Peru & Ekvádor - v tieni Huascaránu

Destinácia: Viac destinácií
Kód zájazdu: 1113965
Cena od: 3 319 €
Príplatky od: 529 €
Poznávacie zájazdy

Výber termínu

13.11.2020 13 dní 3 319 € +529 € odlet: Praha letecká

Popis zájazdu

Program

1: PRAHA (VIEDEŇ) – LIMA

2: LIMA
Prílet do Limy, transfer do hotela, krátky odpočinok. Prehliadka hlavného peruánskeho mesta Lima, ktoré bolo založené v roku 1535 španielskym dobyvateľom Franciscom Pizarrom. Návšteva archeologického múzea a prvé zoznámenie sa so severnou kultúrou z preinkskej doby. Nocľah v Lime.

3: LIMA – CARAL - HUARAZ
Raňajky. Odchod do Huaraz. Zastávka v meste Caral, zaniknutom meste s ruinami kamenných pyramíd. Hlavný rozkvet tohto mesta sa datuje do doby, kedy boli v Egypte stavané hlavné pyramídy. V Caral sa nikdy nenašli zbrane, predpokladá sa, že bolo vystavané predovšetkým pre obchodné záležitosti. Príchod do Huaraz, nocľah.

4: HUARAZ - TRUJILLO
Raňajky, odchod do Trujillo. Cestou zastávky na fotografovanie nádhernej prírody pohoria Cordillera Blanca s najvyššou horou Peru Huascarán (6.768 m). Neďaleko jazera Llanganuco je pomník na pamiatku českých horolezcov, ktorí tu zahynuli pri zemetrasení v roku 1970. Trujillo je považované za „hlavné mesto kultúry v Peru“. Prehliadka mesta (Arcibiskupský palác, koloniálna architektúra). Odchod do údolia Moche, návšteva lokality „Huaca de la Luna“. Prehliadka Slnečnej a Mesačnej pyramídy, ktoré sú postavené z hlinených nepálených tehál, ktorým sa tu hovorí „adobe“. Tieto impozantné chrámy sú zdobené nástennými maľbami kultúry Močikov. Nocľah v Trujillo.

5: TRUJILLO - CHAN CHAN - CHICLAYO
Po raňajkách návšteva Chan Chan, čo bolo jedno z najvýznamnejších miest predkolumbovskej éry. Podľa legendy ho založil boh Naymlap, ktorý prichádzal z oceánu. Najväčší rozkvet zažilo v 15. storočí. Príchod do mesta Chiclayo, návšteva múzea so zaujímavými artefaktami. Nocľah v Chiclayo.

6: CHICLAYO – HUACA RAJADA
Raňajky. Návšteva archeologického náleziska Huaca Rajada, kde bol objavený hrob a poklad vládcu zo Sipánu, ktorý objavil archeológ Walter Alva v roku 1987. Udáva sa, že je to po Tutanchamónovej hrobke druhý najbohatší hrob sveta. Obed v miestnej reštaurácii. Po obede pôjdeme do najmodernejšieho múzea the Royal Tombs of Sipan, kde je replika hrobu vládcu zo Sipánu, a ďalšie úchvatné pamiatky. Návrat do hotela, nocľah v meste Chiclayo.

7: CHICLAYO - QUITO
Raňajky. Transfer na letisko v Chiclayo, odlet do Quito. Po prílete transfer do hotela, nocľah.

8: QUITO - OTAVALO - COTACACHI
Raňajky. Prehliadka hlavného ekvádorského mesta Quito. Vďaka veľkému množstvu kostolov a kláštorov sa Quito prezýva „Kláštor Ameriky“, koloniálne centrum Quito bolo v roku 1978 zaradenéorganizáciou UNESCO do zoznamu svetového kultúrneho dedičstva ľudstva. Uvidíte tie najzaujímavejšie miesta ako námestie Nezávislosti s Prezidentským palácom, Arcibiskupský palác, Parlament, Metropolitnú katedrálu, kostol La Compaňía, a ďalšie krásne pamiatky. Parky sú zdobené fontánami a modernými sochami, ktoré sú v zaujímavom kontraste so starou architektúrou. Prehliadku ukončíte na hore Panecillo, odkiaľ budete mať nádherný výhľad na hlavné mesto. Quito leží v nadmorskej výške 2.850 metrov a je obklopené sopkami so zasneženými vrcholkami. Mesto bolo vybudované na úpätí sopky Pichincha (4.794 metrov n.m.). Odchod do mestečka Cotacachi, ktoré je preslávené výrobkami z kože. Odchod do Otavalo, nocľah.

9: OTAVALO
Raňajky. Prezriete si krásne indiánske mesto Otavalo a navštívite tu tiež najkrajší ekvádorský indiánsky trh - predáva sa tu čerstvé ovocie, zelenina, klobúky, indiánske šperky, a ďalšie typické predmety. Návrat do Quito, nocľah.

10: QUITO - COTOPAXI - LASSO
Raňajky. Cesta do oblasti „Andského stredohoria“ a Národného parku Cotopaxi okolo lagúny Limpiopungo. Tejto ceste sa hovorí „Cesta sopiek“, ponúka prekrásne výhľady na najkrajšie ekvádorské sopky. Tento prírodný klenot je magnetom pre milovníkov prírody, rozprestiera sa na území 36.000 ha. Národný park obklopuje najväčší aktívny vulkán na svete s rovnomenným názvom Cotopaxi (5.897 m n.m.). Počas prehliadky parku budete mať možnosť obdivovať prírodné krásy, pri troche šťastia uvidíte andské čajky, kondorov, vysokú zver alebo divoké kone. Odchod do malej pôvabnej dedinky Lasso, nocľah.

11: LASSO - LAGUNA QUILOTOA - QUITO
Raňajky, odchod k jazeru Laguna Quilotoa (3.850 m), čo je prekrásny vulkanický kráter zaplnený vodou zelenej farby s hĺbkou až 250 m. Krátky trekking úchvatnou krajinou okolo jazera s nádhernými výhľadmi. Návrat do Quito, nocľah.

12: QUITO – PRAHA (VIEDEŇ)
Transfer na letisko v Quito, odlet do Prahy (Viedne).

13: PRÍLET DO PRAHY (VIEDNE)

Poznámka: Lety môžu byť s prestupom v USA, nutný biometrický pas a vstupná autorizácia ESTA.

Poznámka:
minimálny počet účastníkov zájazdu - 12 osôb.

Zmena programu vyhradená.

Ceny zájazdov sú kalkulované s cenami leteniek v optimálnej knihovacej triede. Príplatky za nadštandardné ubytovanie spracujeme na vyžiadanie. V prípade drahších leteniek bude táto cena zohľadnená v aktuálnej cenovej ponuke.

Cena zahrnuje:
leteckú dopravu (možnosť odletu z Viedne na vyžiadanie, možný príplatok)

10 x nocľah v 3* hoteloch s raňajkami 1 x obed

všetky transfery počas okruhu

všetky prehliadky a vstupy podľa programu

služby sprievodcu CK

Cena nezahrnuje:
letiskové taxy 529,- EUR

odletovú taxu z Ekvádoru 45,- $/osoba

fakultatívne výlety a vstupy

prepitné

cestovné poistenie ECP 3,50 EUR/osoba/deň

Krajiny

Zobraziť všetky »

GALANTA, Šafárikova 1526, tel/fax: 031/7802106-8, mobil: 0903 420 794, 0915 841 961-2, gita@gita.sk 

 

DOVOLENKA  TROCHU  INAK .... luxusné plavby s lodnými spoločnosťami:
Navštívte
Náš profesionálny partner pre informačnú techniku:
Predaj a servis novej a repasovanej výpočtovej a kancelárskej techniky, elektroniky
Odborné poradenstvo v oblasti IT
Služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajov

Web: www.itprofessional.sk
E-shop: obchod.itprofessional.sk 
Facebook: https://www.facebook.com/ITPro.sro