Veľký okruh Dánskom a Švedskom

Destinácia: Viac destinácií
Kód zájazdu: 642269
Cena od: 599 €
Príplatky od: 0 €
Poznávacie zájazdy
Eurovíkendy

Výber termínu

30.07.2018 8 dní 599 € +0 € autobusová

Popis zájazdu

Rámcový program zájazdu:

1. deň: Odchod v ranných hodinách z Bratislavy do Brna (2.nástupné miesto),cesta Nemeckom, nočný trajekt Rostock-Trelleborg.

 

2. deň: V ranných hodinách príchod do švédskeho Trelleborgu, pokračovanie autokarom po unikátnom Oresundskom moste, jeden z najdlhších lanových mostov sveta spájajúci Švédsko s Dánskom (časť vedie nad morom, časť podmorským tunelom) do Kodane, prehliadka centra - kráľovský palác, radnica, stará rybárska štvrť, voľno, možnosť plavby loďou. Popoludní pokračovanie k hradu Kronborg - trajekt do Švédska, k večeru prejazd do oblasti Göteborgu, cestou zastávka v niektorej rybárskej osade na pobreží Švédska, ubytovanie, nocľah.

 

3. deň: Po raňajkách prehliadka centra Göteborgu ,vrátane prístavu s budovou Admirality. Popoludní autobusom do oblasti jazera Vättern, prehliadka mesta Jönköping, nazývaného vďaka svojim kostolom Jeruzalem severu, ubytovanie, nocľah.

 

4. deň: Po raňajkách návšteva typického mestečka Gränna, so žlto natretými drevenými domami, popoludní prejazd do univerzitného mesta Uppsala, prechádzka. Večer ubytovanie v oblasti Štokholmu, nocľah.

 

5. deň: Po raňajkách celodenná prehliadka hlavného mesta Švédska - Štokholmu, budova Radnice so sálami preslávenými udeľovaním Nobelovej ceny, pešia prehliadka starobylej štvrti Gamla Stan s Kráľovským zámkom, katedrálou Storkyrkan a parlamentom. Popoludní múzeum lode Vasa, voľno, vyhliadková veža Kaknastornet, nocľah.

 

6. deň: Po raňajkách prejazd na juh Švédska do mesta Kalmar - možnosť návštevy Kraplovského zámku Kalmar Slott, neskoro popoludní výjazd po jednom z najdlhších mostov z Kalmaru k návšteve ostrova Öland - ostrov veterných mlynov a majákov, letné sídlo švédskej kráľovskej rodiny Solliden, zastávka v mestečku Borgholm, večer ubytovanie v oblasti Kalmare, nocľah.

 

7. deň: Po raňajkách dopoludnia prechádzka južným Švédskom , zastávka v mestečku Karlskrona s romantickým rybárskym prístavom a najväčším dreveným kostolom Švédska, možnosť návštevy Námorného múzeá, neskôr popoludní prejazd do malebného univerzitného mesta a bývalého sídla biskupov - Lund, prehliadka centra mesta s katedrálou, voľno, večer trajekt do Nemecka, nočný prejazd.

 

8. deň: Príchod do Brna a následne transfer do Bratislavy.

Cena zahŕňa:
dopravu luxusným autobusom, 5 x ubytovanie v hoteloch po trase , 5x raňajky, trajekty podľa programu, sprievodcovské služby

Cena nezahŕňa:
vstupy, komplexné cestovné poistenie.

Poznámky a informácie:
CK si vyhradzuje právo zmeny programu.

Názor CK:
Okrem iných miest je počas zajazdu pozriete : KODAŇ - GÖTEBORG - JÖNKÖPING - UPPSALA - STOCKHOLM - KALMAR - LUND

Krajiny

Zobraziť všetky »

GALANTA, Šafárikova 1526, tel/fax: 031/7802106-8, mobil: 0903 420 794, 0915 841 961-2, gita@gita.sk
DOVOLENKA  TROCHU  INAK .... luxusné plavby s lodnými spoločnosťami:
Navštívte
Náš profesionálny partner pre informačnú techniku:
Predaj a servis novej a repasovanej výpočtovej a kancelárskej techniky, elektroniky
Odborné poradenstvo v oblasti IT
Služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajov

Web: www.itprofessional.sk
E-shop: obchod.itprofessional.sk 
Facebook: https://www.facebook.com/ITPro.sro