Kyjev a Černobyľ

Destinácia: Ukrajina, Kyjevská oblasť
Kód zájazdu: 1114042
Cena od: 699 €
Príplatky od: 149 €
Poznávacie zájazdy

Výber termínu

15.04.2022 4 dni 819 € +149 € odlet: Praha letecká
03.07.2022 4 dni First Minute 749 € +149 € odlet: Praha letecká
27.10.2022 4 dni First Minute 699 € +149 € odlet: Praha letecká

Popis zájazdu


Program

1: PRAHA (VIEDEŇ) – KYJEV
Zraz skupiny 2 hodiny pred odletom. V neskorých večerných hodinách odlet a prílet do Kyjeva po polnoci. Privítanie na letisku zástupcom zahraničného partnera, transfer do hoteli Ukraine **** alebo podobného, ubytovanie, nocľah.

2: KYJEV – PREHLIADKA MESTA
Raňajky. Celodenná prehliadka Kyjeva. Kláštorný komplexu Kyjevsko-pečerská lavra. Kláštorný celok bol zapísaný organizáciou UNESCO do zoznamu pamiatok svetového kultúrneho dedičstva. Tento pravoslávny mužský kláštor, ktorý je jedným z najstarších a najvýznamnejších kláštorov v oblasti Kyjevskej Rusi je tvorený nadzemnou časťou (Náboženské stavby) a podzemnou časťou (jaskyne). Začiatky Kyjevsko-pečerskej lavry siahajú do roku 1051, keď sa mních Antonij ubytoval v jaskyni vo svahu hory. Keď podzemné jaskyne nestačili, začali stavať prvé nadzemné stavby. Kláštor bol pomenovaný podľa: pečera - jaskyňa a lavra označuje status kláštora, ktorý získavali veľké a významné kláštory svojou rozsiahlosťou, pripomínajúce skôr menšie mestečká s uličkami (v preklade z gréckeho "lavra" - ulica). V 11. - 12. storočí bol postavený Uspenský chrám, kostol Jána Krstiteľa, kostol nad bránou svätej Trojice, kostol Spásy na Berestove, Trapeznaya palata (refektár - jedáleň mníchov) a celý areál kláštora bol obohnaný kamennou stenou šírky asi 2 metrov. V súčasnosti je na území pamiatkovej rezervácie veľkej 28 ha rozmiestnených 122 architektonických pamiatok z obdobia 11. - 18. storočia. Nasleduje dvojchodový obed z ukrajinských špecialít. Po obede prehliadka historickej štvrti Podil s úzkymi malebnými uličkami z obdobia Kyjevskej Rusi veľkým množstvom zachovaných historických budov, kostolov a kláštorov. Na nábreží sa stretnete s pouličnými predavačmi aj umelcami. Nasleduje prehliadka najväčšieho športového štadióna Ukrajiny – Štadión Olympijskij ktorý hostil EURO 2012 s kapacitou 70.050 divákov. Zoznámite sa s históriou štadióna, prezriete športové zázemie FC Dynamo Kyjev, vstúpite na ihrisko tunelom hráčov, pozriete sa na plochu štadióna z VIP zóny. Ďalej absolvujete hodinovú výletnú plavbu po rieke Dneper, počas ktorej sa Vám otvoria úplne iné uhly pohľadu na architektonické skvosty mesta. Deň uzavriete tradičnou trojchodovou večerou z ukrajinských špecialít. Návrat do hotela, nocľah.

3: KYJEV - ČERNOBYĽ
Raňajky. Celodenný výlet do oblasti Černobyľu, ktorú neslávne preslávila jadrová katastrofa v roku 1986. Po príchode na kontrolné stanovisko Dityatky a nevyhnutných formalitách, začína prehliadka mesta Černobyľ s informáciami o jeho histórii. Počas exkurzie navštívite tie najzaujímavejšie miesta černobyľskej zóny. Všadeprítomná komunistická propaganda, typická architektúra a cestovanie UAZ-om, alebo Ladou, Vás dokonale vtiahnu späť do minulosti. Černobyľská jadrová elektráreň, chladiace veže nedokončených reaktorov 5 a 6, DUGU (Černobyľ-2), mesto Černobyľ. V meste duchov Pripiať si prehliadnete nemocnicu, lodný prístav, centrálne námestie, hotel Polissia, kultúrny dom Energetik, lunapark s ruským kolesom, plavecký bazén a školu. Okrem toho sa dozviete aj informácie o vzniku mesta a situácii po černobyľskej havárii. Pri černobyľskej elektrárni si budete môcť z bezpečnej vzdialenosti odfotiť štvrtý blok s novým sarkofágom, zavítate do Černobyľu-2 (radar Duga). Okrem samotnej prehliadky radaru sa tiež dozviete ako a na čo slúžil. Pred opustením zóny prejdete 2 x dozimetrickou kontrolou. Obed v Černobyle v reštaurácii s tradičnými ukrajinským jedlom. Po príchode do Kyjeva trojchodová večera, individuálne voľno. Nocľah.

4: KYJEV – PRAHA (VIEDEŇ)
Skoré raňajky. Transfer na letisko k odletu do Prahy, prílet do Prahy.

Do Černobyľu môže ísť iba osoba staršia ako 18-rokov - toto pravidlo nemožno obísť.

Cestovať do Černobyľu sa tiež neodporúča tehotným a dojčiacim ženám.

Pri pobyte v zóne je potrebné mať vždy na sebe zvršok s dlhými rukávmi (napr. bundu, sveter ...), dlhé nohavice a plnú obuv.

Pre zaistenie černobyľskej exkurzie bude potrebné dodať do CK ESO Travel minimálne 3 týždne pred cestou:

kópiu dvojstránky s osobnými údajmi platného cestovného pasu (s ktorým budete cestovať) a ďalej osobné údaje účastníkov - adresu bydliska v SR a telefónne číslo

účastníka cesty.

Cena zahrnuje:
leteckú dopravu na trase Praha - Kyjev - Praha vrátane 1 ks zapísanej / zapísanej batožiny do hmotnosti 23 kg / osoba (odlet z Viedne na vyžiadanie, možný príplatok)
transfer letisko - hotel - letisko
3 x ubytovanie s raňajkami v hoteli Ukraine
celodennú prehliadku Kyjeva s obedom (kláštorný komplex Kyjevsko - pečerská lavra, štvrť Podil, športový štadión NSC Olympijskij, plavba loďou po rieke Dneper)
2 x trojchodová večera
celodenný výlet do Černobyľu s obedom
vstupy podľa programu
česky hovoriaceho sprievodcu výhradne pre skupinu

Cena nezahrnuje:
letiskové taxy 149,- EUR
nápoje k jedlu
pobytovú taxu cca 2,- EUR/ os / noc
cestovné poistenie ECP 3,50 EUR/osoba/deň
GALANTA, Šafárikova 1526, tel/fax: 031/7802106-8, mobil: 0903 420 794, 0915 841 961-2, gita@gita.sk 

 

 
 
 
DOVOLENKA  TROCHU  INAK .... luxusné plavby s lodnými spoločnosťami:
Navštívte
Náš profesionálny partner pre informačnú techniku:
Predaj a servis novej a repasovanej výpočtovej a kancelárskej techniky, elektroniky
Odborné poradenstvo v oblasti IT
Služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajov

Web: www.itprofessional.sk
E-shop: obchod.itprofessional.sk 
Facebook: https://www.facebook.com/ITPro.sro