15.3.2020 Vláda SR na mimoriadnom rokovaní v súvislosti so šírením Koronavírusu schválila opatrenia, ktoré prikazujú uzavrieť prevádzky služieb, t.j. vr. cestovných kancelárií a agentúr s účinnosťou od pondelka 16.3.2020 od 6.00 hod. do odvolania.


22.4.2020 Prevádzky cestovných kancelárií a agentúr zostávajú naďalej uzatvorené do odvolania z dôvodu nemožnosti dodržať niektoré zo záväzných opatrení vlády (napr. nutnosť zabezpečenia priameho vetrania priestorov, kompletnej sanitácie prevádzky, a.i.), tiež v súlade s §250 b) ods. 6 Zákonníka práce z dôvodu obmedzenia činnosti zamestnávateľa ako dôsledku vyhlásenia mimoriadnej situácie.


V neodkladných prípadoch nás prosím kontaktujte telefonicky alebo emailom.


Ďakujeme za pochopenie.

Vietnam - Zo Severu Na Juh

Destinácia: Vietnam
Kód zájazdu: 1105337
Cena od: 2 368 €
Príplatky od: 0 €
Poznávacie zájazdy
Exotika

Výber termínu

17.11.2020 15 dní First Minute 2 368 € +0 € odlet: Viedeň letecká

Popis zájazdu

Úvod:
15-dňový letecký zájazd

Perex:
Prekrásny záliv Halong Bay Vás očarí nádhernými scenériami a vo svätyni My Son na Vás dýchne starobylý pokoj a mier. Hue s kráľovskými palácmi a záhradami. Na rieke Mekong ochutnáte tropické ovocie. Hanoj – tisícročné mesto so starobylými ulicami a usmiatymi tvárami. Saigon, kde sa stretáva kultúra východu a západu.

Ubytovanie:
Kvalitné 3* hotely.

Stravovanie:
Raňajky, 5x obed, 1x večera.

Celková cena zahŕňa:
Leteckú dopravu s prestupom. Servisné poplatky. Transfer BA – letisko – BA. Dopravu mikrobusom počas programu, vnútroštátny prelet, plavby loďou, nočný vlak Hanoi – Hue a Nha Trang – Saigon (klimatizované lôžkové kupé so 4 lôžkami), 10 x ubytovanie v kvalitných 3* hoteloch s raňajkami, 5 x obedy počas výletov, 1 x večera, vstupy podľa programu, ubytovanie na lodi, predstavenie vodného bábkového divadla, pozývací list do Vietnamu. Miestneho sprievodcu a sprievodcu CK.  

Celková cena nezahŕňa:
Fakultatívne výlety, strava okrem uvedenej, povinné prepitné šoférom, nosičom a miestnym sprievodcom. Príplatok za jednolôžkovú izbu 390 EUR. Cestovné poistenie. POVINNÉ DOPLATKY: Vstupné víza do Vietnamu 25 USD (po prílete na letisku).

Doprava:
Letecká.

1. deň:
1. - 3. deň: Odlet z Európy, prílet do Hanoja – tisícročného mesta, kolísky civilizácie delty Červenej rieky. Mesto so starobylými ulicami a koloniálnymi štvrťami, pokojnými jazerami a zatienenými bulvármi, plné sviežich parkov a usmiatych tvárí. Prehliadku začneme na námestí Ba Dinh, kde sa nachádza Ho Či Minovo mauzóleum. Ho Či Minov dom, Jednostĺpová pagoda. Budeme mať i chvíľku času na zoznámenie sa s miestnymi remeslami. Navštívime Chrám literatúry i Historické múzeum. Záhrady legendami opradeného jazera Hoan Kiem s hrdinským chrámom Ngoc Son. Presun do Starej štvrte. Večer tradičné vodné bábkové divadlo.

2. deň:
4. - 6. deň: Ha Long bay – prírodné dedičstvo UNESCO. Záliv s tisíckami vápencových ostrovov – ohromné Dračie zuby, vyrastajúce z krištáľovo modrej morskej hladiny. Plavba drevenými džunkami (loďky) pomedzi ostrovčeky, prehliadka jaskýň a kúpanie jaskyňi Luon Cave. Čarovné ráno, plavba okolo ostrovov, návrat do prístavu. Nočný expres do kráľovského mesta Hue (UNESCO) – hlavné mesto Vietnamu za vlády dynastie Nguyen. Prehliadka tohto nádherného mesta, počas ktorej uvidíme slávne kráľovské gymnázium. Zakázané kráľovské fialové mesto, Vlajkovú veža, Chrám Mieu, Kráľovské divadlo – Duyet Thi Duong, hrobku kráľa Tu Doc, či Pagodu Thien Mu.

7. deň:
Presun do Danang – Hoi An, kraja so slávnymi bielymi plážami. Vzdušný priesmyk Hai Van Pass s nádhernými výhľadmi na mesto Danang a rieku Han. V meste Danang navštívime sochárske múzeum Cham a dedinky sochárov majstrovsky pracujúcimi s mramorom a žulou. Starobylé mesto Hoi An, dôležité obchodné centrum stredoveku na brehoch rieky Thu Bon. Objavíme tajomstvá presahov japonskej, čínskej a vietnamskej architektúry – Japonský krytý most, Ong Pagoda, Stará štvrť, Quan Thanh De Quan, dom Tan Ky, ... 

8. deň:
„Púť“ do svätyne My Son – chrámový komplex, kde sa nachádzajú aj pozostatky strateného kráľovstva Champa (UNESCO). Leží v údolí cca 40 km juhozápadne od Hoi An. Svojho času bol hlavným a náboženských centrom ľudí Cham a v súčasnosti je považovaný za jedno z najdôležitejších archeologických nálezísk v juhovýchodnej Ázii. Návrat do Hoi An. 

9. deň:
9. - 12. deň: Prelet do Nha Trang, plážová oblasť Vietnamu. Fakultatívne návšteva Vinpearl Amusement Park. Nočný vlakový transfer do Ho Či Minovho mesta, známeho ako Saigon. Kultúrne, vzdelanostné, obchodné a turistické centrum, najväčšie mesto Vietnamu, kde sa stretáva kultúra Východu a Západu. Palác Zjednotenia – symbol Saigonskej vlády pred rokom 1975, kde sa dozvieme o Vietnamskej ideologickej vojne z rokov 1954 až 1975. Tunely Cu Či – podzemné mestečko, asi 120 km dlhý labyrint tunelov, ktoré postavili komunistické gerily počas Vietnamskej vojny. Prehliadka francúzskej neorománskej katedrály Notre Dame, budova Hlavnej pošty architekta Gustave Eiffela, budova Ľudového výboru a Mestského divadla. 

10. deň:
13. - 15. deň: Presun do provincie Vinh Long Province, výlet loďou po rieke Mekong s východiskom v meste My Tho – ryžová sýpka Vietnamu a oblasť, kde ochutnáme všakovaké tropické ovocie ako durian, mango, rambutan. Loďou prebrázdime deltu rieky Mekong. Krásne scenérie tropickej prírody. Ochutnáme čerstvé kokosové mlieko. Voľno do odletu. Návrat domov. 
GALANTA, Šafárikova 1526, tel/fax: 031/7802106-8, mobil: 0903 420 794, 0915 841 961-2, gita@gita.sk 

 

DOVOLENKA  TROCHU  INAK .... luxusné plavby s lodnými spoločnosťami:
Navštívte
Náš profesionálny partner pre informačnú techniku:
Predaj a servis novej a repasovanej výpočtovej a kancelárskej techniky, elektroniky
Odborné poradenstvo v oblasti IT
Služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajov

Web: www.itprofessional.sk
E-shop: obchod.itprofessional.sk 
Facebook: https://www.facebook.com/ITPro.sro