? Prečo má každý z nich bradu a dýku? Denne do svätej gurudvári prichádzajú desaťtisíce pútnikov, ktorí dostanú zadarmo najesť. Pomôžete piecť chleba, či pripravovať národné jedlo dal bath? Máme prístup až do kuchyne, veď CK sem chodí už 30 rokov a poznajú nás tu. Hudba, magično, z mystickej atmosféry budete nadšení. Uvidíme aj najväčšiu a najkrajšiu mešitu miliardovej Indie Jama Masjid zo 17. storočia. Postaviť ju nechal najznámejší panovník Mughalskej dynastie, ktorého už dobre poznáte.

Po programe si vychutnáme posledné indické špeciality a individuálny oddych pred ďalšou cestou. Doprajete si niektoré z archívnych ročníkov vinotéky Enoteca hotela Oberoi? Alebo radšej lahodný Darjeling a ajurvédsku masáž?

Zážitok: Spanilá jazda rikšou naprieč Dillí.6. deň:

S palubenkami „Executive class“ nastupujeme do nášho lietadla, kde sa vítame s naším personálom. Vstali skôr a všetko pripravili na odlet. Z Dillí preletíme ponad Gangu, pripijeme si najlepším indickým rumom Old Monk a po ľavej strane sa nám ukážu Himaláje. V novembri máme veľkú šancu že uvidíme Čo Oju, Manaslu, Kanchenchongu a dokonca aj Mt. Everest. Stewardi Vám servírujú špecialitky vrátane drinkov (pivo, víno, škótska whisky, britský gin, karibský rum, francúzsky cognac), či kávičky v špeciálnych pohárikoch našej špeciálnej cesty. Luxusné šampanské Dom Pérignon môžete vyhrať aj v kvíze, ktorý si pre Vás pripravili Vaši sprievodcovia. V CK ideme hlbšie než iní, a tak sme každým dňom bohatší ako o zážitky tak o vedomosti.

Pristávame v hlavnom meste Južnej Kórey. SOUL. Prvý dotyk s mestom, kde sa miešajú historické kráľovské paláce s modernými výškovými budovami. Veľkolepé nákupné centrá aj labyrint ázijských trhov. V širšej aglomerácii Soulu žije vyše 24 miliónov obyvateľov, čo z neho robí jedno z najľudnatejších miest na svete. A napriek tomu tu všetko dokonale funguje. Soul má čo povedať a preto sa sem ešte vrátime. Kvalitnou, miestnou leteckou linkou prelietame do čínskeho Pekingu a zároveň tak zažijeme jedno z troch najlepších letísk na svete. Vidíme, že Ázia predbehla Európu aj v letectve. Ubytovanie v kvalitných hoteloch v úplnom centre mesta. Hotel The Penninsula je jedným z najluxusnejších hotelov v Číne. Zúčastníte sa rituálu čínskeho čajového obradu s čajovým majstrom, alebo si v jeho umeleckej galérii prehliadnete zbierku s vyše 800 pôvodnými čínskymi obrazmi?

Zážitok: Himaláje z okna Vášho privátneho lietadla7. deň:

Budíme sa v hlavnom meste majestátnej ríše stredu. Dnes nás čaká Najdlhšia stavba sveta. Je skutočne viditeľný z Mesiaca? Cestou na múr Vám vaši sprievodcovia o Dračom chrbte rozpovedia viac. Kedysi severnú hranicu Číny chránili tisíce kilometrov takejto obrovskej hradby. Už pred 2200 rokmi poznali múr, no tento posledný stavala dynastia Ming na obranu pred Mongolmi a nomádmi zo severných stepí. Koľkokrát ho človek videl na obrázkoch? Teraz stojíme priamo na ňom. Zdolávame stovky schodov, ale námaha stojí zato. Vysoké schody nás trochu spomaľujú, pot z nás tečie doslova prúdom, ale ten zážitok z toho, že múr je len a len pre nás, je na nezaplatenie. Stúpame k strážnym vežiam, no krásne je len tak si sadnúť na múr a sledovať okolité hory, sfarbené neskorou jeseňou. Tu človek vie, že cesta okolo sveta stojí za to! CK je za posledných 30 rokov najväčším predajcom Číny na Slovensku a tak Vám aj Čínsky múr ukážeme z inej perspektívy. Vďaka nášmu know-how a kontaktom sa nám minulý rok podarilo byť na múre jediní. Podarí sa nám to opäť? Privedieme Vás totižto na iné miesto, to ktoré turisti zatiaľ neobjavili. Za chladného počasia je lepšia viditeľnosť a vy tak máte šancu vidieť a nafotiť si najdlhšiu stavbu sveta najlepšie.

Po výstupe na „Dračí chrbát“ sa naobedujeme na tradičný, čínsky spôsob. Usádzajú nás za okrúhly stôl s otočným stredom, kde nosia misku za miskou. Chrumkavé krevety v zázvorovej omáčke, bravčové kúsky s čínskym cesnakom, lahodné závitky, zelenina, ryža a polievka až nakoniec. Iný kraj-iný mrav si v Číne poviete snáď pri všetkom, a my Vám objasníme, prečo sú veci tak, ako sú. Prečo by ste pri stole nemali byť ticho? Prečo domáci pri jedle sŕkajú? A prečo je zakyckaný obrus úplne v poriadku? Aj pri stolovaní sú Číňania maximálne efektívni. Všetko ide rýchlo a nik neostane hladný. Večerný Peking si môžete vychutnať na exotickej nákupnej ulici Wangfujing aj Námestí nebeského pokoja. Hotel sme vybrali v absolútnom centre práve preto, aby sme nestrácali čas v zápchach, a Vy ste sa na najväčšie námestie sveta vedeli dostať v čase svojho voľna aj peši. Monumentalitu v sebe ukrýva už na prvý nádych. Obrovské stavby ozdobené hviezdami, čínskymi vlajkami a na jeho konci brána Tiananmen s portrétom človeka, ktorý v roku 1949 zmenil celú Čínu. Predstavovali ste ju takto? CK sprievodcovia sú absolútnymi znalcami a ukážu Vám veci, ktoré iní míňajú. Zavítame aj na zrekonštruovanú uličku, kde dostať ochutnať azda úplne všetko. Ochutnali ste už morského koníka? Morskú hviezdicu? Škorpiónov? Ak nie, ste na správnej adrese. Okrem toho ako dezert podávajú kobylky, priadky morušové či šváby. Aj u nás sa našli odvážlivci, ktorí vedia porovnať rozdiel medzi maličkými škorpiónmi a tými veľkými, čiernymi, z akých by mal človek vo voľnej prírode rešpekt.

Tak takto dnes vyzerá Čínsky tiger, či skôr mamut, ktorý dokázal skĺbiť kapitalizmus so sociálnymi výhodami. Supermocnosť s komunistickou šľachtou, ktorá sa netrasie o svoje kreslá každé 4 roky, ale riadi štát z hľadiska dlhodobej perspektívy. Keď toto všetko vidíte, pochopíte konfuciánske ponaučenie „lepšie je mať silného priateľa ako silného nepriateľa.“ Cestovanie nás robí múdrejšími. Ďalšia noc v kvalitnom hoteli uprostred mesta.

Zážitok: Výstup na chrbát draka.8. deň:

Naspäť v Južnej Kórei. Rozšírenie minuloročného programu. Uvidíte a zažijete viac! Soul je križovatkou zaujímavých dávnych aj novodobých dejín svojej krajiny. Hlavnou metropolou bol už v roku 1394 a dnes je toto hemžiace sa ľudské mravenisko úhľadným, prosperujúcim a na svoju veľkosť prekvapivo bezpečným mestom. Okolo starobylej brány mesta Sungnyemun, označovanej ako národná pamiatka číslo jedna, sa zavezieme až ku vyhliadkovej veži N-Soul tower, týčiacej sa do výšky 236 metrov. Práve z nej sa nám naskytne najkrajší pohľad na rozžiarenú metropolu. Sme tu v najlepšom čase, kedy je pohľad najkrajší. Čínsky múr sme už videli a dnes uvidíme aj ten Kórejský. Aké je aktuálne zviera čínskeho horoskopu? Stojí priamo pod vežou, a keď sa do dotknete, budete mať rok plný prosperity. Odfotografujeme sa aj pri tradičnej pagode taktiež rovno pod futuristickou vežou. Na mieste, ktoré vystihuje, aká Kórea je. Tisícročné tradície aj najmodernejšie výstrelky.

Na večeru ochutnáme špecialitu zo zázračného ženšenu, ktorý chodili do Kórey odjakživa kupovať aj čínski cisári. A to rovno v michelinskej reštaurácii. Tradičný ženšenový kurací vývar domáci považujú za univerzálnu vitamínovú bombu. Omladnete, pleť sa Vám vypne a údajne pocítite stav ako po užití viagry. Ešte vriaci, v kameninovom hrnčeku, jednoduchý a pritom geniálny. Presun na letisko, kde pri nastupovaní do nášho privátneho lietadla hovoríte, „a sme doma“.  Odlet na Kamčatku.

Zážitok: Polievka, z ktorej omladnete a vyzdraviete.9. deň:

Letíme ďalej na sever. Pristávame priamo na ohnivom kruhu. V krajine medveďov, kde sa začína deň. V lete sa najprv obloha rozjasní nad ostrovom Big Diomede v Beringovom prielive, a potom tu, na dlhom páse zeme zvanom Kamčatka. Slnečné lúče sa dotknú kráterov, lyžiarskych kopcov aj panelových bytoviek a ruských rybárskych plavidiel. O ďalších osem hodín sa dostanú do Moskvy. No teraz sme v Petropavlovsku Kamčatskij, hlavnom meste regiónu.

Vítajú nás zamĺkli no milí modrookí Rusi v huňatých baraniciach a letisko vyzerá... ako na Kamčatke. Podobné ste v živote nevideli. Privátne autobusy so sympatickými domácimi sprievodkyňami nás nadšene vítajú. Turistov tu počas roka zavíta naozaj málo. Mesto bolo založené dánskym moreplavcom Vitusom Beringom a meno mu dali lode Sv. Pavol a Sv. Peter. Kamčatka je obkolesená drsným oceánom a sopkami, ktoré vidieť priamo z mesta. Dôkladná prehliadka jedného z najexotickejších miest najväčšej krajiny sveta. Navštívime moderný kostol Svätej trojice s klasickými zlatými kupolami aj obrovskú sochu súdruha Lenina na námestí. Za dobrého počasia je možnosť a čas odletieť na okružnú jazdu vrtuľníkom (460 Eur/1.5h letu) či na psích záprahoch brázdiť prírodu ako z rozprávky Mrázik. Mierime 25 kilometrov hustými lesmi v ktorých sa nachádza najviac medveďov grizly na km2 na celom svete (viac než na Aljaške). Chceme sa odfotiť pri tabuli „Kamčatka, tu sa začína Rusko“. Ak ste si doteraz mysleli, že tu sa Rusko končí, domáci Vám s úsmevom na tvári veľmi rýchlo vysvetlia, že práve tu sa Rusko začína a táto ceduľa to dokazuje. Vyskúšate aj najväčšiu delikatesu na svete, červeného kráľovského kamčatského kraba? Alebo najlahodnejší kaviár z lososa za pár eur? Poobede zbalíme plavky navrch kufra a mierime do Karibiku.

Zážitok: Najväčší krab sveta na mieste, kde na našu Zem dopadajú prvé lúče slnka10. deň:

Pred nami je Pacifik. Najväčšia masa vody na planéte Zem. Nespútaná sila a energia, monštrum, ktoré ovplyvňuje počasie a život. Preletíme ponad Tichý oceán a hlavne získame deň života späť, keďže sme preleteli ponad dátumovú hranicu. Je ten istý deň ako včera. Mal niekto narodeniny? Tak ich má opäť. Ako je to možné? V jeden deň zažijeme teploty blízke nule aj tridsiatim stupňom Celzia. Z Vancouveru preletíme ponad sopku Svätej Heleny a USA až do strednej Ameriky, na zlatisté pobrežie Karibiku. Cvičili ste už v lietadle jógu? Máme pre Vás pripravený kurz. Už sa dobre poznáme a robíme veci ako sme robievali na strednej škole. Alebo to bude tým ženšenom?

Naše lietadlo pristáva v ríši Mayov. Riviéra, po ktorej sa prechádzala jedna z technicky najvyspelejších civilizácií. Mayovia. Kto mal strach z lietania, v tejto chvíli ho už určite stratil. Táto cesta má liečebný charakter. Transfer do hotelov podľa výberu a relax all inclusive s nohami v teplom piesku. Viete, ako ďaleko sú od seba USA a Rusko?

Zážitok: Prelet ponad dátumovú hranicu.11. deň:

Zabudnime na lietadlo a oddychujeme na pláži. Cesta okolo sveta je v polovičke a nezaškodí teplý Karibik. Ochutnáte homára so šampanským, alebo dáte prednosť domácemu tacos a taquile reposada? Barmani miešajú farebné drinky. Vám si len stačí vybrať, ľahnúť si na pláž a počúvať príboj. V tejto chvíli sú všetky problémy sveta malicherné, a jediné, čo sužuje ľudskú dušu je otázka, či sme to na slnku neprehnali a či nám ostane dostatok síl na večerné karaoke. Vychutnajte si kvalitné all inclusive, ktoré sme pre Vás starostlivo vybrali, a vyskúšajte čokoládu a guacamole tak, ako to robili už Mayovia.

Rezort Dreams Playa Mujeres sa nachádza na súkromnom úseku pláže v pokojnej oblasti, len 10 km severne od centra Cancúnu. Vychutnajte si 6000 metrov štvorcových bazénov, greeny na súkromnom golfovom ihrisku a nádherné výhľady na Karibik na pláži s nekonečným bielym pieskom.

Alebo dáte prednosť all inclusive hotelu Paradisus v tvare májskej pyramídy, kde spal aj španielsky kráľ? Hotel je známy vnútornými záhradami a najlepším jedlom Cancúnu. Prileteli sme v najvyššej sezóne a Karibik je tyrkysovej, vskutku nádhernej farby.

Zážitok: Čokoláda mayan style.12. deň:

Div štvrtý. Neprestávame sa diviť. Luxus nášho hotela vymeníme za ešte luxusnejšiu vec. Zážitok. Jedno z najväčších miest mayskej civilizácie Chichen Itza uchváti Vašu predstavivosť. Život pred stovkami rokov si predstavíte omnoho jednoduchšie vďaka výkladu vašich sprievodcov, ktorí Mexiko dôverne poznajú. Prekročili sme hranice štátu Quintana Roo a hodinky si posúvame o hodinu naspäť. Myslíme na veci, ktoré by Vám ani nenapadli. Cestu okolo sveta sme programovo aj organizačne vyšperkovali a produkt pre našich VIP klientov ešte viac zlepšili. Každý deň Vás chceme prekvapiť.

Prichádzame k nášmu štvrtému divu sveta a vzduch vibruje vrčaním jaguárov. Kráčame mestom, kde žilo viacero kultúr a aj preto je iné ako ostatné mayské pamiatky. Majestátny Kukulkánov chrám v ktorom bol slávny trón s jaguárom. Legendárny operený had bol priamo spojený s chrámom a pyramída vzbudzovala u veriacich úžas. Okolie Kukulkánovej pyramídy v ničom nezaostáva a už z názvov naskakujú zimomriavky. Chrám jaguára, chrám bradatého muža, chrám bojovníkov. Kňazi tu vraj obetiam vytrhávali srdce zaživa, sami si prepichovali penis a ich krv takto oplodňovala zem. No kňazi sa nespoliehali iba na náhodu. Vybočíme z klasickej cesty a zájdeme k astronomickému observatóriu, známemu ako Caracol (slimák). Tu sa zrodili extrémne exaktné teórie o pohybe nebeských telies, fungovaní vesmíru a časových cyklov. Znalosť striedania ročných období či nebeských úkazov vložila do rúk veľkokňazov ohromnú moc. V mayskej spoločnosti všetko so všetkým súviselo a my si vysvetlíme ako. Z rituálov, ktoré sa na týchto miestach diali sa Vám zatočí hlava. Všetko je však fascinujúce a ťažko uveriť, o koľkých veciach a fenoménoch mali Mayovia poznatky stáročia pred nami. Nakuknete do cenote sagrado – posvätného obetného cenote? Vedeli ste, že obrovské cenote je s najväčšou pravdepodobnosťou aj priamo pod Kukulkánovou pyramídou? Pokúsime sa dostať pod kožu mystériu. Mayov.

Zážitok: Obeta mayským bohom.13. deň:

Máme ešte jeden deň na pláži. Užívame si tyrkysové more, výborné all inclusive, masáže a pohodu, akú nájdete iba v Karibiku. Hotel Paradisus Cancun je najlepšou značkou kvalitnej siete Melia. Či už ste na pláži, v jednom zo štyroch bazénov inšpirovaných lagúnami, alebo si vychutnávate mexickú a medzinárodnú kuchyňu v niektorej z deviatich reštaurácií, budete nadšení. V jednej z nich, reštaurácii Tempo sa pripravuje menu kuchára Martina Berasategui ktorý spoločne získal 7 Michelinských hviezd. Tenis, deväťjamkové golfové ihrisko, detský klub či spa Vám zaručia skvelý hotelový zážitok. Váš sprievodca Vám rád zorganizuje špeciálnu večeru v sushi reštaurácii. Čerstvé ryby, zlatá tequilla, VIP servis pre VIP skupinu.

Ak Vás viac baví poznávať, poďte s Vaším sprievodcom k jedinej pyramíde na brehu mora Tulum (fakultatívne). Červenými ibištekovými kvetmi nakŕmime leguány, vyhrievajúce sa na stáročných pozostatkoch budov, a spravíme si najgýčovejšiu fotografiu azúrového mora a zelených paliem z celej našej cesty. Vytiahnete plavky už teraz, alebo až v cenotes? Tieto posvätné jaskyne vznikli po tom, ako našu planétu trafil meteorit a nastala doba ľadová. Nám je aktuálne riadne horúco. Záver dňa s vôňou tequily a jemným máyskym vánkom.

Zážitok: Kúpanie sa v posvätných cenotes14. deň:

Z Karibiku letíme do Južnej Ameriky, kde nás čaká ďalšia majestátna civilizácia. Leteli ste už cez rovník? V našom lietadle to bude opäť o čosi iné. Prípitok nad Stredom Zeme (Mitad del Mundo), kde rovník – najdlhšiu rovnobežku – vymeriaval Milan Rastislav Štefánik. Naučíme Vás, ako sa pripíja v Latinskej Amerike. Nadskočí nám pilot na rovníku ako posledne? „Všetko na tejto ceste je iné. Takých super ľudí som na žiadnom zájazde s inými cestovkami nestretol“, hovorili ste nám na ostatnej ceste. Áno, s CK celkovo cestujú perfektní ľudia. Na túto cestu sa hlásia cestovatelia s podobným nastavením mysle, a preto ide o naozaj unikátnu partiu! Teraz sme vzdialení najďalej od severného pólu aj od južného a mierime ďalej na juh.

Našou prvou zastávkou bude metropola Lima. Odtiaľto vyrážali španielski conquistadori na ďalšie výpravy smerom na juh kontinentu do Ánd. Kordillery sú najdlhším pohorím na našej planéte a my sa k nim vydáme. Pristaneme v nádhernom Cuzcu (UNESCO), vo výške 3500 m.n.m, známom ako „Pupok sveta“. Pôjde o najkrajšie mesto na našej ceste? Ak nie, určite Vás prekvapí množstvom prastarých pamiatok. Veď aj naše hotely sú umiestnené v prastarých kláštoroch neďaleko nádherného centrálneho námestia Plaza de Armas. Toto námestie bolo počas Ríše Inkov absolútnym centrom ríše - bruchom pumy. Katedrála, kostol Jezuitov, dobové domy s priečeliami hostiace sympatické reštaurácie a bary. Ak radi ochutnávate netradičné pokrmy, dnes si môžete nechať naservírovať maximálnu exotiku v podobe morského prasiatka zvaného cuy. Aj keď sa vám sprvu môže zdať netradičné zahryznúť sa do potvorky, ktorú v Európe chováme ako domáceho miláčika, tento hlodavec je súčasťou jedálnička Andského regiónu už vyše 5000 rokov. Vedeli ste že tu majú 3800 druhov zemiakov a 55 druhov kukurice? Peruánska kuchyňa patrí bezpochyby k jedným z najlepších na svete a pravidelne sa umiestňuje na popredných priečkach v rebríčkoch kulinárskych asociácií a časopisov.

Zážitkom je aj samotné ubytovanie, ktoré sme pre Vás v Peru vybrali. Hotel Belmond stojí na mieste bývalej Pumacurco Street alebo „ulice vzdelania“. Jeho čarovnú atmosféru dotvára nenásilný mix koloniálneho a inského štýlu. Hotel ma 55 suít, travertínom a mramorom obložené kúpeľne, elegantné spálne, v hoteli je knižnica, prekrásna záhrada, inské ruiny aj jediný vyhrievaný bazén v celom meste.

5-hviezdičkový JW Marriott je hotelom so šarmantným koloniálnym nádychom. Priestoru recepcie dominuje „Diamantový vodopád“ zo 65 000 kusov kryštálov Swarovski, ktoré majú reprezentovať Intiho – inkského boha Slnka. Všetky izby sú prepychovo zariadené. Luxusné mramorové kúpeľne, nádherné obliečky. Prečo si nedopriať masáž v perfektnom hotelovom spa? Pre informácie o hoteloch sa na nás neváhajte obrátiť dostatočne vopred, aby sme pre Vás získali najlepšie izby. Objednávame ich dlho v predstihu. V hoteloch pravidelne nocujeme a nafotili sme ich pre Vás. Veríme, že aj tých najnáročnejších príjemne prekvapíme. Ide totižto o najlepšie hotely celého Peru a jedny z najlepších v celej Južnej Amerike.

Zážitok: Prelet ponad rovník a majestátne Andy.15. deň:

Dnes je okrem nášho piateho divu cieľom aj samotná cesta. Chcem aby ste videli a hlavne zažili viac! Opúšťame Cusco a našim prenajatým horským autobusom sa cez sedlá prehupneme do dolín zhruba o tisíc metrov nižšie. Cestu nám spestrujú nádherné výhľady na zelené hory so snehovými čiapočkami aj stretnutia s domácimi indiánmi a roztomilými lamami. Mimochodom, viete aký rozdiel je medzi lamou a alpakou? Urobíte si s lamou selfíčko?

V dedinke Ollantaytambo nasadáme na luxusný vlak, kde máme celé vozne prenajeté iba pre CK. Máme pre Vás nadštandardný servis, a tak je aj cesta horským vláčikom neuveriteľným zážitkom. Vystupujeme v sympatickom mestečku Aguas Calientes - Machu Picchu. Nádherné hory a divoká rieka Urubamba. Inti, boh slnka, je na našej strane. Opäť presadneme do ekologického mikrobusu, a ten nás vyvezie až hore do zelených tajomných hôr. Už s prvými pohľadmi ostanete bez slov. Úžasné mesto hlboko v horách, ktoré Španieli nikdy nenašli a vďaka tomu nedobyli a nezničili. Zachovalé stavby, pobehujúce a pózujúce lamy. Toto nestačí vidieť na fotografiách, to musí človek zažiť. Vyberiete sa až ku Slnečnej bráne Puerta del Sol? Výhľad z nej je odmenou za celú námahu. A práve tam hore, na tomto mieste pri Slnečnej bráne, uvidíte ľudí, ktorí prekonali ďalšiu svoju métu, unavených, šťastných a s tým najúprimnejším úsmevom. Magické miesto, ktoré zasiahne každého. Ukážeme Vám to najlepšie miesto, odkiaľ nafotografovať. V Peru máme tucet domácich sprievodcov, ktorí sa starajú o naše pohodlie a samozrejme profesionálnych CK sprievodcov, ktorí Vám aj z „bežnej“ návštevy Machu Picchu urobia TOP zážitok. Apropos predstavte si, ako sa musel zatváriť Hiram Bingham keď mesto objavil.

Nakúpime farebné svetre aj deky z najjemnejšej vlny z baby alpaky a nasadáme na náš vlak. Stoly sú krásne prestreté a čašníčka Vám ponúka aperitív. Luxusné CK menu na palube vlaku vystrihnutého ako z Orient expresu a návrat do Cusco. Sme unavení, ale dnešný deň bol doslova neuveriteľný. Večerné Cuzco pre individuálne prechádzky. Keďže objednávame hotely v centre, všade to máte 5 až 10 minút peši. No neostanete vychutnávať si luxus starého kláštora a paláca = Vášho hotela?

Zážitok: Šťastie pri Slnečnej bráne.16. deň:

Návrat do Limy a priamo z našej súkromnej brány odlet ponad Andy a Amazonský prales až na pobrežie Atlantiku. Na jeho brehoch nás víta Kristus. Vitajte v Riu. Najsexy meste na svete, ktoré sa točí okolo vnadných žien a vyšportovaných chlapov. Brazílčania hovoria, že Boh stvoril svet za šesť dní a siedmy si vyhradil na Rio de Janeiro. Zasadené do zálivu Guanabara a obklopené zelenou džungľou, Rio je právom považované za jedno z najkrajších miest na našej planéte. Prvýkrát v diaľke zahliadneme sochu Krista. Ak má podľa miestneho porekadla rozpažené ruky, netreba pracovať, ale užívať si život. Nebudeme sa priečiť. Aký hotel si vyberiete?

Belmond Copacabana Palace je najjasnejšou hviezdou hotelovej scény v Rio de Janeiro z dielne francúzskeho architekta Josepha Gire. Hotel je situovaný priamo na Copacabane, jednej najznámejších pláži na svete. Postavený bol v štýle, ktorý nadväzuje na líniu a model veľkých plážových hotelov 19. a začiatku 20. storočia. Odkedy roku 1923 prvý krát otvoril svoje brány, hostil viacero prominentných a slávnych osobností. V ktorej suite spala Marlene Dietrich a v ktorej Orson Welles? Aj dnes tu sŕka caipirinhu miestna elita.

Zážitok: Prvá caipirinha na Copacabane17. deň:

Prišiel som do Ria zomrieť, ale keď som ho uvidel rozhodol som sa žiť, povedal klasik. Prehliadka najkrajšieho mesta sveta. Hneď ráno sa vláčikom vyvezieme na 710 metrov vysokú horu , ktorej dominuje 30 metrová socha Krista Spasiteľa. Lístky máme kúpené dopredu, a tak nastupujeme bez čakania. Rio de Janeiro, mesto farieb a jedno z najkrajších veľkomiest na svete. Zelené, bujné lesy, ligotajúci sa Atlantik a 24/7 fungujúce mesto. A na jeho najvyššej hore náš šiesty div sveta, pod ktorým sa človek cíti ako mravec. Len tak si sadnúť a vychutnať brazílsku kávičku alebo pivko s neopakovateľnými výhľadmi – na dni ako tento by sa dalo zvyknúť.

Pokračujeme k slávnemu štadiónu Maracana s pôvodnou kapacitou vyše dvestotisíc divákov. Raz darmo, futbal je pre Brazíliu druhým národným náboženstvom a už malé deti by Vám dlho vedeli rozprávať o ich hrdinoch. Veď kto by už nepoznal mená ako Pelé, Ronaldo, Zico či Ronaldinho. Neobídeme ani ikonický Sambodrom, kde sa každoročne koná fascinujúci Karneval. Sexi brazílčanky a kostýmy, ktoré si môžete vyskúšať aj vy, caipirinha len tak uprostred dňa, uvoľnená a zároveň elektrizujúca atmosféra mesta, ktoré by mal navštíviť každý. Lanovkou sa vyvezieme aj na Cukrovú Homoľu s najkrajšími panorámami, aké ste v živote videli. Zalietate si na záver prehliadky nad Riom vrtuľníkom? Vybavíme Vám okruh podľa Vášho želania a Vám ostáva už len kochať sa tou krásou. Zo vzduchu vidíte všetko, kadiaľ ste ešte pred chvíľou kráčali. Centrum nového Ria, štadión, samotného Krista aj pláže Ipanema, Flamengo a Botafogo. Pohľad pre bohov. Odkiaľ je Rio najkrajšie? Podvečer môžete stráviť kúpaním na Copacabane alebo v rooftop bazéne Vášho hotela. Ľuboš Fellner hovorí, že najkrajší výhľad na Rio je práve odtiaľto. A keď si pozriete fotografie v našej fotogalérií, tak mu možno dáte za pravdu.

Večer nás čaká skutočne neskutočná večera v štýle brazílskej Churrascarie (z portugalského slova churrasca - barbeque). Aj tí, čo ste už churrascariu zažili inde, uvidíte ten obrovský rozdiel v kvalite. Kmitajúci majstri čašníci Vám na dlhánskych nožoch ukazujú najrôznejšie druhy šťavnatého mäsa a odkrajujú z nich priamo na Váš tanier. K tomu fantastické bufetové stoly a gurmánsky zážitok je dokonalý. A čo po ňom? Strávite večer v samba klube v Lape?

Zážitok: Prejdeme Riom ako klasický Cariocas18. deň:

Čoskoro nás čaká dlhá cesta do Európy, a tak je potrebná technická zastávka. My ju však využijeme naplno a zostaneme verní Atlantickým plážam, akurát preletíme trochu bližšie k rovníku. Fortaleza v štáte Ceara je v severovýchodnej Brazílii známa svojimi plážami. Živé, moderné mesto a jeho slávne pláže Futuro, Iracema a Mucuripe. Ak vám bolo more v Riu studené, tu na rovníku je voda horúca. Sme v kolíske brazílskej plážovej kultúry, 3 stupne južne od rovníka. Ani tu nevynecháme lokálnu kuchyňu v podobe vynikajúceho menu. Domáce mäsové aj rybacie pokrmy zapekané v keramických misách – lahôdky ako od brazílskej babičky. Opäť niečo iné, opäť úžasné. Dramaturgia našej Cesty po siedmich novodobých divoch sveta je dotiahnutá aj v týchto detailoch. Naša cesta sa pomaly ale iste chýli ku koncu a táto noc bude veľmi dlhá. Tradičná lokálna hudba forró Vám bude dlho znieť v ušiach... spolu so šumom mora a pieskom.

Zážitok: Plážová rally na pláži Futuro.19. deň:

Oddychový deň na plážach Fortalezy. Masáže, exotické ovocie a drinky. Pre nadšencov adrenalínu ponúkame možnosť zajazdiť si po pláži na terénnych buginách. Prechádzky po širokánskych plážach. Obrovské vlny, teplý Atlantik, energia Brazílie, kde nikto nevie ani slovíčko anglicky. Najlepšie hodnotenou mestskou plážou je Praia di Futuro. Sadnite si do jednej z reštaurácii barracas a vychutnajte si morské plody, chladené pivo a koktejly s nohami v zlatom piesku. Alebo rovno zájdite na rybí trh Mercado de Peixes do Mucuripe. Každodenný život, rybári na tradičných drevených lodiach a miestni obyvatelia, čakajúci na úlovok dňa. Živá promenáda, stánky s najlepšou caipirinhou aj príjemne rušné trhy, kde nakúpite najlepšie brazílske suveníry.

Relax na hoteli, transfer na letisko prenajatou klimatizovanou dopravou a odlet do Európy. Váš sused Vám nalieva pohárik najlepšej cachaçy, brazilskej pálenky z cukrovej trstiny. V inom lietadle by Vás vyhodili, no tu ste doma. Zakryjete sa originálnou dekou CK a je Vám dobre. Aj táto deka v limitovanej sérii je Vaša. S ikonami všetkých 7 divov sveta je to žiadaný a vzácny suvenír.

Zážitok: Buginami po brazílskych plážach20. deň:

Pripútajte sa, prosím. Čaká nás prelet ponad Atlantik a poobedňajšie pristátie v Ríme. Bývalé hlavné mesto sveta neostáva nič dlžné svojej povesti a patrí jednoznačne medzi najfascinujúcejšie mestá sveta. Šesť zo siedmich divov máme za sebou a tešíme sa, že ten siedmy je tak trochu náš. Rím je blízko a navštívil ho snáď každý, no CK Vás chce prekvapiť aj tu. Totálne nasadenie až do konca, ktoré pocítite. Dokonale odetí Taliani, módne značky na ktoré sa pozerajú Romulus, Rémus a dávni cisári, tribúni či plebejci. Rím, to je jeden príbeh za druhým, občas prehlušený mopedom či spevom futbalových fanúšikov, avšak nikdy nekončiaci. Už je to chvíľa, čo sme boli v Európe, a o to viac si ju užívame. Zájdete na večeru do svojej obľúbenej reštaurácie? Alebo si necháte poradiť od svojho sprievodcu?

Hotel Regina Baglioni z konca 19. storočia je jednou z najkrajších ukážok secesného štýlu v Ríme. Bohatá štuková výzdoba, bronzové schodište, či po stáročia trvajúca láska Rimanov k mramorovej výzdobe určite okúzli aj vás. Jeho fámu povzniesol sladký život - dolce vita, ktorý v Ríme zavládol v 50. rokoch 20. storočia, a ktorý sa neoddeliteľne spája s rovnomenným filmom. Navštívili ho aj slávny režisér Federico Fellini, herec Marcello Mastroianni či spisovateľ Alberto Moravia.

Hotel St. Regis je dnes je právom považovaný za jednu z ikon hoteliérstva, pričom za jeho vznik vďačíme kráľovi hoteliérov Césarovi Ritzovi. Za viac ako 120 rokov jeho existencie tu boli ubytované mnohé osobnosti zo sveta umenia, politiky či showbiznisu, ako napríklad členovia rodiny Kennedy, Rolling Stones a istý čas bol hotel aj sídlom hlavného štábu Benita Mussoliniho. Hneď po príchode vás uchváti monumentálna vstupná hala s lustrom z muránskeho skla. Na druhý dojem zapôsobí aj skvelá kvalita služieb, ktorá je v nami vybratých hoteloch počas celej cesty vynikajúca. A ak Vám predsa len niečo chýba, tak tu máte svojho CK sprievodcu, ktorý všetko zariadi. Posledná noc na našej ceste.

Zážitok: Mopedom pomedzi fiatky.21. deň:

Prázdniny v Ríme. Romulus a Remus založili na siedmich kopcoch mesto, ktorému možno právom patrí prívlastok „večné“. Tu sa formovala západná civilizácia a základné kultúrne hodnoty moderného sveta. Starovekí Rimania, pápežské štáty aj Talianska republika – tritisícročná história na nás dýcha z každej budovy, fontány a uličky. Do uší si vložíme slúchadlá a stavíme sa, že aj keď ste tu boli desaťkrát a v reáliách sa vyznáte, prekvapíme Vás. Fontána di Trevi, Forum Romanum, baziliky, katedrály, paláce, gladiátori. Deň nabitý poznaním a dojmami s fundovanými miestnymi sprievodkyňami, ktoré rozšíria Vaše obzory. Náš siedmy div sveta - KOLOSEUM. Opäť obídeme dlhé rady čakajúcich a vstupujeme do arény pre gladiátorov, kam sa zmestilo 50 až 80 tisíc divákov. Champions league starej doby. Bravúrne technické prevedenie miesta, ktoré hostilo gladiátorské súboje, ale aj rekonštrukcie slávnych bitiek, popravy, dramatické predstavenia a boj s divými zvieratami..

Po Španielskych schodoch zídeme do najkrajších a najluxusnejších ulíc mesta. Slávnostný obed, kde nechceme byť klasickí. Vybrali sme našu obľúbenú reštauráciu v centre, kam však bežný turista nezavíta. S láskou tu varí už tretia generácia, prítomný je otec aj syn, ktorí Vám odkrývajú tajomstvá svojej kuchyne. Všetko je pripravené z čerstvých lokálnych surovín. Menu je naším prekvapením, ale bude Vám chutiť. Nebudete jesť ako turisti, ale ako Rimania.

Let BU 777 odlieta z hlavného rímskeho letiska a večer triumfálne pristávame v Bratislave. Dali sme to. Obleteli sme zemeguľu a videli sme to najkrajšie, čo nám naši predkovia zanechali. Lúčime sa s novými priateľmi no veríme, že nie nadlho. Spomienky na túto cestu nám v pamäti a srdci ostanú navždy.

 Krajiny

Zobraziť všetky »

GALANTA, Šafárikova 1526, tel/fax: 031/7802106-8, mobil: 0903 420 794, 0915 841 961-2, gita@gita.sk 

 

 
 
 
DOVOLENKA  TROCHU  INAK .... luxusné plavby s lodnými spoločnosťami:
Navštívte
Náš profesionálny partner pre informačnú techniku:
Predaj a servis novej a repasovanej výpočtovej a kancelárskej techniky, elektroniky
Odborné poradenstvo v oblasti IT
Služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajov

Web: www.itprofessional.sk
E-shop: obchod.itprofessional.sk 
Facebook: https://www.facebook.com/ITPro.sro